سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » هادی خامنه ای: گروه های افراطی منزوی تر می شوند...

هادی خامنه ای: گروه های افراطی منزوی تر می شوند

چکیده :دبیرکل مجمع نیروهای خط امام در پایان گفت: به دوستان و همفکران خود در جناح اصلاح‌طلب و علاقه‌مندان و دلسوزان نظام در سایر جناح‌ها عرض می‌کنم که قدر این فرصت را بدانید. خداوند یک‌بار دیگر عنایت خود را شامل حال این کشور و نظام کرده و دل‌های مردم را به یکدیگر نزدیک ساخته است تا در شرایطی خطیر و حساس بتوان از همه ظرفیت‌ها بهره گرفت و آینده بهتری را رقم زد. اجازه ندهید با تنگ نظری و برخوردهای سلیقه‌ای فرصت اصلاح امور از دست مردم خارج شود. ...


دبیرکل مجمع نیروهای خط امام گفت: ضمن عرض تبریک به آقای روحانی و اظهار خشنودی از حمایت قاطبه مردم از ایشان و رأی بالایی که در انتخابات کسب کردند، امیدواریم در ادامه راه با همکاری و مساعدت همه مردم و مسئولان بتوانند با عقلانیت و اعتدال، کشور را از دام افراط‌گرایی خارج کنند.

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدهادی خامنه‌ای در دیدار تعدادی از اعضای این تشکل که در انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا در تهران فعالیت داشتند ضمن قدردانی از تلاش‌های آنها گفت: همه دوستانی که در انتخابات مشارکت داشتند در خلق این حماسه سهیم هستند، چه آنان که نامزد شدند و چه کسانی که برای هر یک از نامزدها فعالیت کردند و اجر همه آنها نزد خداوند محفوظ است.

وی اقبال عمومی به اعتدال و عقلانیت را فرصتی بزرگ برای نظام و مردم دانست و گفت: با ورود آقای هاشمی رفسنجانی به صحنه انتخابات ریاست جمهوری موج گسترده‌ای در حمایت از ایشان شکل گرفت که حاکی از تمایل مردم به عقلانیت و پرهیز از افراط‌گرایی بود. آقای هاشمی چهره‌ای شناخته شده برای مردم است و با وجود تبلیغات سوئی که بویژه در 8 سال گذشته علیه ایشان صورت گرفت اما استقبال مردم نشان داد که نه تنها به این سم‌پاشی‌ها توجهی ندارند که همچنان آقای هاشمی را به عنوان شخصیتی کارآمد، معتدل و خردگرا می‌شناسند که می‌تواند در شرایط فعلی از ظرفیت وجودی خود برای حل مشکلات استفاده کند.

این فعال سیاسی با انتقاد از شورای نگهبان به دلیل عدم احراز صلاحیت هاشمی رفسنجانی یادآور شد: متاسفانه با اقدام غیرقابل توجیه شورای نگهبان درباره شخصیت بزرگ انقلاب و یار دیرین امام جناب آقای هاشمی رفسنجانی، مردم ایران از فرصت حضور ایشان محروم شدند اما از این رفتار تا عمق جان ناراحت و معترض بودند ولی سکوت کردند تا در زمان مناسب پاسخ آن را بدهند.

دبیرکل مجمع نیروهای خط امام افزود: با آغاز تبلیغات انتخاباتی واکنش‌های مردمی و نظرسنجی‌ها نشان داد که زمینه آرای آقایان روحانی و عارف لحظه به لحظه در حال افزایش است و همین امر حاکی از تداوم همان موجی بود که به واسطه حضور آقای هاشمی ایجاد شده بود و از طرف دیگر نیروهای اصلاح‌طلب توانستند خود را منسجم کرده و به سرعت در سراسر کشور به سازماندهی و ایجاد هماهنگی بپردازند. در چنین شرایطی با تدبیر جریان اصلاح‌طلب، بویژه جناب آقای خاتمی و هماهنگی با نیروهای اعتدال‌گرای اصولگرا و ایثار آقای دکتر عارف که الگویی برای سیاست‌ورزی اخلاق‌گرایانه در کشور شد، جناب حجت‌الاسلام والمسلمین روحانی بعنوان تنها نامزد مورد حمایت تحول‌خواهان که مجموعه‌ای وسیع از اصلاح‌طلبان و اصول‌گرایان معتدل را دربر می‌گرفت در صحنه رقابت باقی ماند و با استقبال اقشار مختلف جامعه مواجه شد.

سیدهادی خامنه‌ای خاطرنشان کرد: آقای روحانی از نیروهای با تجربه و توانمند است که همواره مورد اعتماد مسئولان عالی‌رتبه نظام و جناح‌های مختلف بوده است و رابطه‌ای صمیمانه با طیف‌های مختلف درون نظام دارد و همین ویژگی سرمایه مهمی برای ایشان خواهد بود که ان‌شاءالله در پیگیری امور و حل مشکلات کشور به کمک ایشان خواهد آمد.

وی افراط گرایی را موجب انزوای افراط گرایان دانست و ادامه داد: اگر پیام رای مردم در 24 خرداد و شادی سراسری آنان در 25 خرداد درست فهمیده نشود و گروه‌های افراط‌گرا و تندخو که تحمل شکست ندارند، بخواهند تحلیل‌های غلط ارائه داده و با بداخلاقی سعی در سنگ‌اندازی در مسیر حرکت جامعه و دولت آینده داشته باشند، بدانند که منزوی‌تر از گذشته می‌شوند و فاصله خود را با مردم بیشتر خواهند کرد. اگر شیوه‌های آنها در گذشته نتیجه داشت این حماسه عظیم رخ نمی‌داد. شادی و نشاط سراسری مردم در نقاط مختلف کشور نشان داد که مردم بیدارند و درک واحدی دارند.

دبیرکل مجمع نیروهای خط امام در پایان گفت: به دوستان و همفکران خود در جناح اصلاح‌طلب و علاقه‌مندان و دلسوزان نظام در سایر جناح‌ها عرض می‌کنم که قدر این فرصت را بدانید. خداوند یک‌بار دیگر عنایت خود را شامل حال این کشور و نظام کرده و دل‌های مردم را به یکدیگر نزدیک ساخته است تا در شرایطی خطیر و حساس بتوان از همه ظرفیت‌ها بهره گرفت و آینده بهتری را رقم زد. اجازه ندهید با تنگ نظری و برخوردهای سلیقه‌ای فرصت اصلاح امور از دست مردم خارج شود.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

3 پاسخ به “هادی خامنه ای: گروه های افراطی منزوی تر می شوند”

 1. ali manly گفت:

  Hadi you got it better than frozen minds, well done.

 2. zafar گفت:

  این هادی آقا برادر اون آقا مجتبی هستش؟
  اگه اینطوره جالبه
  یک برادر اینوری یک برادر اونوری حالا باباهه کدوم وری؟

 3. mohamad گفت:

  salam na baradare kocheke rahbar iran hastesh.