سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic

رمزارز‌ها؛ رمز قطعی برق

چکیده :قطع متناوب برق باعث آسیب دیدن وسایل برقی شهروندان شده است. سخنگوی صنعت برق در این رابطه به ایسنا گفت: «مشترکان نیز می‌توانند آسیب به وسایل برقی خود را از طریق برنامه موبایلی برق من، به اطلاع شرکت‌های برق برسانند و مستندات خود را بارگذاری...


مصطفی رجبی مشهدی، سخنگوی صنعت برق، اعلام کرد که دلیل خاموشی‌ها استخراج «غیرمجاز ارز دیجیتال» است.

او در این رابطه به ایسنا گفت که «صنعت برق» به دلیل استخراج غیرمجاز ارز دیجیتال که «مصرف برق بالایی» را به خود اختصاص داده، تحت فشار است.

طی روزهای گذشته برق بسیاری از منازل، محل‌های کار و حتی شهرک‌های صنعتی به صورت متناوب و برای ساعت‌های طولانی قطع شده است.

شرکت توانیر روز گذشته (شنبه) اعلام کرده بود که «جدول خاموشی» را منتشر نخواهد کرد، اما امروز این جدول منتشر شد،

برخی از شهروندان در حساب‌های کاربری‌شان در فضای مجازی نوشتند که ساعت قطعی برقشان با داده‌های منتشر شده در جدول خاموشی همخوانی ندارد.

رامین فرج، سرپرست شرکت توزیع برق البرز، روز شنبه گفته بود: «چاره‌ای جز این وجود ندارد که بر اساس بلوک‌بندی که در سایت شرکت نیروی برق استان بارگذاری شده، از ساعت ۹ صبح برق محلات مختلف دو ساعت قطع شود.»

عباس آذری، معاون بهره‌برداری و نگهداشت شرکت توزیع نیروی برق مشهد، اما امروز (یکشنبه) به ایرنا گفت که بر اساس برنامه قطع برق برای این شهرستان، «سهم هر مشترک از این برنامه ۱/۵ ساعت در روز است.»

امروز سخنگوی صنعت برق در گفت‌وگو با سایت برق‌نیوز نوشت که برای جلوگیری از خاموشی مراکز استخراج بیت‌کوین که به آنها مراکز «ماینینگ مجاز» گفته می‌شود، در ساعات پرمصرف خاموش خواهند شد. بسیاری از مراکز استخراج «مخفی» و «غیرقانونی» هستند که دولت از شهروندان خواسته آنها را معرفی کنند. به گفته مصطفی رجبی شهروندان برای معرفی هر مرکز استخراج «مخفی» یا «غیرقانونی» ۲۰ میلیون تومان جایزه می‌گیرند.

حدود ۴/۵ درصد همه استخراج‌های بیت‌کوین جهان در ایران انجام شده و درآمد صدها میلیون دلاری در حوزه رمزارز در پی داشته است.

به گفته سخنگوی صنعت برق، بیش از ۲ هزار مگاوات برق در مراکز غیرمجاز استخراج رمز ارز در کشور مصرف می‌شود.

قطع متناوب برق باعث آسیب دیدن وسایل برقی شهروندان شده است. سخنگوی صنعت برق در این رابطه به ایسنا گفت: «مشترکان نیز می‌توانند آسیب به وسایل برقی خود را از طریق برنامه موبایلی برق من، به اطلاع شرکت‌های برق برسانند و مستندات خود را بارگذاری کنند.»

بر اساس اعلام وزارت نیرو، سازمان‌های دولتی ایران باید مصرف برق خود را ۵۰ درصد کاهش دهند.

سابقه قطعی برق در ماه‌های گرم به سال‌های قبل بر می‌گردد، طولانی است اما امسال قطعی برق پیش از آغاز تابستان شروع شده و بر اساس گفته‌های شهروندان بسیار گسترده‌تر از سال‌های قبل است.

بیشتر بخوانید: ردپای سپاه در افزایش مصرف برق و نیاز به «مازوت سوزی»

زمستان سال گذشته نیز به دلیل استفاده از نفت کوره یا مازوت در نیروگاه‌ها هوای شهرهای ایران آلوده شده بود. آن زمان هم اعلام شده بود که «مازوت سوزی» به دلیل فشار بر شبکه برق به دلیل تولید ارز دیجیتال است.

منبع: زیتونDeprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.