سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » سازمان ملل: هفته ای یک روزنامه نگار در درگیری ها کشته می شوند...

سازمان ملل: هفته ای یک روزنامه نگار در درگیری ها کشته می شوند

چکیده : به گزارش مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد دفتر تهران در پیام بان کی مون به همین مناسبت آمده است، تنها در سال گذشته میلادی 70 روزنامه نگار در هنگام فعالیتشان کشته شدند که بسیاری از آنان به دلیل مبادله آتش طرف ها درگیر در مخاصمات مسلحانه جان خود را از دست دادند...


دبیر کل سازمان ملل متحد به مناسبت روز جهانی آزادی مطبوعات برابر 13با اردیبهشت اعلام کرد: از سال 2009 تاکنون بیش از یک هزار روزنامه نگار در جهان به قتل رسیده که میانگین آن قتل یک روزنامه نگار در هر هفته است.

به گزارش مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد دفتر تهران در پیام بان کی مون به همین مناسبت آمده است، تنها در سال گذشته میلادی 70 روزنامه نگار در هنگام فعالیتشان کشته شدند که بسیاری از آنان به دلیل مبادله آتش طرف ها درگیر در مخاصمات مسلحانه جان خود را از دست دادند.

در بخش دیگری از این پیام با اشاره به این که در سال گذشته 211 روزنامه نگار در زندان و از سال 2008 تا کنون 456 روزنامه نگار در تبعید اجباری به سر می برند، افزود، این آمار هشدار دهنده است زیرا در پس این آمار مرد یا زنی قرار دارد که فقط می خواسته کار قانونی خود را انجام دهد.

دبیر کل سازمان ملل تاکید کرد، به هیچ وجه نباید برای آنانی که روزنامه نگاران را هدف خشونت و ارعاب قرار می دهند و یا از فرایند حقوقی به منظور ایجاد اختلال یا عقب انداختن کار روزنامه نگاران سوء استفاده می کنند، گریز از مجازات وجود داشته باشد.

بان کی مون افزود: آزادی رسانه باید همواره در مرکز تلاش ها ما برای ارتقای امنیت، منزلت و خوشبختی همگان باشد.

وی خاطر نشان کرد: آزادی بیان، رسانه ها مستقل و دسترسی جهانی به دانش، تلاش های ما برای دستیابی به پیروزی پایدار برای همه مردم سیاره زمین را مستحکم می کند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.