سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » نبرد سنگین شبانه در فلوجه در جریان است...

نبرد سنگین شبانه در فلوجه در جریان است

چکیده :گزارش خبرنگار ایرنا از اوضاع در شهر 550 هزار نفری ˈفلوجهˈ از توابع استان ˈالانبارˈ در 60 کیلومتری غرب بغداد حاکی است که گروه های مسلح وابسته به تشکیلات تروریستی ˈالقاعدهˈ و ˈداعشˈ به نبرد شبانه به عنوان تاکتیک جنگی خود علیه نیروهای دولتی روی آورده اند. بر اساس این گزارش، دیشب درگیری های شدیدی...


گزارش خبرنگار ایرنا از اوضاع در شهر 550 هزار نفری ˈفلوجهˈ از توابع استان ˈالانبارˈ در 60 کیلومتری غرب بغداد حاکی است که گروه های مسلح وابسته به تشکیلات تروریستی ˈالقاعدهˈ و ˈداعشˈ به نبرد شبانه به عنوان تاکتیک جنگی خود علیه نیروهای دولتی روی آورده اند.

بر اساس این گزارش، دیشب درگیری های شدیدی در این شهر جریان داشت که به کشته و مجروح شدن تعدادی افراد مسلح و غیرنظامی از جمله یک زن منجر شده است.

در طول روز، شهر اوضاع نسبتا آرامی دارد و بیشتر درگیری و تیراندازی ها در اوقات شبانگاهی شدت می گیرد.

افراد مسلح نقابدار همچنان بخش جنوبی تا شرق فلوجه را در کنترل خود دارند و هرگونه تحرک نیروهای دولتی را در این منطقه که در حاشه بزرگراه بین المللی عراق قرار دارد، هدف قرار می دهند.

افراد مسلح تروریستی القاعده و داعش که بسیاری از آنها از تابعیت های کشورهای عربی و اخیرا حتی از منطقه قفقاز روسیه نیز در بین آنها شناسایی شده است، خودروهای به غنیمت گرفته شده از دوایر دولتی و پلیس محلی را به عنوان محل استقرار و استراحت و تحرکات خود مورد استفاده قرار می دهند.

فلوجه که با بیش از یکصد مسجد به عنوان شهر مساجد عراق شهرت دارد، این روزها خالی از سکنه شده و بسیاری از اهالی به ویژه مناطق حومه که بیشتر در معرض درگیری و تیراندازی قرار دارند، تخلیه شده اند و اغلب به سمت شهر ˈعانهˈ ، ˈالصقلاوهˈ و ˈراوهˈ در مناطق شمالی و نیز ˈکربلاˈ در جنوب الانبار که از امنیت بیشتری برخوردار است، مهاجرت کرده اند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، خمپاره های سرگردان که هنوز منبع شلیک آن نامشخص است، دیشب دو منزل را در منطقه ˈالشهداˈ فلوجه هدف قراردادند که دستکم یک زن کشته و چهار نفر دیگر زخمی شدند.

مرکز شهر فلوجه همچنان وضعیت بلاتکلیفی دارد و تشخیص تروریست های وابسته به القاعده و گروه داعش از نیروهای عشایر همسو با دولت مشکل است و همه نقاب زده و سلاح در اختیار دارند و به صورت دسته و گروه در داخل محلات شهر حرکت می کنند.

بر اساس این گزارش، حلقه امنیتی بر اطراف فلوجه همچنان به قوت خود باقی است و ورود و خروج از شهر تقریبا ناممکن است.

دولت عراق وعده داده است که بزودی در عملیات گسترده نظامی، شهرهای رمادی و فلوجه را بطور کامل از وجود تروریست ها پاکسازی می کند.

در حالیکه پیش بینی می شد این عملیات تا صبح امروز آغاز شود، برخی منابع اعلام کرده اند که نخست وزیر عراق برای جلوگیری از تلفات غیرنظامیان این عملیات را به تاخیر انداخته است.

ˈنوری المالکیˈ از سران عشایر و ریش سفیدان منطقه خواسته است تا نیروهای گروه های تکفیری و تروریستی داعش و القاعده را از محیط زندگی خود ترد و دور کنند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.