سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic

بازدهی بورس 74 درصد شد

چکیده :به دلیل رشد شدید قیمت ها در بورس تهران ارزش بازار سرمایه نیز افزایش پیدا کرد و به بالاترین سطح خود یعنی 324 هزار میلیارد تومان رسید....


بورس اوراق بهادار تهران در هفته گذشته تحت تاثیر اخبار مثبت سیاسی با رونق قابل توجهی مواجه شد و پنج درصد رشد کرد.

به گزارش ایسنا، بورس اوراق بهادار تهران در این هفته تحت تاثیر اخبار مثبت سیاسی و سفر رییس جمهور به نیویورک قرار گرفت و با افزایش قابل توجهی مواجه شد به طوری که شاخص بورس تهران به استقبال خبرهای مثبت بین المللی رفت و موفق به ثبت سه رکورد شکنی جدید شد.

به طوری که دماسنج بازار سرمایه با رشد قیمت سهام شرکتها و افزایش تقاضا مواجه شد و رشد پنج درصدی را تجربه کرد و از کانال های 65،64 و 66 هزار واحدی برای اولین بار گذشت.

بر این اساس شاخص کل بورس تهران در این هفته بیست و هشتمین رکورد شکنی خود را ثبت کرد و از 63 هزار و 455 واحد به 66 هزار و 506 واحد رسید.

این اتفاق موجب شد تا بورس تهران در کنار جو مثبت سیاسی، ورود نقدینگی و رکورد بازارای موازی یک بازدهی استثنایی خلق کرده و بازدهی 75 درصدی را نصیب سهامداران خود کند.

همچنین به دلیل رشد شدید قیمت ها در بورس تهران ارزش بازار سرمایه نیز افزایش پیدا کرد و به بالاترین سطح خود یعنی 324 هزار میلیارد تومان رسید.

در هفته مورد گزارش ارزش معاملات هفت درصد رشد کرد و حجم معاملات با کاهش پنج درصدی مواجه شد به این ترتیب سه هزار و 661 میلیون سهم به ارزش 17 هزار و 171 میلیارد ریال مورد معامله قرار گرفت.

این در حالی است که دفعات معاملات رشد 16 درصدی پیدا کرد و به 433 هزار و 385 دفعه معاملاتی رسید؛ تعداد خریداران نیز با رونق بورس 19 درصدی رشد کرد و به 148 هزار و 459 نفر بالغ شد.

همچنین در معاملات هفته گذشته ارزش و حجم معاملات 16 درصد رشد کرد و 235 هزار و 725 برگه به ارزش 236 میلیارد ریال مورد معامله قرار گرفت.علاوه بر این معاملات آتی سهام بار رشد 67 درصدی مواجه شد و 25 قرارداد آتی به ارزش0.863 میلیارد ریال معامله شد.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.