سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » واکنش شمس‌الواعظین به اظهارات محسنی‌اژه ای: شگفت زده شدم...

واکنش شمس‌الواعظین به اظهارات محسنی‌اژه ای: شگفت زده شدم

چکیده :رییس هیئت مدیره‌ی انجمن صنفی روزنامه‌نگاران ایران در واکنش به صحبت‌های محسنی اژه‌ای – دادستان کل کشور – درباره‌ی انجمن صنفی روزنامه‌نگاران ایران، گفت: من با شنیدن اظهارات جناب آقای اژه‌ای درباره‌ی انجمن صنفی روزنامه‌نگاران شگفت‌زده شدم، چون هیچ حکمی مبنی بر توقف فعالیت انجمن صنفی روزنامه‌نگاران از هیچ دادگاهی صادر نشده است. ماشاءالله شمس‌الواعظین...


رییس هیئت مدیره‌ی انجمن صنفی روزنامه‌نگاران ایران در واکنش به صحبت‌های محسنی اژه‌ای – دادستان کل کشور – درباره‌ی انجمن صنفی روزنامه‌نگاران ایران، گفت: من با شنیدن اظهارات جناب آقای اژه‌ای درباره‌ی انجمن صنفی روزنامه‌نگاران شگفت‌زده شدم، چون هیچ حکمی مبنی بر توقف فعالیت انجمن صنفی روزنامه‌نگاران از هیچ دادگاهی صادر نشده است.

ماشاءالله شمس‌الواعظین در گفت‌وگو با  ایسنا اظهار کرد: حکمی مبنی بر توقف فعالیت انجمن صنفی روزنامه‌نگاران وجود ندارد، به‌جز حکم آقای سعید مرتضوی که به‌دلیل رویدادهای پس از انتخابات سال 88 و در قالب تدابیر احترازی مبنی بر پلمپ دفتر انجمن صنفی روزنامه‌نگاران ایران صادر شد. همچنین تا کنون در هیچ دادگاهی، موضوع انجمن صنفی روزنامه‌نگاران و دلیل پلمپ شدن آن مورد رسیدگی قرار نگرفته است. بنابراین به‌نظر می‌رسد با حذف موانعی که به آن‌ها اشاره شد، دلیلی برای ادامه‌ی توقف فعالیت انجمن صنفی روزنامه‌نگاران باقی نمی‌ماند.

او ادامه داد: شاید به همین دلیل است که دستور مساعد رییس‌جمهور خطاب به سه وزیر کابینه، وزیر اطلاعات‌، وزیر کار‌ و وزیر ارشاد، در همین چارچوب و در زمینه‌ی ضرورت بازگشایی انجمن صنفی روزنامه‌نگاران صادر شده است.

شمس‌الواعظین بیان کرد: جناب آقای اژه‌ای، خود بهتر از دیگران می‌دانند که روزنامه‌نگاران ایران در انجمن صنفی و مطابق اساسنامه‌ی این انجمن نمی‌توانند فعالیت سیاسی کنند، فعالیت سیاسی در قالب انجمن صنفی و مطابق اساسنامه‌ی این انجمن یک تخلف انضباطی است که هیئت مدیره‌ی انجمن باید به آن رسیدگی کند، البته تا کنون هیئت مدیره‌ی این انجمن هیچ موردی را که بر فعالیت مسوولان انجمن در زمینه‌های سیاسی دلالت کند‌، به‌دست نیاورده‌اند، حتی آن‌ها که به دلایل شخصی و به‌دنبال رویدادهای پس از انتخابات 88 به خارج از کشور مهاجرت کردند‌، طبق اساسنامه‌ی این انجمن عضویت‌شان معلق شده است.

این روزنامه‌نگار گفت: من به‌عنوان رییس انجمن صنفی روزنامه‌نگاران ایران از جناب آقای اژه‌ای که شناخت دیرینه‌ای نسبت به یکدیگر داریم‌، تقاضا می‌کنم در صورت برخورداری از اسناد و مدارکی که بر صحت ادعای ایشان دلالت می‌کند، ما را نیز در جریان بگذارند و مطمئن باشند که ما در چارچوب قانون و اساسنامه‌ی انجمن صنفی روزنامه‌نگاران عمل خواهیم کرد.

شمس‌الواعظین با بیان این‌که در سخنان آقای اژه‌ای نکات خوشحال‌کننده‌ای وجود دارد، تأکید کرد: نکته‌ی خوشحال‌کننده این است که او به تغییر برخی از مواد اساسنامه و برگزاری انتخابات جدید اشاره کرده است. لازم می‌دانم یادآور شوم که یکی از وظایف هیئت مدیره‌ی کنونی انجمن صنفی و من به‌عنوان رییس هیئت مدیره، این است که بلافاصله پس از بازگشایی انجمن، برای برگزاری انتخابات جدید هیئت مدیره و اصلاح برخی مواد اساسنامه، برای برگزاری مجمع عمومی دعوت کنیم. در نتیجه، من از جناب اژه‌ای تقاضا می‌کنم با رویکردی مساعد، قشر عظیم روزنامه‌نگاران کشور را نسبت به بازگشایی خانه‌ی خود امیدوار کنند و مطمئن باشند هیئت مدیره‌ی این انجمن هیچ‌گاه گامی برخلاف قانون و عرف برنخواهد داشت.

او در پایان اضافه کرد: امیدواریم آقای اژه‌ای نیز به دیگر مسوولانی بپیوندند که به‌تازگی وعده‌های مساعدی درباره‌ی بازگشایی انجمن داده‌اند.

به گزارش ایسنا، دادستان کل کشور – محسنی اژه‌ای – امروز (دوشنبه، 16 دی‌ماه) در نشستی خبری در پاسخ به خبرنگاری که با اشاره به فعالیت انجمن صنفی روزنامه‌نگاران از سخنگوی دستگاه قضایی پرسید که وزیر ارشاد گفته‌اند که این موضوع صنفی است و درصدد حل آن و رایزنی در این راستا با وزارت اطلاعات هستیم، آیا دستگاه قضایی نیز در این زمینه ورود پیدا کرده است؟ گفت: در واقع، آن کمیته‌ی قبلی امور صنفی، کار صنفی انجام نمی‌داد. اگر آن را تغییر داده‌اند و قرار شده کار صنفی انجام دهند که موضوع جداگانه است. در واقع، آن انجمن صنفی کار سیاسی انجام می‌داد و اگر انجمن صنفی جدید براساس همان رویه باشد و بدون نظر دستگاه قضایی باشد با آن برخورد می‌شود.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.