سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic

کدام مداحان سلاح دارند؟

چکیده :نتشار خبر شلیک گلوله از " محمود کریمی" مداح معروف به سمت یک خودرو در یکی از اتوبان‌های تهران در چند روز گذشته به یکی از خبرهای پر واکنش فضای مجازی تبدیل شد به گونه‌ای که موافقان و مخالفان این مداح مشهور در این باره به ارائه خبر، گزارش و تحلیل...


کلمه گروه خبر: در چند روز گذشته خبری در برخی رسانه ها و شبکه های اجتماعی منتشر شد مبنی بر اینکه یکی از مداحان معروف در اتوبان بابایی تهران به سمت یک خودرو تیر اندازی کرده است.

طرفداران این مداح معروف عمل او را دفاع در مقابل «تهدید اراذ‌ل و اوباش برای مداح اهل ‌بیت» مطرح کردند و منتقدان هم به شدت به این اتفاق اعتراض کردند.

با انتشار این خبر، فضای مجازی مملو از اظهارنظرهای متفاوت شد. خبر از این جهت قابل اهمیت بود که این تیراندازی نه از طرف یک شخص معمولی بلکه توسط یک مداح مشهور و گران قیمت پایتخت صورت گرفته است.

سایت خبری ندای انقلاب نوشت: «محمود کریمی، مداح اهل بیت (ع) که بامداد چند روز پیش در یکی از اتوبان‌های تهران در حال حرکت بود از سوی سرنشینان چند خودرو مورد تهدید قرار گرفت. این سایت که از جمله رسانه‌های تندروست ادامه داد: در این جریان سرنشینان این خودرو‌ها با ویراژ دادن اطراف خودروی حاج محمود کریمی وی را مجبور به توقف در حاشیه اتوبان می‌کنند و این مداح که به همراه خانواده خود بوده برای دفاع از خانواده اقدام به شلیک هوایی می‌کند که این کار هم نتیجه نمی‌دهد و نهایتا کریمی یک گلوله به سمت لاستیک ماشین افراد مزاحم شلیک می‌کند.»

سایت “آینده” اما روایت دیگری می‌نویسد: “داستان ازاین قرار است که یکی از مداحان مشهور تهران ساعت ۳ بامداد روز ۵ دی ماه در اتوبان بابایی با یک خودروی ۲۰۶ تصادف می‌کند. این تصادف که می‌توانست مانند صد‌ها نمونه دیگر مثل آن با کروکی و مراجعه به بیمه حل شود به مشاجره و درگیری لفظی می‌کشد و مداح معروف و همراهانش که در خودروی تویوتا بودند کلت کشیده و ۵تیر به جلو و گلگیر ۲۰۶ شلیک می‌کنند.”

به گزارش “تدبیر” تا روز یکشنبه هیچ منبع رسمی دراین باره اظهار نظر نکرده بود تا اینکه سردار احمدرضا رادان، تیراندازی مداح مشهور را موضوعی “عادی” خواند.

جانشین فرمانده انتظامی کشور با بیان اینکه سلاح در اختیار وی مجوز داشته و قانونی بوده است، تاکید کرد افرادی که محمود کریمی به آن‌ها شلیک کرده، اراذل و اوباش نبودند. همچنین یک منبع آگاه در دادستانی تهران درباره رسیدگی به پرونده تیراندازی این مداح به فارس گفت: رسیدگی به این پرونده در دستگاه قضایی آغاز شده است.

ابولفضل ابوترابی عضو هیات رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس نهم هم با اشاره به این موضوع به خبرنگار “تدبیر” گفت که ممکن است مجوز سلاح این مداح معروف باطل شود.

اما انتشار خبر شلیک گلوله از ” محمود کریمی” مداح معروف به سمت یک خودرو در یکی از اتوبان‌های تهران در چند روز گذشته به یکی از خبرهای پر واکنش فضای مجازی تبدیل شد به گونه‌ای که موافقان و مخالفان این مداح مشهور در این باره به ارائه خبر، گزارش و تحلیل پرداختند. در همین ارتباط خبرنگار “تدبیر” با 15 مداح اهل بیت گفت وگوی کوتاهی کرد و نظر آن‌ها در رابطه با ابن اقدام پرسیده است.

