سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » آيت‌الله هاشمي رفسنجاني: بر آنم نگذارم تندروها مردم را به زحمت بيندازند...

آيت‌الله هاشمي رفسنجاني: بر آنم نگذارم تندروها مردم را به زحمت بيندازند

چکیده : رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام، در پاسخ به تقاضاي يكي از حاضران كه مردم منتظر شنيدن خطبه‌هاي اميدبخش جمعه شما هستند، گفت: مردم خوب مي‌‌دانند كه با انديشه و افكار اعتدالي وارد مبارزه شدم، شاگردي امام راحل كردم، مسئوليت‌ها پذيرفتم و تا آخرين نفس نيز در خدمت ايران عزيز و نظام اسلامي خواهم بود و دأب من اين است كه نگذارم تندروها مردم را، به خصوص در مراسم سياسي و عبادي به زحمت بيندازند و باعث تشديد اختلافات شوند...


آيت‌الله هاشمي رفسنجاني، پيش از ظهر امروز در ديدار جمعي از فرهيختگان، يادگاران دفاع مقدس و فعالان سياسي و اجتماعي استان البرز، با اشاره به سابقه مردم ايران در تمدن بشريت، گفت: وقتي اين تمدن با فرهنگ اسلامي، مخصوصاً عصاره آن، يعني مكتب اهل بيت(ع)، تلفيق گرديد، سرمشق مردم اين سرزمين براي راست‌گفتاري و صداقت رفتاري شد.

به گزارش آفتاب، رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام، با بيان فرازهايي از سفارش‌هاي امام موسي كاظم(ع) به شاگردشان هشام‌بن‌حكم در منزلت تعقل و انديشه، اظهار داشت: فرهنگ به عنوان مجموعه اخلاقيات اسلام، لشكريان عقل هستند و در مقابلشان ضدفرهنگ‌ها با پرچم ضلالت، لشكريان جهل هستند.

ايشان با ابراز تأسف شديد از محدود كردن و محدود ديدن مقوله وسيع فرهنگ، دروغ، تهمت، توهين، تجسس در زندگي مردم، وعده‌هاي غيرعملي، ريا، غيبت و دو به هم زني را از مصاديق بارز و مذموم شده‌ي اقدامات ضدفرهنگي دانست و گفت: پرهيز از اين رذيلت‌ها، فضيلت‌هاي اسلامي و انساني را در جامعه تقويت مي‌‌نمايد.

آيت‌الله هاشمي رفسنجاني افزود: «ولا تجسّسوا» دستور قرآني و صراحت قانون اساسي ماست و هيچ كس حق ندارد با هر توجيهي اين اصل اسلامي و ميثاق ملي را نديده بگيرد.

رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام در بخش ديگري از سخنانش با اشاره به حمايت‌هاي رهبري معظم انقلاب از دولت و تيم ديپلماسي كشور، گفت: يك اقليت محدود كه اتفاقاً خود را ولايتمدار مي‌‌دانند، براي ناكامي دولت تلاش مي‌‌كنند و صراحتاً از آرزوهاي خويش براي شكست مذاكرات هسته‌اي مي‌‌گويند.

ايشان تلاش دشمنان اسلام براي معرفي اقدامات وحشيانه طالبان، القاعده، بوكوحرام و داعش به اسم اسلام را نمونه‌اي براي اسلام‌گريزي، شيعه‌هراسي و ايران‌ستيزي در بعد خارجي خواند و گفت: اين رويه عين جهالت است و عقب‌مانده‌تر از خوارج هستند تحصيل را حرام و آدم‌كشي را حلال مي‌‌دانند.

ايشان با تشريح شرايط تبليغات كشور در سه ماهه اول سال 1392 و با اشاره به حضور معنادار مردم در انتخابات 24 خرداد رياست جمهوري، گفت: مردم ثابت كرده‌اند با اظهارات انحصاري قانع نمي‌شوند و نظر خود را نجيبانه در انتخابات مي‌‌گويند.

آيت‌الله هاشمي رفسنجاني با بيان اين مطلب كه «عفاف و كفاف زندگي حق مردم است» گفت: اين حرف چه منطقي دارد كه بعضي‌ها مي‌‌گويند براي حفظ استقلال كشور و جلوگيري از واردات، نبايد بگذاريم مسئله تحريم‌ها حل شود!!؟

رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام، در پاسخ به تقاضاي يكي از حاضران كه مردم منتظر شنيدن خطبه‌هاي اميدبخش جمعه شما هستند، گفت: مردم خوب مي‌‌دانند كه با انديشه و افكار اعتدالي وارد مبارزه شدم، شاگردي امام راحل كردم، مسئوليت‌ها پذيرفتم و تا آخرين نفس نيز در خدمت ايران عزيز و نظام اسلامي خواهم بود و دأب من اين است كه نگذارم تندروها مردم را، به خصوص در مراسم سياسي و عبادي به زحمت بيندازند و باعث تشديد اختلافات شوند.

ايشان با زهرآگين خواندن اختلافات و تنازعات براي هر اقدام اجتماعي، به دوران دفاع مقدس اشاره كرد و گفت: وقتي اختلافات جبهه ايراني را تهديد مي‌‌كرد، با اينكه طلبه و روحاني بودم، به امر امام(ره) براي فرماندهي جنگ رفتم تا از اختلافات كم كنم.

در آغاز اين ديدار آقاي عبدالحميد مروّجي، يكي از فعالان سياسي و اجتماعي و يادگاران دفاع مقدس، ضمن ارائه گزارشي از اوضاع اقتصادي، فرهنگي، اجتماعي و سياسي استان البرز و شهر كرج، به بيان ديدگاه‌هاي خويش در خصوص مسائل مهم اسلام و كشور پرداخت.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.