سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » آقای رئیس قوه قضاییه! اگر مرتضوی به حق تبرئه شده، پرونده اتهاماتش به برادرتان را هم...
» سوال یک استاد دانشگاه درباره پرونده‌ای که هنوز بازنشده بسته شد

آقای رئیس قوه قضاییه! اگر مرتضوی به حق تبرئه شده، پرونده اتهاماتش به برادرتان را هم باز کنید

چکیده :یک استاد دانشگاه در نامه ای خطاب به صادق لاریجانی، رییس قوه قضاییه با یادآوری اذعان لاریجانی به سنگین بودن پرونده، هشدار می دهد اگر سعید مرتضوی به حق تبرئه شده است، پس در مورد برادر شما حقیقت را گفته و باید هر چه زودتر پرونده برادرتان فاضل لاریجانی به جریان بیفتد....


تیمور سهرابی، استاد دانشگاه در نامه ای خطاب به صادق لاریجانی، رییس قوه قضاییه با یادآوری اذعان لاریجانی به سنگین بودن پرونده، هشدار می دهد اگر سعید مرتضوی به حق تبرئه شده است، پس در مورد برادر شما حقیقت را گفته و باید هر چه زودتر پرونده برادرتان فاضل لاریجانی به جریان بیفتد.

به گزارش کلمه، سعید مرتضوی، قاضی پرحاشیه ی دو دهه اخیر دستگاه قضا هفته ی گذشته در حالی در پرونده ی کهریزک تبرئه شد که اسناد و مدارک جنایات روی داده در این بازداشتگاه مسجل و غیرقابل انکار بود. خانواده های شهدا و آسیب دیدگان و شاهدان فجایع این بازداشتگاه هنوز حاضرند و روایت می کنند.

حال یک استاد دانشگاه در نامه ای به صادق لاریجانی گفته فرض میگیریم که سعید مرتضوی به حق تبرئه شد، با این حساب افشاگری های وی در ارتباط با فاضل لاریجانی باید حقیقت داشته باشد.

در جلسه علنی بهمن ماه سال 91 مجلس که به استیضاخ وزیر کار اختصاص داشت، محمود احمدی نژاد فیلم ویدیوئی از فاضل لاریجانی، برادر رئیس مجلس پخش کرد که در آن پیشنهاد زد و بند اقتصادی به سعید مرتضوی ارائه می داد و متقابلا قول مساعدت سیاسی و حقوقی به او از طریق ارتباط با برادرانش به عنوان روسای قوای مجریه و مقننه می دهد.

پس از آن فاضل لاریجانی  مدعی شکایت از احمدی نژاد و سعید مرتضوی شد که امید داشت با توجه به نسبت او با روسای قوای مقننه و قضائیه، شکایت او به سرنوشت شکایت دیگرانی که پیش از این مورد آبروریزی های مشابه و البته اغلب دروغ شدند، دچار نشود. همان زمان فاضل لاریجانی در گفت و گو با فارس گفته بود: این اقدام توطئه و حرکتی منافقانه بود تا مرتضوی از آن به عنوان اهرم فشاری برای تبرئه خود از اتهامات وارده و ایجاد حریم امن استفاده کند.

لاریجانی دلیل شکایت خود از رئیس دولت و سعید مرتضوی را نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی عنوان کرده و به همان موضوعی اشاره کرده بود که طی چند سال اخیر از زبان مدافعان آن روزهای احمدی نژاد زیاد شنیده می شود: وقتی اطرافیان رئیس دولت افرادی مسأله‌دار هستند و با مماشات با آنان برخورد می شود، گستاخانه دیگران را متهم می کنند.

این جمله از سخنان لاریجانی دقیقا همان ماجرای میرحسین موسوی در مناظره ی سال 88 بود؛ اینکه “رییس دولت و اطرافیانش دیگران را گستاخانه متهم می کنند.” با این تفاوت که احمدی نژاد و مرتضوی از لاریجانی، فیلمی منتشر می کنند و او را متهم میکنند، که البته ضبط و انتشار مخفیانه آن شرعی و قانونی نبوده، اما اتهامات احمدی نژاد در جریان انتخابات 88 به میرحسین موسوی و مهدی کروبی و تمام رییس جمهورهای قبل از خود و دیگر فعالان سیاسی و مسئولان حکومتی بی هیچ سند و مدرکی از تلویزیون پخش شد و وی هیچ گاه ناچار به پاسخگویی در مورد ادعاهای خود نشد.

ساکتین و ناظرین بی طرف و یا راضی آن روزها، یکی یکی خود نیز از بی اخلاقی های احمدی نژاد و یارانش بی نصیب نماندند، اما باز هم انصاف قاضی این میدان نبود و هیچ کدام حاضر نشدند اعتراف کنند، مردی که بیش از 4 سال است به همراه همسرش در حصر به سر می برد، آیا جز آن گفته بود که این روزها مرتب از تریبون مجلس و قوه قضاییه و حقوقدان ها اعلام می شود؟

تیمور سهرابی امروز در نامه ی خود به لاریجانی هشدار می دهد که در گفت و گوهای دوستانه اعتراف کرده است که پرونده ی سعید مرتضوی سنگین بود و حداقل 20 سال حکم داشت، اما به نظر می رسد که این پرونده هم مانند اختلاس ها نباید “کش” داده می شد و با اعلام رای تبرئه مختومه می شد.

متن این نامه که در اختیار کلمه قرار گرفته به شرح زیر است:

جناب آقاي صادق لاريجاني

حكم آقاي سعيد مرتضوي چنان رعشه‌ اي بر اندامم انداخت كه خود باور نداشتم؛ نه از آن جهت كه چرا ايشان محكوم نشدند بلكه صحبتهايي كه جنابعالي در مورد پرونده ايشان در جلسات دوستانه داشتيد برايم جاي تعجب بود اگر به خاطر داريد چندين بار اعلام كرديد كه سعيد مرتضوي پرونده سنگيني دارد چه در مرگ جوانان كهريزك و چه در پرونده حجيم مالي كه بيان مي كرديد حداقل 20 سال محكوم خواهد شد البته تلويحا هم بيان مي‌ داشتيد كه مقام معظم رهبري چندين بار به من تذكر دادند كه در پرونده مرتضوي دقت داشته باشيد تا حقي از او ضايع نگردد و زماني هم كه ايشان را يك شب در زندان نگه داشته بوديد و پس از اينكه رهبري خواستند او را آزاد نمايند عصباني شديد ولي به ناچار او را آزاد كرديد و البته گاهي هم انتقادات ظريفي نسبت به رهبري داشتيد كه از بيت ايشان مانع رسيدگي به پرونده آقاي سعيد مرتضوي مي‌گردند و تاكيد دارند كه تبرئه شوند.

حال سوالم اين است اگر آقاي سعيد مرتضوي به حق چنين حكمي را گرفته‌اند چرا و چگونه پرونده برادر حضرتعالي جناب آقاي فاضل اردشير لاريجاني مختومه گرديده مگر نه اين است كه آقاي سعيد مرتضوي در مورد برادر شما حقيقت را گفته است، بنابراين بايد هرچه زودتر پرونده ايشان به جريان بيفتد نه تنها پرونده ايشان بلكه شما و جناب آقاي علي لاريجاني كه نقش اصلي اين پرونده را داريد و اگر ايشان خلاف گفته‌ چرا چنين حكمي صاد گرديده است. منتظر پاسخ شما در اين موارد هستيم و اميدواريم به عادت مألوف با خط و نشان كشيدن و فرار به جلو از ارائه پاسخ طفره نرويد.

تيمور سهرابي – استاد دانشگاهDeprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.