سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » ایران و آژانس برای 7 اقدام عملی توافق کردند/بازدیداز ساغند و کیک‌زرد اردکان توافق...

ایران و آژانس برای 7 اقدام عملی توافق کردند/بازدیداز ساغند و کیک‌زرد اردکان توافق‌های جدید

چکیده :این مقام مذاکره کننده ایران با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در گفت‌وگو با خبرنگار انرژی هسته‌ای خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) درباره محور مذاکرات دو روزه ایران با آژانس در تهران اعلام کرد: در این مذاکرات مجموعه‌ای از موضوعات گذشته و حال مرتبط با فعالیت‌های صلح‌آمیز هسته‌ای ایران مورد بحث وگفت‌وگو قرار گرفت....


ایران و آژانس توافق کردند هفت اقدام عملی دیگر را در چارچوب بیانیه‌ تهران مورد توافق در 20 آبان ماه انجام دهند.

به گزارش ایسنا رضا نجفی، نماینده ایران در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بعد از ظهر یک‌شنبه در یک کنفرانس خبری مشترک با ترو واریورانتا، معاون مدیرکل آژانس در امور پادمان‌ها اعلام کرد: در مذاکرات دو روز گذشته درباره چارچوبی برای همکاری که مورد توافق میان دو طرف بوده است جلسات فنی سازنده‌ای برگزار شد.

او گفت: ما در این مذاکرات شش موضوع را مرور کردیم و ایران گام‌های اولیه را که شش بند بوده است اجرا کرده است.

نجفی اظهار کرد: ‌هم‌چنین ایران و آژانس درباره هفت اقدام عملی دیگر برای همکاری با آژانس تا 25 اردیبهشت ماه 93 توافق کردند.

نجفی گفت: جزییات این هفت اقدام به زودی منتشر می‌شود.

به گزارش ایسنا، نجفی و واریورانتا در یک کنفرانس خبری مشترک به زبان‌های فارسی و انگلیسی بیانیه مشترک درباره مذاکرات دو روزه را قرائت کردند.

هم‌چنین یک مقام مذاکره کننده ایران با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اظهار کرد: بازدید مدیریت‌شده از معدن ساغند و کارخانه تولید کیک زرد اردکان یزد و ارایه اطلاعات درباره مسایل دیگر، اقدامات مورد توافق ایران و آژانس در مذاکرات 19 و 20 بهمن است.

این مقام مذاکره کننده ایران با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در گفت‌وگو با خبرنگار انرژی هسته‌ای خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) درباره محور مذاکرات دو روزه ایران با آژانس در تهران اعلام کرد: در این مذاکرات مجموعه‌ای از موضوعات گذشته و حال مرتبط با فعالیت‌های صلح‌آمیز هسته‌ای ایران مورد بحث وگفت‌وگو قرار گرفت.

او درباره برخی از 7 اقدامی که میان دو طرف برای انجام به توافق رسید اظهار کرد: بازدید مدیریت شده از برخی مراکز هسته‌ای مثل معدن ساغند یزد و کارخانه تولید کیک زرد اردکان و نیز ارایه اطلاعات و توضیحات درباره برخی مسایل باقی‌مانده از جمله اقداماتی است که میان ایران و آژانس در این دور از مذاکرات به توافق رسید.

این مقام مذاکره کننده ایران با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درباره درخواست‌های آژانس در چارچوب مطالعات ادعایی و ابعاد احتمالی نظامی خاطرنشان کرد که در مذاکرات دو روز گذشته بحثی در مورد ابعاد احتمالی نظامی مطرح نشد.

وی تاکید کرد: درباره بحث‌های موشکی و دفاعی ایران هیچ صحبتی در مذاکرات صورت نگرفته است و هیات مذاکره‌کننده آژانس هم درخواستی را دراین‌باره مطرح نکردند.

این مقام ایرانی در پاسخ به این پرسش که به نظر می‌آید دور آینده همکاری ایران و آژانس زمان‌بندی مشخصی ندارد؟ با تایید این مطلب گفت: بر اساس توافق صورت گرفته میان ایران و آژانس قرار شد تا قبل از گزارش مدیرکل آژانس در ماه ژوئن 2014، 7 اقدام مورد توافق اجرا شود.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.