سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » رهبر گروه بمب‌گذار سفارت ایران در بیروت درگذشت...

رهبر گروه بمب‌گذار سفارت ایران در بیروت درگذشت

چکیده :ماجد الماجد که برای اولین بار نام وی از طریق یک فیلم ویدئویی در 19 دسامبر 2013 منتشر شد در فهرست 85 رهبری است که در سال 2009 اعلام شد تحت پیگرد قانونی هستند. الماجد سومین عربستانی است که موفق شد رهبری گردان‌های عبدالله عزام را بر عهده بگیرد....


کلمه- گروه خبر: خبرگزاری دولتی لبنان از مرگ ماجد الماجد، فرمانده گردان عبدالله عزام، از گروه‌های وابسته به القاعده که در لبنان در بازداشت بود، خبر داده است. نیروهای امنیتی لبنان گفته‌اند که فرمانده گردان عبدالله عزام روز شنبه ۴ ژانویه در بیمارستانی نظامی در بیروت درگذشت. براساس این گزارش او روز گذشته به دلیل نارسایی کلیه به کما رفته بود.

گردان عبدالله عزام مسئولیت انفجارهای مقابل سفارت ایران در بیروت (۱۹ نوامبر-۲۸ آبان) را پذیرفته بود. در جریان این انفجارها 26 نفر از جمله رایزن فرهنگی ایران در لبنان کشته شدند.

به گزارش بی بی سی، مرگ ماجد الماجد در حالی اعلام شده که روز گذشته مقامات لبنانی گفتند که براساس آزمایش های ‘دی ان ای’، هویت او تایید شده است.

ماجد الماجد عربستانی‌ در تابستان سال 2012 رهبری گروه گردان‌های عبدالله عزام از گروه‌های وابسته به القاعده را بر عهده گرفت. این گروه برای اولین بار در سال 2004 میلادی و با به عهده گرفتن مسئولیت سه انفجار در مصر اعلام موجودیت کرد.

از دیگر اقدامات تروریستی‌ای که گردان عبدالله عزام در لبنان انجام داده سلسله انفجارهایی است که نیروهای بین‌المللی حافظ صلح در جنوب لبنان را هدف قرار دادند که خونبارترین این حملات انفجار گشتی نیروهای اسپانیایی در 24 ژوئن 2007 بود.

ماجد الماجد که برای اولین بار نام وی از طریق یک فیلم ویدئویی در 19 دسامبر 2013 منتشر شد در فهرست 85 رهبری است که در سال 2009 اعلام شد تحت پیگرد قانونی هستند. الماجد سومین عربستانی است که موفق شد رهبری گردان‌های عبدالله عزام را بر عهده بگیرد.

او چند روز پیش به همراه یک تروریست عربستانی دیگر توسط نیروهای سازمان اطلاعات لبنان و در هنگام خروج از بیمارستانی در بیروت بازداشت شد. الماجد در ماه‌های اخیر چندین بار از اردوگاه عین الحلوه که متعلق به ‌آوارگان فلسطینی و در جنوب لبنان است به سوریه جهت هم‌پیمان شدن با ابومحمد الجولانی، امیر جبهه تروریستی النصره، رفت.

از سوی دیگر، تلویزیون لبنانی «الجدید» لبنان گزارش داد که « ماجد الماجد» تروریست سعودی پیش از مردن در بازجویی ها در خصوص انفجارهای تروریستی مقابل سفارت جمهوری اسلامی ایران در بیروت لب به سخن گشوده و زوایای تاریک این جنایت را تشریح کرده است.

به گزارش ایرنا، تلویزیون الجدید اعلام کرد که بازجویی های اولیه از تروریست سعودی، بر انفجار تروریستی مقابل سفارت ایران در بیروت متمرکز بوده است.

تروریست سعودی گفته است که خودرو بمب گذاری شده که در مقابل سفارت ایران در بیروت منفجر شد، از اردوگاه عین الحلوه در نزدیک شهر صیدا در جنوب لبنان خارج شده است.

