سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » قیمت بلیت سینما در جشنواره فجر، 8 هزار تومان...

قیمت بلیت سینما در جشنواره فجر، 8 هزار تومان

چکیده :قیمت بلیط سینما‌ها شناور...


قیمت بلیط سینما‌ها در ایام جشنواره فیلم فجر افزایش پیدا می‌کند. قیمت بلیط سینما در این ایام از مبلغ ۵۵۰۰ تومان در سال گذشته به رقم ۸۰۰۰ تومان در سال جدید می‌رسد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، این افزایش قیمت در زمان جشنواره فیلم فجر اعمال می‌شود. امری که محمدرضا اشرفی(رئیس انجمن سینماداران) با آن موافق نیست و معتقد است که باید قیمت بلیط سینما‌ها شناور باشد.

محمد قاصد اشرفی به خبرنگار ایلنا درباره آخرین وضعیت سینما‌های کشور گفت: در آخرین جلسه‌ای که با ایوبی برگزار کردیم مشکلات سالن‌های سینمایی را مطرح کردیم و قرار شد برای آن فکر شود. از طرف دیگر بحث دیجیتال کردن سالن‌های سینمایی نیز مطرح شد که قرار شد در اولویت اول سالن‌هایی که در ایام جشنواره فیلم فجر فیلم‌ها را نمایش می‌دهند؛ در اولویت باشند.

اشرفی با اشاره به اینکه خراب بودن وضعیت اقتصادی سینما؛ بیشتر سالن‌های سینما را در خطر تعطیلی مطلق قرار داده است، گفت: سینما قدس میدان ولیعصر تهران تعطیل شده‌ است و مالک آن اعلام کرده دیگر فعالیت این سالن سنما سوددهی ندارد البته هرچند ما درحال رایزنی برای بازگشایی این سالن سینما هستیم اما واقعیت این است که خطر تعطیلی سینماهای زیادی را تهدید می‌کند.

وی ادامه داد: خوشبختانه با صحبت‌هایی که با رئیس سینما قدس انجام دادیم به این نتیجه رسیدیم که ایشان قصد ندارد تا سالن سینمای خودر ا تغیر کاربری دهد اما به هر حال تعطیلی این سالن سینما زنگ خطری برای کل سینماهای کشوراست.

اشرفی درباره افزایش قیمت بلیط سینما‌ها بخصوص در ایام جشنواره فیلم فجر گفت: مهم‌ترین مسئله درباره قیمت بلیط سینما‌ها این است که نباید قیمت بلیط ثابت باشد بلکه باید شناور باشد به گونه‌ای که کسانی که بلیط‌ها رابه صورت کلی و اصطلاحا سری تهیه می‌کنند؛ مبلغ کمتری از کسانی که بلیط‌ها را به صورت تک تهیه می‌کنند؛ بپردازند. همچنین افراد مخالف در نقاط مختلف شهر و باتوجه به کیفیت سالنهای سینما بتوانند بلیط مورد نیازشان را تهیه کنند.

رئیس انجمن سینماداران با اشاره به اینکه باید قیمت یک محصول با کیفیت آن متناسب باشد، گفت: زمانی که می‌خواهیم قیمت بلیط سینما‌ها را افزایش دهیم باید دقت کنیم چه محصولی را ارائه می‌کنیم و آیا فیلمی که امروز در سینما عرضه می‌شود از کیفیت لازم برخوردار است که باعث شود در صورت افزایش قیمت بازهم مردم به دیدن آن بیایند یا خیر؟

وی ادامه داد: هر چند قیمت بلیط سینما‌ها در بین محصولات فرهنگی ارزان‌ترین است اما افزایش قیمت بلیط‌ها با توجه به وضعیت موجود به صرفه نیست و باید دولت در قالب‌هایی همچون حمایت‌های یارانه‌ای از سالن‌های سینمایی حمایت کند.

اشرفی افزود: وضعیت سینماهای کشور امروز بسیار ناامیدکننده است و خطر تعطیلی؛ سالن‌های زیادی را تهدید می‌کند. دولت می‌تواند در اولین گام با اختصاص بودجه‌ای تعداد بلیط‌های سینما را تهیه کند و در اختیار اقشار کم‌درآمد یا کارمندان دولت قرار دهد تا به نوعی بخشی از هزینه‌های سالن‌های سینما جبران شود.

رئیس انجمن سینماداران افزود: این تصور که حمایت از سالن‌های سینمایی فقط حمایت از سینماداران است؛ درست نیست زیرا در زمان فروش یک فیلم ۵۰ درصد فروش فیلم‌ها به تهیه کننده می‌رسد و کاملا مشخص است که اگر میزان فروش یک فیلم زیاد باشد؛ کمک شایانی نیز به بخش تولید می‌کند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.