سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic

شهر فلوجه در دست القاعده

چکیده :کلمه- گروه خبر: تازه ترین گزارش ها از عراق حاکی از آن است که کنترل شهر فلوجه از دست دولت مرکزی خارج شده است. شهر فلوجه از نظر استراتژیکی یکی از مهمترین شهرهای عراق است که از زمان حمله آمریکا و نیروهای موتلف اش به عراق، تا دو سال پیش از خروج نیروهای نظامی آمریکا،...


کلمه- گروه خبر: تازه ترین گزارش ها از عراق حاکی از آن است که کنترل شهر فلوجه از دست دولت مرکزی خارج شده است.

شهر فلوجه از نظر استراتژیکی یکی از مهمترین شهرهای عراق است که از زمان حمله آمریکا و نیروهای موتلف اش به عراق، تا دو سال پیش از خروج نیروهای نظامی آمریکا، تحت کنترل این نیروها بود.

به گزارش بی بی سی، یک گروه وابسته به شبکه القاعده موسوم به “دولت اسلامی عراق و شام” کنترل بخش های جنوبی شهر را به دست گرفته است.

یک خبرنگار عراقی در فلوجه گفت است که افراد مسلح قبیله ای به همراه شبه نظامیان القاعده کنترل دیگر نقاط شهر را در دست دارند.

از روز چهارشنبه که مناطقی از شهرهای فلوجه و رمادی به کنترل شبه نظامیان سنی در آمد رویارویی خونینی بین نیروهای دولتی و شبه نظامیان سنی جریان داشته است.

نیروهای دولتی عراق از پشتیبانی برخی عشایر مسلح بهره می‌برند.

پیش تر خبرگزاری فرانسه گزارش داده بود که دست کم ٣٢ غیرنظامی در رمادی و فلوجه کشته شده‌اند.

فرمانده یکی از گروه‌های صحوه، شبه نظامیان طرفدار دولت، مدعی شده که دست کم ۶۰ نفر از سنی‌های مرتبط با القاعده تنها در منطقه رمادی کشته شده‌اند.

شبه نظامیان در فلوجه تحت پرچم “حکومت اسلامی عراق و شام” می‌جنگند. این گروه در سوریه نیز بخش‌هایی را به تصرف خود در آورده است.

پنج برابر شدن پناهجویان

همزمان یکی از مقام‌های سازمان ملل می‌گوید که شمار پناهجویان عراقی در اردن رو به افزایش است.

اندرو هارپر، نماینده کمیساریای عالی پناهندگان در اردن گفته است در حال حاضر ۴۵۰ عراقی به طور هفتگی در اردن تقاضای پناهندگی می‌کنند.

این میزان به معنی ۵ برابر شدن تعداد پناهجویان عراقی است که پیشتر هفته‌ای ٨٠ نفر بوده است.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.