این مداحان به دو سوال “تدبیر” درباره “تیراندازی ” و اینکه “آن‌ها نیز مجوز حمل سلاح دارند یا خیر”، جواب دادند. نظرهای این افراد را در جدول زیر مشاهده می‌کنید.

سلیم موذن زاده

اطلاعی از این موضوع ندارم.

مداح که نباید سلاح داشته باشد. من مداح هستم نه نیروی امنیتی که مجوز سلاح بگیرم.

علی انسانی

به من ارتباطی ندارد ، مصاحبه هم نمی‌کنم.

غلام رضا سازگار

برای حمل اسلحه دولت به هر کس صلاح بداند مجوز می‌دهد و بین مداح و غیر مداح تفاوتی نیست.

اگر مداح جز افراد نظامی و امنیتی باشد می‌تواند سلاح حمل کند. خودم اما سلاح ندارم.

مرتضی طاهری

با توجه به شناختی که از آقای کریمی دارم این کار ازشان سر نمی‌زند البته باید بدانید که او ورزشکار رزمی است. خطری آقای کریمی را تهدید می‌کرد می‌توانسته از این روش استفاده کند .

من از ابتدای انقلاب به دلیل شرایط امنیتی از از وزارت اطلاعات سلاح گرفتم اما داشتن سلاح دلیل بر استفاده از آن نیست .

ید الله بهتاش

در جریان نیستم ونظر خاصی ندارم.

مرسوم نیست که مداحان اسلحه حمل کنند. اسلحه ندارم.

مجید شعبانی

برای حضور در مراسم سوگواری به آلمان سفر کرده است و پاسخ نداد.

علی آیینه چی

ایشان به همراه خانواده‌شان بودند که مورد حمله قرار گرفتند . ممکن بود هرکس جای آقای کریمی باشد همین کار را بکند

حمل سلاح توسط مداحان مرسوم نیست. سلاح ندارم.

محمود مبینی پور

اقای کریمی از لحاظ شغلی و اجتماعی در موقعیت خاصی هستند پس حتما لازم بوده که داشته باشند و امثال او یا باید محافظ داشته باشند یا وسیله ای که از خود دفاع کنند.

حمل سلاح مرسوم نیست اما از دوران “فتنه” به بعد ما شاهد به خطر افتادن مداحان بودیم .

علی آهی

هنوز مشخص نبوده که اسلحه برای ایشان بوده یا خیر.

حمل سلاح مرسوم نیست. اوایل انقلاب سلاح داشتم اما الان خیر.

محمد رضا طاهری

اخبار ضد و نقیض بوده . برادر آقای کریمی ماجرا را طور دیگری شرح دادند و سایت ها هم از قول سردار رادان مجوز حمل سلاح او را قانونی اعلام کردند . آدم نمی‌داند قسم حضرت عباس را باور کند یا دم خروس.

سلاح داشتن یا نداشتن من مساله ای نیست که در سایت ها اعلام کنم اما از ابتدای انقلاب هم ما مجوز داشتیم اما بحث نوع استفاده مهم است. سلاح دارم.

جواد هاشمی (تربت )

در جریان نیستم.

سلاح ندارم.

جواد حیدری

در حدی که در خبرگزاری ها اعلام شد خبر دارم و بیشتر در جریان جزئیات نیستم.

در جریان نیستم که مداحان مجوز حمل اسلحه دارند یا نه. سلاح ندارم.

سیداحمد صالحی خوانساری

من از جزئیات این حادثه خبر ندارم اما در این کشور امن اسلحه کشی بازتاب خوبی ندارد. آقای کریمی رفیق من است اما بازتاب این حرکات خوب نیست ولو این که مجوز داشته باشد .

بعضی از مداحان سلاح دارند اما نه برای این که در یک درگیری خیابانی اسلحه کشی کنند اما حمل سلاح بین مداحان مرسوم نیست. سلاح ندارم.

محمود کریمی فاضل

در جریان تیراندازی آقای محمود کریمی نیستم.

مداحان مجوزی برای حمل سلاح ندارند. سلاح ندارم.

اسماعیل هلالی

اقای کریمی فرد ویژه ای است که ممکن است خودش و خانواده‌اش در معرض تهدید باشند و حتما” در شرایطی قرار گرفتند که مجبور به استفاده از سلاح شدند .

سلاح ندارم.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.