سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » کمبود مواد اولیه، ۲۰۰ کارگر «ران‌ایران» را بیکار کرد...

کمبود مواد اولیه، ۲۰۰ کارگر «ران‌ایران» را بیکار کرد

چکیده :یک فعال مستقل کارگری از تعدیل ۲۰۰ نفر از کارگران کارخانه خودرو سازی «ران‌ایران» و معرفی آن‌ها به صندوق بیمه بیکاری...


یک فعال مستقل کارگری از تعدیل ۲۰۰ نفر از کارگران کارخانه خودرو سازی «ران‌ایران» و معرفی آن‌ها به صندوق بیمه بیکاری خبرداد.

«پروین محمدی» با اعلام این خبر به ایلنا گفت: این تعدیل گسترده نیروی انسانی در پی توقف دو ماهه تولید در این کارخانه سازنده اتوبوس‌های شهری و گردشگری رخ داده است.

وی بابیان اینکه زمانی در این کارخانه ۲۵۰ کارگر روزانه سه دستگاه اتوبوس تولید می‌کردند، گفت: از ۶ ماه پیش که روند واردات مواد اولیه کارخانه ران‌ایران از جمله «شاسی اتوبوس» به دلیل مشکلات ناشی از تحریم‌های اقتصادی با مشکل مواجه شد، فعالیت این واحد تولیدی کاهش یافت.

محمدی به نقل از کارگران این واحد تولیدی گفت: در ماه‌های گذشته کارخانه ران‌ایران بر اساس مواد اولیه موجود به با کمترین ظرفیت تولید ادامه داد اما از دو ماه اخیر با اتمام مواد اولیه کارخانه فعالیت نیم‌بند کارخانه نیز متوقف شد.

به گفته این فعال کارگری، مدیریت کارخانه در روزهای اخیر با پرداخت تمامی مطالبات قانونی ۲۰۰ کارگر، با آن‌ها تسویه حساب کرده‌ است.

وی بابیان اینکه هم اکنون کارگران تعدیل شده با سابقه ۲ تا ۱۶ سال به بیمه بیکاری معرفی شده‌اند، گفت: این کارگران طبق وعده مدیریت خوشبین هستند که با حل شدن مسئله واردات مواد اولیه و بازگشایی کارخانه به کار سابق خود بازگردند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.