سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » ظریف: برای گفت‌وگو با سعودی‌ها آماده‌ایم...

ظریف: برای گفت‌وگو با سعودی‌ها آماده‌ایم

چکیده :وزیر امور خارجه ادامه داد: همه منطقه با چالش‌های مشترک روبرو است. منطقه با چالش تکفیری‌ها و تروریسم مواجه است و تلاش‌های سیاسی را برای مبارزه با این امور منسجم می‌کنیم....


محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان صبح روز دوشنبه 23 دی وارد لبنان شد. به گزارش ایسنا، وزیر امور خارجه کشورمان قرار است در این سفر با مقامات لبنان دیدار کند.

او در بدو ورود به لبنان در جمع خبرنگاران با تاکید بر روابط برادرانه و خوب ایران ولبنان اظهار کرد: لبنان در برابر رژیم صهیونیستی ایستادگی کرد وکشوری مقاوم و مستحکم است. ما به اهمیت لبنان در منطقه تاکید داریم و می‌خواهیم روابط‌مان را با این کشور تقویت کنیم.

وزیر امور خارجه ادامه داد: همه منطقه با چالش‌های مشترک روبرو است. منطقه با چالش تکفیری‌ها و تروریسم مواجه است و تلاش‌های سیاسی را برای مبارزه با این امور منسجم می‌کنیم.

او همچنین در پاسخ به پرسش دیگری درباره روابط ایران و عربستان گفت: ایران برای برقراری بهترین روابط با عربستان تاکید دارد و روابط ایران با عربستان برای صلح و امنیت منطقه حائز اهمیت است.

او تاکید کرد: ما برای گفت وگو و مذاکره با برادران عربستانی در هر سطحی آمادگی داریم.

ظریف همچنین درباره پیگیری موضوع انفجار مقابل سفارت ایران در لبنان نیز گفت: هیات اعزامی وزارت دادگستری جمهوری اسلامی ایران بزودی به لبنان سفر می کند تا با دوستان لبنانی در این زمینه گفت وگو کنیم.

او در عین حال به دولت لبنان برای دستاورد بزرگ بازداشت ماجدالماجد در فاصله زمانی کوتاه پس از حمله سفارت ایران تبریک گفت.

وزیر امور خارجه ایران همچنین درباره حضور ایران در نشست ژنو دو گفت: اگر ما بدون هیچ شرطی به این نشست دعوت شویم در آن شرکت می کنیم گرچه طالب این دعوت نیستیم..

او تاکید کرد که ایران از هر طرحی که به دنبال حل بحران سیاسی در سوریه باشد استقبال می‌کند. قرار است ظریف در سفر منطقه‌ای خود به سوریه‌،عراق و اردن نیز سفر کند.

 Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.