سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » دولت به دنبال حضور در ژنو 2، سردار جزایری می گوید سوریه مراقب این دام باشد!...

دولت به دنبال حضور در ژنو 2، سردار جزایری می گوید سوریه مراقب این دام باشد!

چکیده :کلمه – گروه خبر: در حالی که دولت و بخش های مهمی از حاکمیت به دنبال حضور ایران در کنفرانس ژنو 2 و ایفای نقش در آن است،  معاون ستادکل نیروهای مسلح اظهار کرد: سوریه مراقب باشد در دام کنفرانس ژنو 2 گرفتار نشود! به گزارش ایسنا، سردار سرتیپ پاسدار سیدمسعود جزایری در آستانه برگزاری...


کلمه – گروه خبر: در حالی که دولت و بخش های مهمی از حاکمیت به دنبال حضور ایران در کنفرانس ژنو 2 و ایفای نقش در آن است،  معاون ستادکل نیروهای مسلح اظهار کرد: سوریه مراقب باشد در دام کنفرانس ژنو 2 گرفتار نشود!

به گزارش ایسنا، سردار سرتیپ پاسدار سیدمسعود جزایری در آستانه برگزاری کنفرانس ژنو 2 و تلاش برای حل بحران سوریه، گفت: آمریکا و حامیان گروهک‌های تروریستی، ناکام از موفقیت در طرح‌های براندازانه خود در سوریه، اینک تلاش دارند از طریق سیاسی، شکست‌های خود را جبران کنند، بنابراین نمایندگان دولت سوریه باید کاملاً با هوشیاری و بدبینی نسبت به طرف مقابل مذاکره، در ژنو 2 حضور یابند.

وی همچنین تاکید کرد: پیروزی‌های دولت و ملت سوریه در برابر یکی از بزرگترین جنگ‌های تروریستی معاصر باید تا نابودی کامل تروریست‌ها و تثبیت مقاومت ادامه یابد.

جزایری در ادامه با اشاره به توافقات گذشته درباره جنگ سوریه افزود: توافقات قبلی که در راستای منافع قدرت‌های خارجی و ارتجاع منطقه است، نمی‌تواند پایه و اساس مذاکرات آتی باشد بلکه آنچه تعیین‌کننده خواهد بود تصمیمی است که مردم سوریه برای آینده کشور خود خواهند گرفت.

وی با تاکید بر لزوم واقع‌بینی نسبت به آنچه در عرصه جنگ سوریه اتفاق افتاده است، تصریح کرد: نتیجه کنفرانس ژنو 2 باید دست برداشتن آمریکا و ارتجاع منطقه از تروریسم باشد.

معاون ستادکل نیروهای مسلح در پایان تاکید کرد که آمریکا توان مدیریت جنگ نظامی سوریه را ندارد.

اگرچه طبیعی است که هرکشوری از جمله ایران باید مراقب منافع خود در هر تحول بین المللی باشد، اما انتشار این گونه مواضع با روح مشارکت جویانه دولت در تحولات جهانی سازگار نیست. در صورت انعکاس این گونه اخبار طبعا این سوال از جانب رقبا و مخالفان حضور ایران در ژنو 2 مطرح می شود که حکومتی که ژنو 2 را دام می داند، به چه دلیل قصد شرکت در آن را دارد؟Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.