سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » به عمل کار برآید به سخن دانی نیست...

به عمل کار برآید به سخن دانی نیست

چکیده :ریشه ی اکثر فشارهای درون زندان، تندروی‌های مسئولان امنیتی است که کارکنان زندان را مجبور به تخلف می‌کنند. قضات و مدیران زندان به ناچار می‌بایست از فرامین ضابطان که همان بازجویان و نیروهای امنیتی هستند اطاعت کنند وگرنه خطرات جدی، شغل شان را تهدید...


کیوان صمیمی

چند روز پیش به دستور برخی نیروهای امنیتی کارت تلفنم مسدود شد و به همین خاطر اطلاع رسانی حاضر، دیرتر انجام می‌شود. از آنجایی که محتوای تحلیل‌ها، اظهارنظرها و اخباری که به نام من در فضای مجازی منتشر می‌شود هیچ کدام متون مجرمانه ایی نیستند و هیچ دادگاهی چنین حکمی را صادر نکرده است، به زودی از آمران این تخلف شکایت می کنم. شکایت می کنم تا ببینم آیا حرف رئیس قوه ی قضائیه به عمل هم در می‌آید که هفتم شهریور گفت:”مصمم هستیم اگر داخل زندان توسط هر کسی اعم از کارمند و قاضی و مسئول و… تخلفی نسبت به زندانی صورت گرفته یا بگیرد، قوه ی قضائیه صددرصد برخورد خواهد کرد”.

ریشه ی اکثر فشارهای درون زندان، تندروی‌های مسئولان امنیتی است که کارکنان زندان را مجبور به تخلف می‌کنند. قضات و مدیران زندان به ناچار می‌بایست از فرامین ضابطان که همان بازجویان و نیروهای امنیتی هستند اطاعت کنند وگرنه خطرات جدی، شغل شان را تهدید می‌کند.

وقتی همین هفته ی گذشته بود که تحت فشار مسئولان امنیتی و بر خلاف آئین نامه ی سازمان زندان ها جلوی ورود ۲۰۰ کتاب که دارای مجوز انتشار از وزارت ارشاد اسلامی است گرفته می شود، آیا این تخلف نیست؟

وقتی سه هفته ی پیش به رغم نظر دیوان عالی کشور، ضابط امنیتی، قاضی دادگاه من را مجبور به حرف شنوی می کند، آیا این تخلف نیست؟

وقتی به کرات اتفاق افتاده که به هنگام بازجویی و ماه‌ها پیش از تشکیل دادگاه، ضابط و بازجو به متهم می گویند که اگر همکاری نکنی، فلان سال محکومت می‌کنیم و بعدها دادگاه هم دقیقاً همان مقدار حکم را می دهد، آیا این فشار امنیتی ها به قاضی دادگاه تخلف آشکار نیست؟

وقتی بارها دیده شده که رئیس بعضی از شعب دادگاهها صریحاً به زندانی می گویند من می‌خواستم حکم کمتری صادر کنم ولی ضابطان نهاد امنیتی اجازه ندادند، آیا این و موارد بسیار دیگر، تخلفاتی نیستند که رئیس قوه گفته است که صددرصد با آنها برخورد خواهد کرد؟

سخن گفتن و حرف زدن آسان است ولی عمل است که سرنوشت را رقم می‌زند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.