سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » پرش‌های 20 میلیونی قیمت در کمتر از 9 ساعت...

پرش‌های 20 میلیونی قیمت در کمتر از 9 ساعت

چکیده :پس از آنکه قیمت دلار بار دیگر افزایش یافت آشفتگی بازار خودرو کار را به جایی رسانده که حتی نمایندگی‌هایی که به مناسبت دهه فجر رسماً اقدام به اعلام قیمت کرده بودند، با سخت‌تر کردن شرایط، قیمت‌های خود را افزایش داده‌اند....


پس از آنکه قیمت دلار بار دیگر افزایش یافت آشفتگی بازار خودرو کار را به جایی رسانده که حتی نمایندگی‌هایی که به مناسبت دهه فجر رسماً اقدام به اعلام قیمت کرده بودند، با سخت‌تر کردن شرایط، قیمت‌های خود را افزایش داده‌اند.

نگاهی به آگهی های روزنامه های امروز و مقایسه آن با قیمتهای دیروز نشان می دهد که به عنوان نمونه در آگهی “4 دستگاه پرادو 2 در سفید، مشکی متالیک 4 سیلندر 2007 فول ” مربوط به 3 بهمن قیمت 176 میلیون تومان درج شده که همان آگهی در روزنامه 4 بهمن 185 میلیون تومان درج شده است.

بنابراین گزارش که فارس منتشر کرد نمایندگی هایی که به مناسبت دهه فجر قیمت رسماً به اعلام قیمت اقدام کرده بوند، قیمتها و شرایط تحویل خود را ظرف یک روز به طور جالبی تغییر دادند. به عنوان نمونه خودرو تیانا که دیروز مشمول تحویل فوری با قیمت 124 میلیون تومان بود، امروز به صورت رزرو، طی 30 روز با قیمت 127 میلیون تومان تحویل می شود.

این تحولات محدود به خودروهای وارداتی یا خارجی نبوده و در حوزه تولیدات داخلی نیز افزایش های 3 میلیون تومانی مشاهده می شود. در حالی که خودروی ال 90 دیروز 31 میلیون تومان به صورت تحویل فوری به فروش می رسید، امروز قیمت آن به 34 تا 36 میلیون با تحویل 15 روزه یا دیرتر رسیده است.

برخی دلایل این تحولات حوزه بازار خودرو را مربوط به مطرح شدن بحث موافقت رئیس‌ دولت با تعیین قیمت خودروهای داخلی بر اساس ارز مبادله‌ای و همچنین با رشد نرخ ارز آزاد و برخی نیز آن را متأثر از تحولات و افزایش قیمت‌ها در بازار می‌دانند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

یک پاسخ به “پرش‌های 20 میلیونی قیمت در کمتر از 9 ساعت”

  1. آرام گفت:

    به حول وقوه الهی داریم مثل زیمبابوه میشیم