سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic

ما گوسفندان سر به‌راه

چکیده :مهم مردم آمریکا هستند که از شخص اول کشورشان، بایدن، از ترامپ، چقدر راضی‌اند، چقدر دلشان از آنها خون بوده یا هست، و موسسات‌شان حق دارند به همه کشورهای جهان اعلام کنند با ضریب دهم درصد چقدر مقبولیت...


رحیم قمیشی

رادیو، تلویزیون با افتخار اعلام می‌کند؛ در آخرین نظرسنجی موسسات امریکایی، محبوبیت بایدن، رئیس جمهور آمریکا چند درصد تنزل کرده و به اندکی زیر پنجاه درصد رسیده.
خوبست اعلام جشن عمومی کنید.
خوبست این موفقیت جمهوری اسلامی در کاهش محبوبیت بایدن را به مردم جهان و مردم گرسنه، نگران و مضطرب ایران تبریک بگوییم.

چه اهمیتی دارد، ما هیچ محبوبیتی بین مردم‌مان نداریم، چه اهمیتی دارد نظر مردم ما هیچ ارزشی برایمان ندارد!
چه اهمیتی دارد هیچ مؤسسه نظرسنجی در کشور ما جرأت ندارد بپرسد چقدر از مقامات و سیاست‌هایشان راضی هستیم!
چه اهمیتی دارد از مردم بپرسیم آیا راضی بودید واکسن به دلایل سیاسی و غیرکارشناسی وارد نشود و آمار فوتی‌های ما به مقام اول جهان برسد.
مردم چه اهمیتی دارند…

مهم مردم آمریکا هستند که از شخص اول کشورشان، بایدن، از ترامپ، چقدر راضی‌اند، چقدر دلشان از آنها خون بوده یا هست، و موسسات‌شان حق دارند به همه کشورهای جهان اعلام کنند با ضریب دهم درصد چقدر مقبولیت دارند.
چقدر محبوبیت‌شان افت کرده، چقدر بهتر شده.
مردم آنها مردمند، فهمیده‌اند، حق دارند نظر بدهند، اینجا ما عده‌ای گوسفندیم که فقط حق چرا داریم، اگر علوفه‌ای باشد.

جرأت دارید از استادان دانشگاه‌ها بپرسید چند درصدشان قبول دارند حاکمیت حق دارد رؤسای دانشگاه‌ها را بدون نظر آنها تعویض کند و عده‌ای مجیزگوی کم سواد را در رأس مهمترین مراکز اموزشی قرار دهد!؟
جرأت دارید از اولیا نظرخواهی کنید به نظر آنها کلاس‌ها با چه شرایطی باید باز شود؟
جرأت دارید بپرسید دانشجویان از کیفیت اموزش راضی هستند؟ دانش آموزان در کلاس‌های دولتی چیزی یاد می‌گیرند!
جرأت دارید از کسانی که واکسن‌های غیر معتبر بین‌المللی را زده‌اند بپرسید چه عوارضی داشته‌اند؟ ما فقط باید از در و همسایه بشنویم بعد از تزریق دو واکسن، این سکته کرد، آن هفته‌هاست بیمار شده، آن باز کرونا گرفت…
یکی خود را ملزم می‌داند به مردم بگوید واکسن سینوفارم چینی چقدر عوارض داشته، برکت چقدر، آسترازنکا چقدر. ما فقط باید از این و آن بشنویم فایزر آمده و به عده‌ای خاص تزریق شده؟
ما گوسفندیم و مردم امریکا با شخصیت؟!

کسی از مردم پرسید آیا گزینه‌های شورای نگهبان را برای انتخابات ریاست جمهوری قبول دارند؟ کسی پرسید انتخابات مجلس و خبرگان با فیلترهای شورای نگهبان اصلا برای مردم ارزش شرکت کردن هم دارد؟
کسی پرسید مردم موافقند اینهمه هزینه برای مبارزه با آمریکا بدهیم، برای لبنان، برای یمن، برای سوریه، برای عراق، برای فلسطین هزینه بدهیم.
ما گوسفندیم و تنها می‌توانیم نگاه کنیم!

اصلا ده درصد جمعیت، مخالف سیاست‌های شما هستند، این ده درصد شد نه درصد، شد یازده درصد، ما حق نداریم بدانیم تعداد نفهم‌های مملکت (از دید شما) چند درصد است؟
.چقدر رشد کرد، چقدر افت کرد!
اگر این تعداد به شصت و هفتاد درصد رسید چه!
آیا گوسفندان حق دارند بخواهند یک گوسفند مثل خودشان رئیس‌شان باشد؟

به رادیو تلویزیون بگویید سه روز جشن عمومی اعلام کند، مردم فهیم آمریکا در یک نظرسنجی رسما اعلام کردند از بایدن راضی نیستند. ما هم می‌زنیم و می‌رقصیم، که دیدید بایدن هم محبوبیتش افت کرد…
دیدید مردم آمریکا نظرشان را رسما گفتند!

ولی ما منصوب خداییم، محبوبیت نمی‌خواهیم، مقبولیت ملت را نمی‌خواهیم، ما شبان‌هایی هستیم مراقب گله گوسفندان، ما حتی برای تهیه علوفه این گله، حتی برای واکسیناسیون این گله وظیفه‌ای نداریم، اگر از گله ما روزی پانصد، روزی هزار نفر هم کم شود چه اهمیتی دارد.
مهم مردم آمریکا هستند.
و الحق مردم آمریکا مهم هستند
که جرأت دارند نترسند و بگویند؛
ما از شخص اول مملکت‌مان “بایدن” خوشمان نمی‌آید!

و ما به امید بارانی که نمی‌آید
به امید علفزارهایی که نمی‌روید
به امید انکه قصاب که می‌آید بگوید
به به چه گوسفندان خوبی
چه گوسفندان مطیعی
چه گوسفندان سر به‌راهی…Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.