سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic

جهش شاخص بورس به مرز 52 هزار واحد

چکیده :شاخص کل بورس تهران با افزایش 691 واحدی از مرز 52 هزار واحد نیز گذشت و رکورد تازه‌ای در تاریخ معاملات بازار سرمایه به ثبت رساند....


شاخص بورس دقایقی پیش با حرکت جهشی، رکورد دیگری در تاریخ به ثبت رساند و بر فراز ۵۲ هزار واحد ایستاد.

دقایقی پیش شاخص کل بورس تهران با افزایش 691 واحدی از مرز 52 هزار واحد نیز گذشت و رکورد تازه‌ای در تاریخ معاملات بازار سرمایه به ثبت رساند.

بر اساس این گزارش هم اکنون ارزش بازار نیز با افزایش بیش از دو هزار میلیارد تومانی از مرز 247 هزار میلیارد تومان نیز فراتر رفته است.

این گزارش می‌افزاید: شرکت‌هایی همچون صنایع پتروشیمی خلیج فارس، سرمایه‌گذاری غدیر (هلدینگ)، گروه مدیریت سرمایه‌گذاری امید، پالایش نفت تبریز، فولاد مبارکه اصفهان و بانک پارسیان بیشترین تأثیر را در روند این رکوردشکنی گذاشته‌اند.

همچنین تا به این لحظه سرمایه‌ گذاری سپه، سیمان قائم، سیمان هرمزگان، شیر پاستوریزه پگاه اصفهان، سرمایه‌گذاری گروه توسعه ملی، سیمان شرق و سیمان دورود بیشترین افزایش قیمت را دارند.

به گزارش فارس، امروز گروه‌های سیمانی به دلیل رفع محدودیت صادرات سیمان به عراق با افزایش قیمت مواجه شدند و صف خرید سنگینی نیز برای آنها تشکیل شده است.

بر همین اساس شهریار شهمیری مدیرعامل کارگزاری سهم‌آشنا و تحلیل‌گر بازار سرمایه درباره این رکوردشکنی‌ها به خبرنگار فارس گفت: ورود نقدینگی‌های فراوان از بازار سکه و ارز و تثبیت جایگاه بورس در اقتصاد و امیدواری‌ها نسبت به آینده شرکت‌های آینده‌دار منجر به رکورد‌شکنی‌های اخیر بازار سهام شد.

وی ادامه داد: بورس تهران پتانسیل جذب شرکت‌های جدید را دارد و می‌تواند همین امر منجر به رشد بیشتر این بازار شود؛ در صورت ادامه این روند در میان‌مدت شاخص‌های 70 هزار تا 72 هزار واحدی نیز برای بازار سرمایه پیش‌بینی شده است.

این تحلیل‌گر بازار سرمایه به سهامداران توصیه کرد: فارغ از معیارهای مختلف سنجش و ارزندگی سهام شرکت‌ها سهامداران باید به ارزش واقعی و ذاتی سهم دقت داشته باشند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.