سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » هاشمی رفسنجانی: عده‌ای از مردم از تندروی‌های دهه اول انقلاب رنجیدند...

هاشمی رفسنجانی: عده‌ای از مردم از تندروی‌های دهه اول انقلاب رنجیدند

چکیده :هاشمی رفسنجانی ضمن یادآوری برخی تندروی‌های دهه اول انقلاب و در مراحل بعد اظهار کرد: عده‌ای از مردم از آن تندروی‌ها رنجیدند، بعدها نیز شکل تندروی‌ها عوض شد که باید همه برای جلوگیری از پیشروی آن تلاش کنیم....


رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، یکی از کارکردهای اصلی احزاب در جامعه را آموزش و تربیت نیروها برای اداره امور کشور دانست و گفت: در واقع احزاب، نقش مهمی در تربیت نخبگان سیاسی دارند.

به گزارش ایسنا، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در دیدار اعضای شورای سیاستگذاری و دبیران حزب اراده ملت ایران، با تأکید بر اهمیت تشکیل احزاب نیرومند و فراگیر که لازمه اداره دموکراتیک و تکیه بر اراده سیاسی مردم در امور است، افزود: بازدهی کارکرد حزبی باعث توانمندسازی منابع و ظرفیت‌های نیروی انسانی شده و ترکیب کیفی مجالس و دولت‌ها روزبه‌روز قوی‌تر، عقلانی‌تر و توسعه‌یافته‌تر می‌شود.

وی تصریح کرد: احزاب سیاسی مردمی و قوی که در چارچوب قانون شکل گرفته و بدنبال تقویت آرمان‌های انقلاب هستند، می‌توانند قدرت را در بدنه حاکمیت مهار و نهادینه کنند و به آن سر و سامان دهند و قدرت را در مسیر قانون بدست گیرند و مانع فزون‌خواهی گروه‌های فشار افراطی و لابی‌های فراقانونی مختلف شوند.

هاشمی رفسنجانی با استناد به آیات متعدد قرآن کریم در مورد اهمیت مشی اعتدال، میانه‌روی و امت وسط در جوامع اسلامی به عنوان الگو و سرمشق برای همه جوامع، گفت: امت وسط اسلامی که مشعل هدایت زندگی و اراده کشور را از قرآن می‌گیرد، دارای منطق، استدلال و تفکر و تعقل است و تا زمانی که مورد تهاجم قرار نگیرد دست به شمشیر و سلاح نمی‌برد.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، امام خمینی(ره) را مظهر اعتدال دانست و افزود: امام از همان روزهای آغازین مبارزه علیه طاغوت، همواره از گروه‌های افراطی و تندرو دوری کردند و پافشاری و تأکید ایشان بر نقش مردم در تصمیم‌گیری‌ها بود که با اتکا به همین سرمایه عظیم پیروزی انقلاب اسلامی با کمترین هزینه را به همراه داشت.

وی با بیان اینکه “غفلت از اصالت و جایگاه حضور مردم در صحنه‌ها، سرانجام و فرجامی خوش نخواهد داشت و قطعاً به شکست منجر خواهد شد”، گفت: تکیه بر مردم ماندگار، عقلانی و اعتدالی است و افراط، تندرویی، جناح‌بازی و تعصبات کور باندی، آفت هر حرکت بالنده و انقلابی است که پایدار و ماندگار نخواهد بود.

هاشمی رفسنجانی ضمن یادآوری برخی تندروی‌های دهه اول انقلاب و در مراحل بعد اظهار کرد: عده‌ای از مردم از آن تندروی‌ها رنجیدند، بعدها نیز شکل تندروی‌ها عوض شد که باید همه برای جلوگیری از پیشروی آن تلاش کنیم.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، اعتدال را اعتقاد به یک هدف مقدس دانست و با بیان اینکه “حزب نباید با ایجاد تکثر و تفرقه در مقابل وحدت و همگرایی قرار گیرد”، تاکید کرد: منافع عمومی را عوامل وحدت‌آفرین تأمین می‌کند و احزاب باید با تلاش مشترکشان منافع ملی را ارتقا دهند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.