سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » بارش برف در تهران از اواخر پنجشنبه/ آب گرفتگي شديد اهواز + عکس...

بارش برف در تهران از اواخر پنجشنبه/ آب گرفتگي شديد اهواز + عکس

چکیده :ز روز پنجشنبه با ورود سامانه بارش دیگری به کشور در جنوب غرب و غرب بارش برف و باران آغاز می‌شود و بتدریج روز جمعه کل نیمه غربی، جنوب مرکز، شرق، شمال شرق کشور را فرا می‌گیرد. در این مدت نیز بارش‌ها در دامنه‌های جنوبی و مرکزی زاگرس و جنوب کشور شدت بیشتری خواهد داشت. این سامانه بعد از ظهر روز شنبه در نوار شرقی و شمال شرقی کشور فعال خواهد بود و روز شنبه با نفوذ جریانات شمالی ابتدا در نیمه غربی و سپس در نیمه شرقی کشور کاهش دما رخ خواهد داد. ...


بارندگي‌هاي شديد ۴۸ ساعته گذشته در شهرهاي مختلف استان خوزستان باعث آب گرفتگي گسترده معابر و خيابان‌ها شده است.

در حال حاضر اكثر خيابان‌هاي شهر را آب فرا گرفته و بارندگي همچنان ادامه دارد.

معاون اداره كل هواشناسي خوزستان نيز گفت: بررسي وضعيت نقشه‌هاي هواشناسي، استقرار سيستم كم‌فشار در سطح زمين و تقويت خط ناپايدار در تراز مياني جو نشان مي‌دهد.

فرمانداران خوزستان آماده باشند

مديرکل بحران خوزستان هم گفت: بر اساس اطلاعيه‌هاي صادر شده در خوزستان همه فرمانداران آماده باش هستند و آمادگي مقابله با مشکلات احتمالي را دارند.
محمدرضا آملازاده اظهار داشت: بر اساس اطلاعيه‌ها و اخطاريه‌هاي صادر شده همه فرمانداري‌هاي خوزستان ستاد بحران خود را تشکيل داده‌ و به صورت آماده باش هستند.وي افزود: تاکنون مشکل خاصي از شهرهاي استان گزارش نشده ولي احتمال بروز مشکلات و حوادث در شهرهاي استان زياد است و به اين دليل هشدارهاي لازم را اعلام کرده‌ايم.وي با اشاره به اينکه فرمانداران تدابير لازم را انديشيده‌اند، خاطرنشان کرد: فرمانداران در همه شهرها ستاد بحران خود را تشکيل داده‌ و مردم در صورت بروز هرگونه مشکل مي‌توانند به فرمانداري‌ها مراجعه کنند.

علي‌رضا غلامپور اظهار كرد: با وجود اين سيستم، انتظار مي‌رود بارش هاي خوبي در استان مشاهده شود. همچنين اين سيستم بارشي با باد قابل ملاحظه و رعد و برق همراه است. وي افزود: در ۲۴ ساعته گذشته بيشترين بارندگي مربوط به ايذه بوده كه ۱۰.۵ ميلي‌متر بوده است و كمترين بارندگي نيز با ۰.۴ ميلي‌متر مربوط به آبادان و بهبهان بوده است. ميزان بارندگي در اهواز نيز ۳.۷ ميلي‌متر بوده است.

گفتني اينكه روز گذشته مديريت بحران استانداري خوزستان، در خصوص بارندگي شديد همراه با رعد و برق و وزش باد شديد در سطح استان در روزهاي دوشنبه تا چهارشنبه هفته جاري اخطاريه صادر كرد. در اين اخطاريه كه به كليه ادارات‌كل مرتبط، اورژانس، هلال احمر و رسانه‌ها ابلاغ شده، آمده است: “با توجه به هشدار مجدد اداره‌كل هواشناسي خوزستان مبني بر وزش باد شديد در سطح استان از بعدازظهر روز دوشنبه تا روز چهارشنبه، احتمال وارد آمدن خسارات به تاسيسات زيربنايي و مواج و طوفاني شدن خليج فارس پيش‌بيني مي‌شود. شركت‌هاي آب و برق ضمن حفظ آمادگي كامل نسبت به اتخاذ تدابير و تمهيدات لازم جهت پيشگيري از حوادث احتمالي اقدام و گزارش اقدامات به عمل آمده را به اين اداره كل ارسال كنند.”

آغاز بارش برف در تهران از اواخر پنجشنبه

در همين حال، مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور از آغاز بارش برف در تهران از اواخر پنجشنبه خبرداد. عبدالرضا امیدوار شهری، افزود: نقشه‌های پیش‌یابی بیانگر فعالیت سامانه بارشی و بارش برف و باران در نیمه غربی و شمالی کشور است که بارش در دامنه‌های زاگرس مرکزی و جنوبی و بتدریج در برخی مناطق شمال شرق و سواحل شرقی دریای خزر شدت بیشتری خواهد داشت.

وی افزود: از اواخر سه‌شنبه بتدریج در جنوب غرب، غرب و روز چهارشنبه در مرکز و دامنه‌های البرز از ناپایداری‌ها کاسته می‌شود و سامانه بارشی بعد از ظهر روز چهارشنبه در شمال شرق، برخی مناطق شرق و جنوب شرق کشور موجب بارش شده و بتدریج از کشور خارج می‌گردد. در این مدت در برخی نقاط جنوب غرب،‌غرب، جنوب و بتدریج در جنوب شرق کشور وزش باد شدید رخ خواهد داد و خلیج‌فارس مواج خواهد بود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور تصریح کرد: از روز پنجشنبه با ورود سامانه بارش دیگری به کشور در جنوب غرب و غرب بارش برف و باران آغاز می‌شود و بتدریج روز جمعه کل نیمه غربی، جنوب مرکز، شرق، شمال شرق کشور را فرا می‌گیرد. در این مدت نیز بارش‌ها در دامنه‌های جنوبی و مرکزی زاگرس و جنوب کشور شدت بیشتری خواهد داشت. این سامانه بعد از ظهر روز شنبه در نوار شرقی و شمال شرقی کشور فعال خواهد بود و روز شنبه با نفوذ جریانات شمالی ابتدا در نیمه غربی و سپس در نیمه شرقی کشور کاهش دما رخ خواهد داد.

وی افزود: بر این اساس در رزو چهارشنبه آسمان تهران قسمتی ابری در اواخر وقت به تدریج ابری گاهی با وزش باد خواهد بود که حداقل و حداکثر دما در این روز به ۲ و ۱۳ درجه سانتیگراد بالای صفر می‌رسد همچنین در روز پنجشنبه آسمان پایتخت ابری در اوایل شب با بارش باران و برف و وزش باد است که حداقل و حداکثر دما در این روز به ۴ و ۱۲ درجه سانتیگراد بالای صفر خواهد رسید.

تصاویر آب گرفتگي شديد اهوازDeprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.