سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » جک استراو: فشار بیش از حد غرب منجر به تقویت تندروها در ایران می شود...

جک استراو: فشار بیش از حد غرب منجر به تقویت تندروها در ایران می شود

چکیده :جک استراو پس از بازگشت از ایران گفت که به عقیده وی، فضای بهتری در ایران حاکم است و تهران به دنبال داشتن «یک رابطه نرمال» با غرب...


جک استراو پس از بازگشت از ایران گفت که به عقیده وی، فضای بهتری در ایران حاکم است و تهران به دنبال داشتن «یک رابطه نرمال» با غرب است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، جک استراو، وزیر امور خارجه پیشین انگلیس با اشاره به توافق موقت ایران و گروه 1+5 در ژنو، گفت که به طور کلی خوش‌بین است ولی غرب نباید بیش از حد به تهران فشار آورد.

به گزارش شبکه خبری بی‌بی‌سی، استراو گفت که امیدوار است یک توافق پایدار بتواند حاصل شود و افزود که این امر به تقویت نیروهای میانه‌رو در ایران کمک خواهد کرد.

این نماینده حزب کار پارلمان انگلیس که به تازگی از سفر سه روزه‌اش از ایران بازگشت، در گفت‌وگو با بی‌بی‌سی، گفت: در میان محافظه‌کاران (ایران) افراد زیادی وجود دارند که می‌گویند سفر غربی‌ها به ایران نتیجه خوبی ندارد و خواستار این هستند که ایران را از غرب منزوی کنند. ولی حسن روحانی رییس‌جمهور ایران و همکارانش خواستار یک رابطه عادی و مناسب نه تنها با غرب، بلکه با سایر کشورهای جهان هستند.

وزیر امور خارجه پیشین انگلیس گفت که جامعه بین‌المللی از جمله انگلیس از دهه 50 میلادی همواره «نفوذ بدخواهانه‌ای» روی امور ایران داشته است و باید اکنون هر چه در توان دارد انجام دهد تا به حمایت از رییس‌جمهور ایران کمک کند، نه اینکه تندرویان را تقویت کند.

استراو گفت: آنچه مهم است این است که روحانی در آنجاست و نسبت به تغییر بسیار متعهد است ولی با مشکلات خاص خود روبروست و اینکه غرب چه واکنشی نسبت به این امر نشان می‌دهد می‌تواند به او کمک کند و یا به نحو قابل توجهی او را تضعیف کند. لازم است که ما به درک بهتری از موضع ایران دست یابیم.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.