سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » تهدید کره شمالی به لغو دیدار خانواده‌های جدا‌ شده در جنگ کره...

تهدید کره شمالی به لغو دیدار خانواده‌های جدا‌ شده در جنگ کره

چکیده :کره‌شمالی تهدید کرده است درصورتی که ارتش کره جنوبی مانور نظامی خود با آمریکا را لغو نکند، برنامه دیدار خانواده‌هایی را که در اثر جنگ دو کره از یکدیگر جدا شدند، لغو خواهد کرد....


کره‌شمالی تهدید کرده است درصورتی که ارتش کره جنوبی مانور نظامی خود با آمریکا را لغو نکند، برنامه دیدار خانواده‌هایی را که در اثر جنگ دو کره از یکدیگر جدا شدند، لغو خواهد کرد.

به گزارش بی بی سی، از سرگیری برنامه دیدار این خانواده‌ها روز گذشته، چهارشنبه ۵ فوریه، مورد توافق اصولی مقامات دو کره قرار گرفت.

توافق در مورد از سرگیری این دیدارها به نشانه ای از تمایل مقامات کره‌ شمالی برای بهبود روابط دوجانبه تعبیر شد.

آخرین‌بار در سال ٢٠١٠ بود که برنامه دیدار خانواده‌های جدا شده در دو سوی مرز صورت گرفت.

مقامات کره‌شمالی گفته اند که اگر تمرین نظامی بزرگ مشترک کره‌جنوبی و آمریکا برگزار شود، در تصمیم خود برای از سرگیری برنامه دیدار خانواده‌ها تجدید‌نظر خواهند کرد.

سال گذشته و در پی برگزاری این مانور مشترک سالانه، تنش در شبه جزیره کره افزایش یافت.

پیشتر ناظران پیش‌بینی کرده بودند که کره شمالی ممکن است بازهم نسبت به برگزاری این مانور واکنش نشان دهد.

کره‌‌شمالی در گذشته نیز بارها دیدار خانواده‌های جدا شده را لغو کرده بود. منتقدین می‌گویند که کره شمالی از این برنامه‌ها برای چانه‌زنی و کسب امتیاز سیاسی بهره برداری می کند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.