سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » دور بعدی مذاکرات آژانس و ایران ۲۴ بهمن...

دور بعدی مذاکرات آژانس و ایران ۲۴ بهمن

چکیده :ایران و آژانس مدتی است گفت‌و‌گوهایی را با هدف رفع ابهام آژانس در مورد اهداف و ماهیت برنامه‌های هسته‌ای ایران آغاز کرده اند که مهمترین نتیجه آن تا کنون، توافق دو طرف بر سر ادامه گفت‌و‌گوها بوده است....


ادامه گفت‌وگوهای ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به ماه آینده موکول شد.

هر چند در خبرهای منتشر شده به جزییات دیدارها اشاره ای نشده است، اما برخی از منابع خارجی به نقل از دیپلمات ها گفته اند که نتیجه ای حاصل نشده است.

به گزارش فارس، گفت‌وگوهای ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و ایران که به میزبانی تهران و در محل سازمان انرژی اتمی از روز چهارشنبه ۲۷ دی ماه آغاز شده بود، پس از دو روز و در حالی به پایان رسید که طرفین از ادامه مذاکرات در ماه آینده میلادی (۱۲ فوریه مصادف با ۲۴ بهمن) خبر دادند.

هرمان ناکارتس، معاون یوکیا آمانو در امور پادمان‌ها، ریاست هیئت فنی و کارشناسی آژانس و علی‌اصغر سلطانیه ریاست هیئت ایرانی را برعهده داشتند. در این دور از مذاکرات فنی که از روز چهارشنبه ۲۷ دی ماه آغاز شده بود، قرار بود ۲ طرف نظرات و مطالبات خود را در خصوص نحوه همکاری در چارچوب یک مدالیته نهایی کنند.

ایران و آژانس مدتی است گفت‌و‌گوهایی را با هدف رفع ابهام آژانس در مورد اهداف و ماهیت برنامه‌های هسته‌ای ایران آغاز کرده اند که مهمترین نتیجه آن تا کنون، توافق دو طرف بر سر ادامه گفت‌و‌گوها بوده است.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.