سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » تشنج در بند 350 زندان اوین پس از حبس 24 ساعته کرم پور در بهداری اوین...

تشنج در بند 350 زندان اوین پس از حبس 24 ساعته کرم پور در بهداری اوین

چکیده :روز سه شنبه با بازگشت کرم پور به بند مشخص شد که علیرغم وعده ها و در اقدامی غیرقانونی این درویش زندانی را به اتاقی در بهداری زندان منتقل کرده و با تزریق داروهای خواب آور و مسکن او را از سایر زندانیان پنهان کرده اند. این زندانی بیمار بیش از یک شبانه روز در این اتاق حبس مجرد بوده است....


شدت بیماری و وضعیت نگران کننده “افشین کرم پور” از دراویش زندانی و مخالفت مسئولان زندان اوین با اعزام درمانی او، بند ۳۵۰ این زندان را به تشنج کشاند.

به گزارش خبرنگار کلمه، افشین کرم پور از دراویش گنابادی محبوس در بند ۳۵۰ از دو روز پیش بر اثر شدت یافتن درد کلیه و ستون فقرات در وضع بحرانی به سر می برد، اما مخالفت مسولان زندان که با دستور قاصی صلواتی، با اعزام بدون پوشش ویژه زندان وی مخالفت می کنند، نگرانی و اعتراض سایر زندانیان عقیدتی و سیاسی را موجب شده است.

بر اساس این گزارش، روز گذشته (دوشنبه) دیگر دراویش دربند در اعتراض به این کارشکنی ها اعتصاب ملاقات کرده و در محوطه عمومی بند متحصن شدند که پس از مدتی مقامات زندان با وعده انتقال افشین کرم پور به بیمارستان، وی را از بند خارج کردند.

با این وجود روز سه شنبه با بازگشت کرم پور به بند مشخص شد که علیرغم وعده ها و در اقدامی غیرقانونی این درویش زندانی را به اتاقی در بهداری زندان منتقل کرده و با تزریق داروهای خواب آور و مسکن او را از سایر زندانیان پنهان کرده اند. این زندانی بیمار بیش از یک شبانه روز در این اتاق حبس مجرد بوده است.

در پی انتقال این زندانی بر روی ویلچر به بند ۳۵۰، موجی از خشم و اعتراض بند زندانیان سیاسی را فراگرفت و آنها با سر دادن سرود و شعار “درود بر دراویش با غیرت” به تحصن دراویش پیوستند.

آخرین اخبار حکایت از تهدید به انتقال دراویش زندانی به سلول های انفرادی از سوی مومنی معاون اجرایی اوین، دارد.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.