سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » دو تجمع اعتراضی مقابل مجلس در یک روز‎...

دو تجمع اعتراضی مقابل مجلس در یک روز‎

چکیده :صبح روز یکشنبه (۶ بهمن ماه) جمعی از بازنشستگان وزارت آموزش و پرورش تهران در اعتراض به اجرا نشدن بخشی از مواد حمایتی فصل دهم قانون خدمات کشوری در مورد افزایش حقوق و مزایا، در مقابل درب شمالی ساختمان مجلس تجمع کردند....


صبح روز یکشنبه (۶ بهمن ماه) جمعی از بازنشستگان وزارت آموزش و پرورش تهران در اعتراض به اجرا نشدن بخشی از مواد حمایتی فصل دهم قانون خدمات کشوری در مورد افزایش حقوق و مزایا، در مقابل درب شمالی ساختمان مجلس تجمع کردند.

فاطمه یعقوبی، یکی از بازنشستگان حاضر در تجمع امروز درمورد علت تجمع بازنشستگان آموزش وپرورش به ایلنا گفت: درخواست بازنشستگان آموزش و پرورش اجرای ماده ۶۵ و ۶۴ قانون خدمات کشوری است که از سال ۸۶ این مواد قانونی در موردبازنشستگان آموزش وپرورش اجرایی نشده است.

او با بیان اینکه فصل آخرماده ۶۴ قانون خدمات کشوری تاکید دارد مبنای تعیین حقوق و مزایای کارمندان بازنشسته باید باتوجه به شاخص هزینه زندگی در لایحه بودجه سالانه پیش بینی و به تصویب مجلس شورای اسلامی برسد، گفت: بازنشستگان ٱموزش وپرورش از این موضوع مستثنی نیستند.

«نور تاج رضایی» یکی دیگر از بازنشستگان آموزش وپرورش تهران تصریح کرد: افزایش حقوق بازنشستگان آموزش وپرورش باید هر ساله بر مبنای تورم افزایش پیدا کند این درحالیست که هر سال ما بازنشستگان مطابق تورم حقوق نمی‌گیریم.

به گفته وی، افزایش ۱۸ درصدی حقوق بازنشستگان اموزش وپرورش در سال جاری (۹۲) کفاف معاش زندگی انان را نمی‌دهد.

او در خاتمه از رئیس مجلس وسایر نمایندگان مجلس شورای اسلامی درخواست کرد در تصویب بودجه سال ۹۳ کشور به موضوع افزایش حقوق وسایر مطالبات بازنشستگان آموزش پرورش توجه ویژه‌ای داشته باشند.

همچنین در روز گذشته تعدادی از کارگران شرکت مادیران به خاطر اخراج غیرقانونی از این شرکت در درب مجلس شورای اسلامی تحصن کردند.

به گزارش ایلنا، این کارگران در پلاکاردی که دستشان است خود را کارگران رسمی معرفی کرده و مدعی‌اند که به شکل غیر قا نونی اخراج شدند.

این کارگران روز ۴ شنبه هفته گذشته نیز مقابل مجلس تحصن کردند، اما به خاطرتعطیلی مجلس‌؛ روز گذشته تحصن خود را تکرار کردند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.