سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » آیا علما به مردم نیاموخته بودند که «سکوت هر مسلمان خیانت است به قرآن»؟...
» انتقاد دایی آیت الله خامنه ای نسبت به سکوت مراجع دربرابر مظالم

آیا علما به مردم نیاموخته بودند که «سکوت هر مسلمان خیانت است به قرآن»؟

چکیده :ستم های زیادی را در همه طبقات شاهد هستیم از پنج سال حبس خانگی مرجع بزرگ وفقیه عالی قدر مرحوم حضرت آیت الله العظمی حسینعلی منتظری گرفته تا حبس خانگی و غیر قانونی آقایان موسوی و کروبی و خانم زهرا رهنورد و به زندان افکندن شهروندان بسیاری به اتهام انتقاد از رییس دولتی که اکنون مسئولان ارشد نظام همان انتقادها را علنا مطرح می کنند و در رسانه ها تیتر می شود...


کلمه-گروه خبر: سیدحسین میردامادی مترجم و عضو سابق هیات علمی دانشگاه فردوسی مشهد در یادداشتی ضمن تجلیل از حق گویی  و حق طلبی علی مطهری که در میان سکوت سایر وکلای ملت، صدای مردم را نمایندگی میکند نسبت به سکوت علما و مراجع دربرابر مظالمی که در کشور می‌شود انتقاد کرد.

به گزارش کلمه، استاد میردامادی که دایی آیت آلله خامنه ای رهبری جمهوری اسلامی است در یادداشت کوتاه خود از سکوت برخی مراجع نسبت به ستمهایی که به طبقات مردم می‌شود انتقاد کرده و به مراجع و علما یاد آوری می‌کند که خود به در آغاز انقلاب به مردم این شعار را یاد داده اند که« سکوت هر مسلمان خیانت است به قران» و حال این سکوت جای شگفتی بسیار دارد.

متن یادداشت سیدحسین میردامادی که در وبسایت خط امام منتشر شده به شرح زیر است:

در تقدیر از جناب آقای دکتر علی مطهری نماینده محترم و شجاع مردم تهران باید بگویم ایشان حجت هستند برای کسانی که ظلم را در حق مظلوم شاهدند ولی سکوت می کنند. خداوند در هرحال و شرایط حجت راتمام می کند تا هیچ عذری برای هیچ کس باقی نماند.

ستم های زیادی را در همه طبقات شاهد هستیم از پنج سال حبس خانگی مرجع بزرگ وفقیه عالی قدر مرحوم حضرت آیت الله العظمی حسینعلی منتظری گرفته تا حبس خانگی و غیر قانونی آقایان موسوی و کروبی و خانم زهرا رهنورد و به زندان افکندن شهروندان بسیاری به اتهام انتقاد از رییس دولتی که اکنون مسئولان ارشد نظام همان انتقادها را علنا مطرح می کنند و در رسانه ها تیتر می شود!

شگفتی اینجانب از برخی مراجع وابسته به حکومت است که چطور می توانند از این همه ستم در جمهوری اسلامی بی تفاوت بگذرند و دم برنیاورند؟! و یادشان رفته که در آغاز انقلاب این شعار را به مردم یاد دادند:”سکوت هر مسلمان خیانت است به قرآن..” شاید ازبیم حمله نیروهای فشار به دفاترشان و شکستن شیشه های شان و به خطر افتادن وجوهات و سهم امام باشد که قل الحق و لو کان علیک.

آری در چنین شرایط حاد یک راد مرد از میان مجلسیان به پا می خیزد و به این ستمها و قانون شکنی ها صدای اعتراض خود را بلند می کند، و از هجمه آنانی که در همین مجلس، صحنه زشت-مرگ بر خاتمی(محبوبترین رییس جمهور تاریخ انقلاب را) به نمایش گذاشتند، بیمی به خود راه نمی دهد، و با کمال آزادگی و شهامت شخص آقای جنتی را که بارها در نماز جمعه خود را به تقوای الهی دعوت می کند ولی این سه شخصیت با سابقه در انقلاب(موسوی، کروبی و رهنورد) را به اتهامات واهی مهدورالدم و مستحق اعدام می شمرد، مورد خطاب قرار داده و فقاهت وی را زیر سوال می برد.

آری آقای جنتی غافل از این است که پیامبر گرامی اسلام برای اتمام مکارم اخلاقی مبعوث گشته و در این راستا زیباترین جلوه اخلاقی را نسبت به دشمن یهودی خود که هر روز از بالای بام زباله بر سر مبارکش می ریزد، به نمایش می گذارد و به عیادت او می رود و همین کرامت اخلاقی دشمن را در واپسین روزهای حیاتش به اسلام فرا می خواند.

این رحمت و کرامت انسان کجا و این مظالم؟!Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.