سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » کاخ سفید قانع شد: عراق از ایران سلاح نخریده است...

کاخ سفید قانع شد: عراق از ایران سلاح نخریده است

چکیده :سخنگوی کاخ سفید در اظهاراتی اعلام کرد مقامات عراقی به واشنگتن اطمینان داده‌اند که بغداد از تهران تسلیحات نظامی خریداری نکرده است....


سخنگوی کاخ سفید در اظهاراتی اعلام کرد مقامات عراقی به واشنگتن اطمینان داده‌اند که بغداد از تهران تسلیحات نظامی خریداری نکرده است.

به گزارش مهر، به نقل از فاکس نیوز، «جی کارنی» با اشاره به بیانیه وزارت دفاع عراق در خصوص خبر قرارداد تسلیحاتی بغداد-تهران، اعلام کرد : دولت عراق خرید تسلیحات از ایران را رد کرده است.

به گزارش فاکس نیوز، وزارت دفاع عراق اعلام کرده که چند شرکت دفاعی از جمله شرکت‌های ایرانی پیشنهادهایی را در خصوص فروش تسلیحات نظامی به بغداد ارائه کرده‌اند اما عراق قراردادی را در این خصوص با ایران امضا نکرده است.

به گفته سخنگوی کاخ سفید، عراق به مقامات آمریکایی اطمینان داده که چنین قراردادی میان بغداد و تهران امضا نشده و دولت عراق در خصوص این موضوع تحقیق خواهد کرد.

کارنی که در جمع خبرنگاران سخن می‌گفت همچنین اظهار داشت که خرید سلاح از ایران نقض تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران محسوب می‌شود.

رویترز چند روز قبل مدعی شده بود که عراق با امضای قراردادی به ارزش ۱۹۵ میلیون دلار از ایران تجهیزات نظامی می‌خرد. متعاقب این گزارش مقامات آمریکایی واکنش‌هایی را به آن نشان داده و حتی سناتور «جان مک کین» خواستار بازنگری واشنگتن در طرح فروش بالگرد به بغداد شد.

علاوه بر عراق، ایران نیز امضای چنین قراردادی را با بغداد تکذیب کرده است. در همین رابطه سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق در خصوص ادعای انعقاد قرارداد تسلیحاتی بین تهران و بغداد گفت: چنین قراردادی درباره تسلیحات که اعلام شده بین ایران و عراق منعقد نشده است. وی در عین حال یادآور شد: در صورتی که عراقی‌ها نیاز نظامی داشته باشند و از ما تقاضا کنند، ما با توجه به توانی که داریم این مسئله را بررسی خواهیم کرد.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.