سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » نرگس محمدی نامزد جایزه صلح نوبل شد...

نرگس محمدی نامزد جایزه صلح نوبل شد

چکیده :خانم محمدی اخیرا با حضور در یکی از اتاق‌های گفتگو در اپلیکیشن کلاب‌هاوس و نیز مصاحبه با تلویزیون بی‌بی‌سی، به بیان جزئیاتی تکان‌دهنده از سلول انفرادی و تجربه برخی زندانیان در زندان‌های جمهوری اسلامی...


رئیس سازمان عفو بین‌الملل نروژ، در مصاحبه‌ای زنده با نرگس محمدی گفت که عفو بین‌الملل نروژ او را کاندیدای جایزه صلح نوبل ۲۰۲۱ کرده است.

نرگس محمدی در دوران زندان، با تعدادی از زندانیان درباره تجربه #سلول_انفرادی مصاحبه کرد که حاصل آن کتاب #شکنجه_سفید شد که به چند زبان ترجمه شده است.

او که چند ماه پیش از زندان آزاد شد، از همان روزهای اول به دیدار مادران داغداری رفت که در طی سالیان گذشته فرزندان‌شان توسط جمهوری اسلامی کشته شدند.

خانم محمدی اخیرا با حضور در یکی از اتاق‌های گفتگو در اپلیکیشن کلاب‌هاوس و نیز مصاحبه با تلویزیون بی‌بی‌سی، به بیان جزئیاتی تکان‌دهنده از سلول انفرادی و تجربه برخی زندانیان در زندان‌های جمهوری اسلامی پرداخت.

خانم محمدی ممنوع‌الخروج است و سال‌ها از دیدار فرزندان دوقلوی خود که پس از بازداشتش به فرانسه و نزد پدرشان رفتند، محروم مانده است.

نرگس محمدی عضو هیئت مدیره و سخنگوی کانون مدافعان حقوق بشر است و فعالیت‌های او بر مبارزه با حکم اعدام، شکنجه و سلول انفرادی متمرکز است. او خروجی سلول انفرادی را صدور حکم اعدام می‌داند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.