سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » باز هم حادثه در مسیر راهیان نور/ اتوبوس چپ کرد، یک دانش آموز کشته و 20 نفر زخمی شدند...

باز هم حادثه در مسیر راهیان نور/ اتوبوس چپ کرد، یک دانش آموز کشته و 20 نفر زخمی شدند

چکیده :در ادامه حوادث ناشی از بی مسئولیتی و بی تدبیری دولتمردان و سپاهیانی که اردوهای راهیان نور را بدون تامین حداقل های ایمنی برگزار می کنند، این اردوها و جاده های غیر ایمن و مسئولان بی کفایت باز هم فاجعه آفریدند و یک اتوبوس حامل دانش آموزان ارومیه را به کام مرگ کشیدند. در این حادثه، یک دانش آموز کشته و 20 نفر زخمی شدند....


کلمه – گروه خبر: در ادامه حوادث ناشی از بی مسئولیتی و بی تدبیری دولتمردان و سپاهیانی که اردوهای راهیان نور را بدون تامین حداقل های ایمنی برگزار می کنند، این اردوها و جاده های غیر ایمن و مسئولان بی کفایت باز هم فاجعه آفریدند و یک اتوبوس حامل دانش آموزان ارومیه را به کام مرگ کشیدند.

به گزارش کلمه، حادثه برای یک اتوبوس حامل دانش آموزان ارومیه رخ داده که به مناطق جنگی اعزام شده بود و ظهر امروز یکشنبه در ایلام واژگون شده است.

ایسنا به نقل از مسئول روابط عمومی «سپاه شهدا»ی آذربایجان‌غربی گزارش داد که این اتوبوس در محور«پلدختر» استان لرستان واژگون شده و بر اثر این حادثه، یک نفر از دانش‌آموزان فوت کرد و 16 نفر دیگر مجروح شدند.

خبرآنلاین هم به نقل از جواد جهانگیرزاده نماینده ارومیه در مجلس نوشت که در این حادثه متاسفانه یکی از دانش آموزان به نام مهدی جوانی فوت کرد. همچنین 16 دانش آموز دیگر در این حادثه دچار مصدویت و جراحات شدند که امدادگران در شهر ایلام آنها را به بیمارستان امام خمینی ارومیه انتقال دادند.

این نماینده مجلس با اشاره به اینکه علت اصرار آموزش و پرورش در اعزام دانش آموزان به مناطق راهیان نور هنوز برای ما مشخص نیست، گفته است: وقتی زیر ساخت کافی برای اعزام دانش آموزان وجود ندارد نباید، دانش آموزان به این مناطق اعزام شوند.

سرهنگ فضل الله شیری هم در گفت و گو با مهر، محل دقیق حادثه را گردنه شاه گداغ و علت آن را چپ کردن اتوبوس ذکر کرده است. وی اما با تایید کشته شدن یک نفر، خبر داده که تعداد مجروحان 20 نفر است.

به گفته این فرمانده پلیس راه، این اتوبوس از آذربایجان غربی به سمت استان خوزستان حرکت می کرد که صبح یکشنبه در گردنه شاه گداغ بخش هلیلان شیروان چرداول در کیلومتر یک جاده ایلام واژگون شد.

گزارش های پیشین کلمه درباره فجایع رخ داده در اردوهای راهیان نور:

باز هم حادثه در اتوبوس‌های راهیان نور؛ مرگ ۲۶ دختر دبیرستانی و همراهان آنها
پیکر ۲۶ جان باخته سانحه اتوبوس دانش آموزان بروجن به خاک سپرده شد
این ۲۶ آمار نیست، جان انسان است؛ چه کسی پاسخگوی آن است؟
راهیان نور و یک سؤال شرعی
معیار حکومت در ارزشگذاری برای جان انسانها
پرونده حادثه راهیان نور هم مختومه شد/ مقصر: مرحوم راننده؛ مسئول پاسخگو: وجود ندارد
کاروان راهیان نور هنوز قربانی می گیرد؛ دو کشته و ۱۵ زخمی در حادثه شب جمعه
۱۲۰۰ دانش آموز دختر جیرفتی مسافر کاروان های راهیان نور شدند
واژگونی یک اتوبوس راهیان نور دیگر/ دانش آموزان سیستانی در مسیر گچساران
بخشنامه‌ای که نشان می‌دهد اردوهای راهیان نور اجباری و بخشی از درس «آمادگی دفاعی» دانش‌آموزان است + سند
کدام یک دروغ می گوید: دبیر قرارگاه راهیان نور یا بخشنامه آموزش و پرورش؟Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

3 پاسخ به “باز هم حادثه در مسیر راهیان نور/ اتوبوس چپ کرد، یک دانش آموز کشته و 20 نفر زخمی شدند”

 1. hamid54 گفت:

  چند بار گفتم… بازم میگم. مقصر صددرصد، خانواده ها و پدر و مادرها هستن که با وحدت و یکپارچگی با این جریان مخالفت نمیکنن. تا این چند دستگی و ترس از همدیگه بین مردم وجود داشته باشه در هیچ سطحی، چه راهیان نور باشه، چه اعتراض به وضعیت و مشکلات موجود و … راه به جایی نمیبریم.

 2. kameran گفت:

  چه معجزاتی از این رهبر و این دولت دست پرورده او و مصباح نادان بی سواد و رانت خوران و سر کوبگران که ندیدیم
  کشور ما را نابود کردند این متحجران قدرت طلب واپسگرا محکم به قدرت و شوکت و پست ها و پول های باد اورده چسبیده اند و چسب قطره ای جدا نشدنی به باسنشان زده اند که از صندلی قدرت کندنی نیست . مگر صندلی و خودشان با هم شکسته شوند

 3. kameran گفت:

  حکایت دوست عزیز حکایت جهل بی سوادی زور سر کوب استبداد واپسگرائی و نادانی و قدرت طلبی است