سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » افزایش ۸۲ درصدی واردات دارو به کشور...

افزایش ۸۲ درصدی واردات دارو به کشور

چکیده : براساس تازه ترین آمار گمرک ایران در یازدهمین ماه امسال ارزش واردات داروی کشور نیز با افت ۹.۹۳ درصدی نسبت به ماه قبل از آن به ۱۶۳ میلیون دلار رسید. ارزش ریالی داروهای وارداتی نیز در بهمن امسال از مرز چهار میلیارد ریال گذشت. دارو در بهمن ماه امسال از نظر وزنی ۰.۰۸ درصد و از نظر ارزشی ۳.۳۱ درصد از کل واردات کشور را به خود اختصاص داد...


واردات دارو در بهمن ماه امسال با افزایش ۸۲.۴۶ درصدی وزنی نسبت به دی ماه بالغ بر ۲۷۳۰ تن شد.

به گزارش ایسنا، براساس تازه ترین آمار گمرک ایران در یازدهمین ماه امسال ارزش واردات داروی کشور نیز با افت ۹.۹۳ درصدی نسبت به ماه قبل از آن به ۱۶۳ میلیون دلار رسید. ارزش ریالی داروهای وارداتی نیز در بهمن امسال از مرز چهار میلیارد ریال گذشت. دارو در بهمن ماه امسال از نظر وزنی ۰.۰۸ درصد و از نظر ارزشی ۳.۳۱ درصد از کل واردات کشور را به خود اختصاص داد.

رشد شدید واردات وزنی دارو در بهمن امسال در حالی رخ داده که به نظر می رسد پس از توافق ژنو اتفاق خوبی در حوزه واردات و صنعت داروسازی کشور در حال شکل گیری است.

در همین زمینه رئیس اتحادیه واردکنندگان دارو با اشاره به اینکه شرایط امیدوارکننده ای بر واردات داروی کشور حاکم شده است، به ایسنا گفت: همین که تعدادی از بزرگترین شرکتهای داروسازی جهان تولید خود را در ایران آغاز کرده اند یا برای تولید در کشورمان ابراز تمایل کرده اند نشان می دهد که به زودی باید شاهد تحولات خوبی در بازار دارو باشیم.

وی با اشاره به اینکه همزمان با رونق تولید دارو در کشور قطعا واردات دارو نیز شرایط بهتری خواهد داشت، افزود: طبق آخرین اخباری که دارم تاکنون یکی دو مورد ال سی مربوط به واردات دارو گشایش شده اما هنوز فرایند مربوط به گشایش ال سی واردات دارو کند بوده و سرعت لازم را ندارد.

وی همچنین با اشاره به اینکه قرار است به زودی شورای تصمیم گیری برای ثبت دارو فعال شود، گفت: واردات دارو باعث آشنا شدن تولید داخل با آخرین دستاوردهای صنعت داروسازی در جهان می شود و به همین دلیل ساماندهی و توجه کردن به بحث واردات دارو دارای اهمیت زیادی است.

براساس آخرین اخبار منتشر شده تاکنون شرکتهای بزرگ داروسازی MSD آمریکا، نوارتیس، مرک و یک شرکت ژاپنی تولید محصولات خود را در ایران آغاز کرده یا در حال آغاز تولید هستند. همچنین یک شرکت آلمانی برای مشارکت در سرم سازی شیراز ابراز تمایل کرده و قرارداد مربوط به این مشارکت نیز در حال نهایی شدن است.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.