سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » دومین روز همه‌پرسی قانون اساسی مصر...

دومین روز همه‌پرسی قانون اساسی مصر

چکیده :در حالی که عملیات رای‌گیری درباره قانون اساسی جدید مصر روز چهارشنبه برای دومین روز متوالی ادامه دارد، هیات عالی ناظر بر انتخابات از استقبال گسترده شهروندان مصری از عملیات همه پرسی قانون اساسی جدید خبر داد. به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز عربی،‌ عملیات رای گیری درباره قانون اساسی جدید...


در حالی که عملیات رای‌گیری درباره قانون اساسی جدید مصر روز چهارشنبه برای دومین روز متوالی ادامه دارد، هیات عالی ناظر بر انتخابات از استقبال گسترده شهروندان مصری از عملیات همه پرسی قانون اساسی جدید خبر داد.

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز عربی،‌ عملیات رای گیری درباره قانون اساسی جدید مصر امروز برای دومین و آخرین روز در سراسر مصر ادامه دارد.

بنا به گزارش کمیته عالی ناظر بر انتخابات مصر، عملیات رای گیری از ساعت 8 صبح امروز در حوزه‌ها و مقرهای انتخاباتی برگزار می‌شود.

در همین راستا کمیته عالی انتخابات اعلام کرد که استقبال مردم مصر از عملیات رای گیری برای قانون اساسی در روز اول “چشمگیر” بوده و انتخابات بدون وقوع حوادثی که بر روند انتخابات تاثیر بگذارد ادامه دارد.

وزارت کشور مصر نیز با بیان اینکه روند رای گیری برای قانون اساسی جدید ادامه دارد استقبال مردم از انتخابات را “خوب” ارزیابی کرد.

وزارت کشور همچنین اعلام کرد که نیروهای امنیتی مسئول تامین نظم در کمیته‌های رای گیری، تلاش‌های اخوان المسلمین برای به چالش کشاندن روند رای گیری را خنثی کردند.

احمد مسلمانی، مشاور رئیس جمهوری موقت مصر نیز شرکت مصری‌ها در رای گیری قانون اساسی جدید این کشور را “تاریخی” توصیف و اعلام کرد که همه‌پرسی قانون اساسی لحظه‌ای مهم در تاریخ مصر به شمار می‌رود.

در عملیات رای گیری قانون اساسی مصر 53 میلیون رای دهنده واجد شرایط شرکت در رای گیری هستند و در 30 هزار و 30 کمیته عمومی، فرعی و مقر انتخاباتی رای خود را به صندوق‌ها می‌اندازند.

علاوه بر این ده‌ها ناظر بین‌المللی و نمایندگانی از اتحادیه اروپا و اتحادیه آفریقا و برخی سازمان‌های آمریکایی بر عملیات رای گیری نظارت دارند.

قرار است نتیجه همه پرسی قانون اساسی جدید مصر پس از 72 ساعت از پایان رای گیری در حوزه‌های انتخاباتی اعلام شود.

علاوه بر این برخی از گروه‌های مصری و در راس آن‌ها “ائتلاف حمایت از مشروعیت”، متشکل از گروه‌های اسلام‌گرای حامی اخوان المسلمین و حزب “مصر قوی” شرکت در همه پرسی قانون اساسی جدید را تحریم کردند.

از سوی دیگر ماری هارف، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا نیز به نوبه خود در واکنش به آغاز عملیات همه پرسی قانون اساسی جدید مصر اعلام کرد: این بسیار مهم است که دولت انتقالی تا زمان مشخص شدن نتایج همه پرسی شرایط و فضای مثبت برای فعالان سیاسی و نمایندگان جامعه مدنی را فراهم کند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.