سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » سومین تجمع کارگران پتروشیمی رازی...

سومین تجمع کارگران پتروشیمی رازی

چکیده :جمعی از کارگران پتروشیمی رازی صبح روز، یکشنبه 22 دی، در سومین روز از اعتراضات‌شان به آنچه وجود تبعیض در حقوق و مزایای کارگران پیمانی و کارمندان رسمی می‌خوانند، بار دیگر در محوطه کارخانه تجمع کردند. یکی از نمایندگان کارگران درباره تجمع به ایلنا گفت: بخشی از کارگران پیمانکاری پتروشیمی رازی صبح امروز (۲۲ دی...


جمعی از کارگران پتروشیمی رازی صبح روز، یکشنبه 22 دی، در سومین روز از اعتراضات‌شان به آنچه وجود تبعیض در حقوق و مزایای کارگران پیمانی و کارمندان رسمی می‌خوانند، بار دیگر در محوطه کارخانه تجمع کردند.

یکی از نمایندگان کارگران درباره تجمع به ایلنا گفت: بخشی از کارگران پیمانکاری پتروشیمی رازی صبح امروز (۲۲ دی ماه) به سبب ادامه بی‌توجه‌ای کارفرما به اعتراضات‌شان، که در روز‌های چهارشنبه و پنجشنبه (18 و 19 دی ماه) در مقابل ساختمان دفتر مرکزی این شرکت در بندر امام صورت گرفت بار دیگر در محوطه کارخانه تجمع آرامی را برپا کردند.

نماینده کارگران پیمانی پتروشیمی رازی مدعی حضور هزار کارگر پیمانی در این تجمع شد و تصریح کرد: خواسته ما کارگران پیمانی پتروشیمی رازی که حدود هزار و ۸۵۰ نفر از مجموع سه هزار کارگر شاغل در این کارخانه هستیم، رفع تبعیض حقوق و مزایا در مقایسه با کارمندان رسمی است.

او گفت: مشکل کارگران پیمانی از آنجایی آغاز شد که از تاریخ یکم اسفند ماه سال ۸۷، ۸۵ درصد سهام پتروشیمی رازی به بخش خصوصی (سرمایه‌گذاری از کشور ترکیه) واگذار شد.

به گفته وی، سطح حقوق کارگران پیمانی کارخانه به نسبت کارگران رسمی که در سمتهای اداری پتروشیمی فعالیت دارند بسیار ناچیز است و این تبعیض باید هر چه سریع‌تر برطرف شود.

همچنین این کارگر در خصوص واکنش کارفرمای اصلی کارخانه به اعتراض صنفی کارگران پیمانکاری پتروشیمی رازی گفت: تا به امروز کارفرمای اصلی کارخانه که ساکن ترکیه است، هیچ عکس العملی را در خصوص اعتراض صنفی کارگران نشان نداده و به گفته مدیر کارخانه، قرار است تا عصر امروز این کارفرما برای حضور در جلسه‌ای مشترک که بین نمایندگان کارگران و سایر مسئولان استانی برگزار می‌شود، حاضر شود.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.