سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic

در پنجشیر چه می‌گذرد؟

چکیده :بعد از ورود طالبان، نیروهای گل‌حیدر خان ورودی دره را منفجر کردند و باعث مسدود شدن دره شدند. راه بسته شد و چند هزار تن نیروی طالبان، شامل نیروهایی که از دهانه دره آمده بودند و نیروهایی که از سمت انابه آمده بودند یعنی حدود ۸ هزار نیروی مسلح به انواع سلاح در آنجا به دام...


طالبان از دو محور، یعنی از سمت کاپیسا و دره انابه و همزمان از ورودی و دهانه دره پنجشیر، حمله کرده‌اند. از چند روز گذشته در قسمت خاواک درگیری‌ها ادامه دارد و نیروهای مقاومت در حال جنگ هستند.

فرمانده گل‌حیدر خان دستور داد که نیروهای تحت امر او به طالبان اجازه ورود دهند تا سلاح و مهمات آنها را به غنیمت بگیرند و بتوانند جنگ را ادامه دهند. هیچ کسی به احمد مسعود یک مرمی [فشنگ] هم نداد.

بعد از ورود طالبان، نیروهای گل‌حیدر خان ورودی دره را منفجر کردند و باعث مسدود شدن دره شدند. راه بسته شد و چند هزار تن نیروی طالبان، شامل نیروهایی که از دهانه دره آمده بودند و نیروهایی که از سمت انابه آمده بودند یعنی حدود ۸ هزار نیروی مسلح به انواع سلاح در آنجا به دام افتادند.

نیروهای مقاومت، قریب به ۱۵۰۰ نفر از طالبان را اسیر کردند و قریب به ۱۰۰۰ نفر را کشتند. تعداد اسرا آنقدر زیاد است که نه تنها نیرو برای نگه داشتن آنها ندارند که حتی طناب کافی برای بستن دست‌هایشان هم ندارند.

گزیده‌ای از گزارش محمدحسین‌جعفریان، مستندساز جنگ و روزنامه‌نگارDeprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.