سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » آلودگی هوا، عامل ۳۰ درصد ناباروری‌ها...

آلودگی هوا، عامل ۳۰ درصد ناباروری‌ها

چکیده :شهربانو امانی در مورد طرح‌های در حال اجرای این سازمان در مورد بانوان گفت: طرحی مبنی بر آموزش مشاوران زن وزارتخانه‌ها در مورد مسائل محیط زیست آماده کرده‌ایم. در این طرح بنا شده است که در نشست‌های یک یا دو روزه با مشاوران زن وزارت خانه‌ها مسایل زیست محیطی مطرح شده و آموزش‌های لازم را در زمینه داده شود. در همین راستا نیز تاکنون یک برنامهٔ بازدید از محل دفع زباله‌های تهران برگزار کرده‌ایم....


مشاور امور زنان رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: آلودگی هوا به بسیاری از گروه‌ها در جامعه آسیب می‌زند. برای نمونه ۳۰ درصد از ناباروری‌ها در تهران و کلانشهر‌ها به علت آلودگی هوا به وجود آمده است. همچنین آلودگی هوا بر IQ کودکان زیر سن دبستان نیز تاثیرات بدی می‌گذارد.

شهربانو امانی، در گفت‌وگو با ایلنا در مورد طرح‌های در حال اجرای این سازمان در مورد بانوان گفت: طرحی مبنی بر آموزش مشاوران زن وزارتخانه‌ها در مورد مسائل محیط زیست آماده کرده‌ایم. در این طرح بنا شده است که در نشست‌های یک یا دو روزه با مشاوران زن وزارت خانه‌ها مسایل زیست محیطی مطرح شده و آموزش‌های لازم را در زمینه داده شود. در همین راستا نیز تاکنون یک برنامهٔ بازدید از محل دفع زباله‌های تهران برگزار کرده‌ایم.

او افزود: در جلسه‌ای که با خانم مولاوردی داشتیم، بنا شده است که این طرح در آینده پس از آنکه انتصاب‌های لازم در وزارت خانه‌ها انجام شد، پیگیری شود. همچنین در درون سازمان نیز قرار شده است که برنامه‌هایی برای افزایش دانش و توانمند سازی بانوان سازمان محیط زیست صورت بگیرد.

امانی ادامه داد: تاکید برنامه‌های ما بر آموزش‌های زیست محیطی و استفاده از توان بالقوه عموم بانوان و دختران از پایه یعنی از مهد کودک‌ها و بر اساس فرهنگ، محیط جغرافیایی و اقلیم آن‌ها و با تاکید بر بومی سازی است. زیرا ارتباط افراد با محیط زیست متفاوت است برای نمونه بانوان عشایری ارتباط متفاوتی با طبیعت دارند و ممکن است کمتر از دیگر افراد به محیط زیست صدمه بزنند در حالی که بانوان در شهر‌ها ارتباط متفاوتی با طبیعت دارند.

او در پاسخ به این سوال که آیا طرحی برای حفاظت از زنان باردار در مقابل آلودگی هوا دارند، گفت: پیشنهاد‌هایی از قبیل دادن مرخصی‌های بیشتر به این افراد، به دلیل وجود مشکلات ریشه‌ای حل نشده، هر چند به ظاهر حمایت کننده است اما در واقع سبب عدم استقبال از زنان در فعایت‌های اجتماعی خواهد شد. آلودگی هوا به بسیاری از گروه‌ها در جامعه آسیب می‌زند. برای نمونه ۳۰ درصد از ناباروری هادر تهران و کلان شهر‌ها به علت آلودگی هوا به وجود آمده است. همچنین آلودگی هوا بر IQ کودکان زیر سن دبستان نیز تاثیرات بدی می‌گذارد.

مشاور امور زنان در سازمان حفاظت محیط زیست، ادامه داد: برای حل این مشکل باید کارهای اساسی تری انجام شود. برای نمونه در گذشته طرح انتقال بعضی از شرکت‌های تولیدی و تجاری از تهران به شهرستان‌ها مطرح و یا قرار بود که صندوق ملی محیط زیست تشکیل شود.همچنین طرح توزیع امکانات و آمایش سرزمینی نیز به تصویب رسیده بود که همهٔ این طرح‌ها می‌تواند باعث کاهش آلودگی هوا شود.

او در پایان افزود: نهاد‌های غیر دولتی و NGOها در ۸ سال گذشته با وجود همهٔ محدودیت‌ها، سختی‌ها و نامهربانی‌های دولت پیشین طرح‌های بسیار خوبی از جمله پاکسازی کوهستان‌ها را انجام دادند، امیدوارم این سازمان‌ها در دوره جدید هم در تسریع بهبود وضعیت محیط زیست ما را یاری کنند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.