الجدید با اشاره به برخی اخبار ضد ونقیض در باره نحوه مرگ مشکوک این تروریست سعودی گزارش داد که الماجد با با یک گذرنامه جعلی با اسم «محمد احمد الماجد» وارد لبنان شده است.

قاضی «صقر صقر» نماینده دولت لبنان در دادگاه های نظامی این کشور نیز اعلام کرده که یک پزشک قانونی مامور کالبد شکافی جسد سرکرده گروهک تروریستی عبدالله عزام شده است. او اعلام کرد که مرگ الماجد بر اثر وضعیت بد جسمانی بوده و هنگام مرگ در حالت کما بوده است.

فرماندهی ارتش لبنان با صدور بیانیه ای تایید کرد که ماجد الماجد صبح روز شنبه در میان روند درمان در بیمارستان نظامی مرکزی ارتش بعد از آنکه وضعیتش بحرانی شد، مرد. رسانه های روز شنبه لبنان بار دیگر تاکید کردند که نگرانی برخی طرف ها از بابت باز شدن جعبه سیاه اسرار تروریست سعودی افزایش یافته و احتمالا درصدد « ساکت کردن» او هستند.

روزنامه لبنانی « الاخبار»با عنوان «هشدار برای قتل ماجد الماجد»، نوشت که اکنون در لبنان شایعات زیاد و ضد ونقیض و البته همگی نادرست از وضعیت این تروریست سعودی مانند رفتن به کما ، عدم توانایی برای شرکت در بازجویی و یا اینکه آخرین ساعات زندگی الماجد منتشر می شود و ما به مقامات لبنانی بویژه « جان قهوجی» فرمانده ارتش لبنان هشدار می دهیم و از او می خواهیم که مراقبت کند تا همپیمانان سعودی در لبنان، الماجد را به بهانه مرگ ، مریضی و قتل فراری ندهند و به اربابان خود هدیه نکنند.

الماجد صندوقچه اسرار جنایات گروه های تکفیری تروریستی و بنیانگذاران و حامیان منطقه ای و بین المللی آن صیدی بزرگ بود ، او بعداز ترک عربستان دهها سال است که در افغانستان ، عراق ، سوریه ، لبنان ، مصر و … دست به جنایت و ترور زده ، بیشتر رهبران این گروه ها و اسرار آنها را می شناسد و نقشی محوری در بازسازی القاعده به کمک دستگاه های امنیتی برخی کشورهای عرب منطقه ، رژیم صهیونیستی و غربی ها داشته است تا تنها بتوانند محور مقاومت را خاموش کنند هرچند هزاران بی گناه در این راه شوم کشته شوند.

شاید این تروریست سعودی اسرار ناگفته زیادی از جنایات تروریستی در نقاط مختلف جهان داشت اما ترس از افشای پشت پرده آمران و حامیان مالی وتسلیحاتی جنایت انفجارهای تروریستی مقابل سفارت جمهوری اسلامی ایران در بیروت برخی ها را بویژه بعداز درخواست رسمی تهران برای حضور در بازجویی های از ماجد الماجد برخی را عصبانی و به واکنش های خارج از عرف و قانون واداشته است.

ماجد الماجد تروریست سعودی سرکرده گروه تکفیری تروریستی گردان های « عبدالله عزام» بود که گفته شده است از ناراحتی کلیه رنج می برده و برای دیالیز بارها به بیمارستان های بیروت مراجعه کرده است.

او حدود 8 روز قبل بعدازمراجعه به بیمارستان المقاصد بیروت برای دیالیز وهنگام بازگشت به شهر عرسال لبنان و در نزدیک مرزهای سوریه که گفته می شود به اردوگاه تروریست های تکفیری تبدیل شده، توسط یک یگان وی‍ژه بخش امنیتی ارتش لبنان درحالی که در آمبولانس بوده است، بازداشت می شود.

گروه تروریستی تکفیری گردان های عبدالله عزام به رهبری این تروریست سعودی رسما مسئولیت انفجار تروریستی 28 آبان ماه گذشته مقابل سفارت جمهوری اسلامی ایران در بیروت را برعهده گرفته است.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.