سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » مولاوردی: بخشنامه دورکاری زنان لغو شد...

مولاوردی: بخشنامه دورکاری زنان لغو شد

چکیده :معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده از لغو بخشنامه دورکاری زنان شاغل به دلیل تامین نشدن اهداف پیش بینی شده خبر داد و گفت: در عین حال بررسی کارشناسی زیرساخت های لازم برای اجرای صحیح آن در دست اقدام است....


معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده از لغو بخشنامه دورکاری زنان شاغل به دلیل تامین نشدن اهداف پیش بینی شده خبر داد و گفت: در عین حال بررسی کارشناسی زیرساخت های لازم برای اجرای صحیح آن در دست اقدام است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، شهیندخت مولاوردی در سفر خود به همراه هیأت دولت به استان خوزستان با اعلام اینکه مردم خطه خوزستان حق بزرگی به جهت مقاومت در دوران جنگ تحمیلی به گردن کل کشور دارند ابراز امیدواری کرد، سفر کاروان تدبیر و امید که اولین سفر رئیس جمهوری و هیأت دولت به استان ها است منشاء خیرات و برکات فراوانی برای مردم خوزستان باشد.

مولاوردی با اشاره به نقش زنان استان خوزستان در سال های دفاع مقدس خاطرنشان کرد: نقش و سهم زنان خوزستان در سال های دفاع مقدس اگر بیشتر از مردان نباشد کمتر هم نیست، تاریخ و دفاع مقدس این مرز و بوم گواه این مدعاست و به جهت آسیب های بیشتری که دیده اند نیازمند توجه بیشتری هستند.

وی با تقدیر از نگاه ویژه فرمانداران استان خوزستان به مسائل مربوط به حوزه زنان و خانواده و حساسیت نسبت به مسائل این حوزه گفت: از حضور در جمع مدیرانی که نسبت به مسائل ویژه حوزه زنان و خانواده در مناطق خود از بینش و دقت نظر و آگاهی بالایی برخوردارند به خود می بالیم و معتقدیم نگاه ویژه این مدیران نویدبخش حل هرچه سریعتر مسائل این حوزه مهم جامعه است.

وی با بیان این که سعی معاونت امور زنان، بر ارتقای شاخص های حوزه زنان و خانواده در سطح کشور است،افزود: امیدواریم و تلاش می کنیم در برنامه های توسعه ای، جایگاهی که شایسته زنان و خانواده است دیده شود.

معاون رئیس جمهور گفت: در حال حاضر آسیب شناسی مسائل تهدید کننده نهاد خانواده و زنان و همچنین آسیب شناسی فعالیت های انجام شده در دوره های گذشته در دستور کار ما در معاونت قرار دارد تا با کمترین خطا و انتخاب مسیر درست، برنامه هایی نتیجه محور را تدوین کنیم.

وی ادامه داد: قطعاً در این مسیر نیازمند یاری و همفکری مدیران مرتبط با حوزه زنان و خانواده در استان ها هستیم.

موضوع حذف پست مشاور بانوان و دور کاری بانوان شاغل نیز از مواردی بود که مولاوردی در خصوص آن توضیحاتی را در جمع حاضرین ارائه داد و گفت:متاسفانه برداشت بسیاری از دستگاهها و وزارتخانه ها مبنی بر حذف پست مشاور بانوان برداشتی اشتباه بوده و این پست همچنان از جایگاه خود برخوردار است ، بحث دور کاری نیز از آن نظر که فاقد تامین اهداف پیش بینی شده و نتایج و کارایی لازم ارزیابی شده ، بخشنامه آن لغو گردیده اما بررسی کارشناسی زیرساختهای لازم برای اجرای درست آن در دست اقدام است.

معاون رئیس جمهور با اشاره به اینکه از دادن وعده های غیر عملی و غیر کارشناسی پرهیز می کنیم، مسائل زنان را به ملی، استانی و شهرستانی و منطقه ای طبقه بندی کرد و ارائه یک نسخه و راه حل واحد را برای دردهای مزمن و متفاوت در مناطق مختلف ،کاری نادرست خواند.

یکی از پیشنهادات مطرح شده دراین نشست مبنی بر تنظیم جدول وضعیت برخورداری و عدم برخورداری شهرستان ها از امکانات و ظرفیت های خاص حوزه زنان در خصوص حل مسائل و مشکلات این حوزه از سوی معاون رئیس جمهور به عنوان مصوبه این جلسه اعلام و قول طرح و ارائه آن از سوی معاونت امور زنان و خانواده در جلسات هیأت دولت داده شد.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.