سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » سیداحمد خاتمی: ائمه جمعه در انتخابات بی طرف نباشند...

سیداحمد خاتمی: ائمه جمعه در انتخابات بی طرف نباشند

چکیده : سیداحمد خاتمی که بیشترین خشونت کلامی را در سخنان خود دارد، می گوید: ائمه جمعه باید برای مردم این موضوع را تبیین کند که انتخابات محل کینه‌توزی سیاسی نیست بلکه یک جشن سیاسی حضور است...


سیداحمد خاتمی که بیشترین خشونت کلامی را در سخنان خود دارد، می گوید: ائمه جمعه باید برای مردم این موضوع را تبیین کند که انتخابات محل کینه‌توزی سیاسی نیست بلکه یک جشن سیاسی حضور است؛ البته این بدان معنا نیست که رقابتی وجود نداشته باشد ولی این رقابت باید در راستای فرهنگ اسلامی باشد. کاندیداها و طرفداران آنها نیز نباید به تخریب یکدیگر بپردازند و آنچه که در این زمینه مهم است، فرهنگ بعد از انتخابات است.

سیداحمد خاتمی طی چند روز گذشته مرتب در حال اظهار نظر کردن است و حال می گوید: یکی از مهمترین وظایف ائمه جمعه در زمان برگزاری انتخابات، تلاش برای برپایی باشکوه انتخابات با حضور حداکثری مردم پای صندوقهای رای است.

به گزارش ایسنا، سیداحمد خاتمی، با بیان اینکه “حضور باشکوه مردم در پای صندوقهای رای نشانه بیعت مجدد آنها با نظام اسلامی است”، گفت: ائمه جمعه نمی‌توانند در این ارتباط بی‌طرف باشند، چراکه موضوع انتخابات مربوط به اصل نظام است و باید از تریبون نماز جمعه معیارهای کاندیدای اصلح را برای مردم تبیین و در واقع مردم را در این ارتباط راهنمایی کنند.

امام جمعه موقت تهران اضافه کرد:‌ البته در هیچ انتخاباتی تریبون نماز جمعه نباید به تریبون ستادهای انتخاباتی یا ابزار این کاندیدا و آن کاندیدا تبدیل شود.

خاتمی با تاکید بر اینکه “ائمه جمعه باید معیارهای کاندیدای اصلح را بیان کنند، بدون اینکه نام کاندیدای خاصی از این تریبون اعلام شود”، درباره نقش ائمه جمعه در کاهش تنش سیاسی در جامعه در زمان برگزاری انتخابات اظهار کرد: ائمه جمعه می‌توانند با تبیین و ترویج فرهنگ صفا، صمیمیت و برادری در راستای کاهش تنش سیاسی و ایجاد وحدت در جامعه موثر باشند.

وی در تشریح مفهوم فرهنگ بعد از انتخابات گفت: فرهنگ بعد از انتخابات این است که کاندیداها پس از انتخابات، رقابت را تمام شده بدانند و بر ادامه رفاقت‌ها تاکید کنند. کاندیداها و هواداران آنها باید بپذیرند که فضای بعد از انتخابات با فضای دوران تبلیغات متفاوت است و بعد از انتخابات باید نتیجه رای مردم را بپذیرند، به قانون تمکین و در راستای افزایش وحدت در جامعه تلاش کنند و امامان جمعه نیز در ترویج چنین فضایی نقش مهمی دارند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

11 پاسخ به “سیداحمد خاتمی: ائمه جمعه در انتخابات بی طرف نباشند”

 1. من یک ملی گراهستم گفت:

  آقای رهبری شما با وجود این حرفهایی که امام جمعه شما میزنند، باز معتقدید انتخابات ما همیشه آزاد بود و آزاد خواهد بود؟ آن از سپاه پاسداران که رسما مواضع خود را از طریق نماینده رهبری در سپاه اعلام کردند و خود را موظف به مهندسی انتخابات دانستند، اینهم از امام جمعه شما که اینگونه با صراحت مواضع خود و امام جمعه ها را تبیین میکند. باز میفرمایید انتخاب آزاد است بله؟

 2. Mohammad-sadegh گفت:

  کاندیداهای اصلح از نظراین دستار سیاه جهنمی صولت ، کسانی هستند که مهر بندگی طاغوت برپیشانی دارند.بی شخسیت اند ، نوکرند . بی ارده و
  بی استقلالند. دروغ را چون ولی متقلب خود رایج و مباح می دانند. دست بردن در بیت المال را بی اذن ملت جایز و مباح می دانند. خیانت های محفلی و منقلی را در چارچوب نظارت ولی خیانت کار امری ثابت می دانند. چون ارباب متفرعن خویش تبعیض و جدا کردن خودی از غیر خودی و بذل امکانات و ثروت کشور را به خودی ها مستحسن می داند. و از هم اکنون این کاندیداها باید انتخابات را تمام شده فرض کنند تا پس از مراسم صوری والی نامشروع غیر مردمی، به تشخیص بیت تبهکار و لابد افرادی نظیر این دستار به سر کریه القلب کلیه و چاکران بلا ارده دنیا مدار؛ تکیه بر سرنیزه جایگاه های خطابه ، هرکس که میزان چاکری و خاکزادی و کرنش بندگیش به پیشگاه طاغوت افزون تر بود در جایگاه ریاست جمهور بیت رهبری و خدام ، منصوب گردد.
  فرهنگ اسلامی هم همان فرهنگ بردگی ، فرهنگ نظام و ملت که تماما منطبق بر حاکم نا مقبول و جتایت فرمان دشمن بین می باشد . و نه اسلامی که پیامبر و علی صلوات الله علیهما و آلهما معرف آن بو ده اند.
  والبته این نحو انتخاب ریاست جمهور جشن بزرگی از نوع جشن نهم دی را هم لازم دارد.
  باید به این معمم سیاه دل دهان یاوه تابع قول الزور گفت لازم نیست به این گروه معمم سفارش کنی ! اینان بی واسطه تو ارتباط مستقیمی با بیت بت تو دارند .منتظر پیام مستقیم آنان باش که از تصمیم نهایی بیت خبرت کنند.

 3. مهمان گفت:

  شمای با بصیرت که الحمدلله ثابت کردی که هیچ وقت بی طرف نبوده ای. قبول باشه حاجاقا!

 4. kia گفت:

  اگردوکلمه بایدونبایدرااینهابکارنبرندکلالال میشوند

 5. یه دهاتی گفت:

  حالا چرا لحنت مهربون شده . ترسیدی ؟

 6. فضول محله گفت:

  لقمان را گفتند وقاحت ازکه آموختی فورا جواب داد از رئیسم

 7. کمینه گفت:

  آری جان برادر، …طالقانی هم خودش مرد…

 8. یک جانباز70درصد گفت:

  احمدخاتمی برای افتتاح مسجد داراباد برای بریدن روبان
  درواقع بریدن رشته ی بندگی خداوند وکسب بردگی اقایون پنج میلیون
  پول گرفته بوداین عالم ربانی

  • آرام گفت:

   استدلال آقایان اینست تاخرفراوان است چراپیاده برویم

 9. سیاوش گفت:

  منظورتان اینست که رجا نیوز درست میگوید؟؟؟؟تا انجا که ما میدانیم بجز دروغ از این خبرگزاری چیزی نشنیده ایم…..دروغ نیوز بجای رجانیوز صحیح تر است

 10. kameran گفت:

  اگر انتخا بات محل کینه توزی سیاسی نیست . پس چرا این قدر دهان کف کرده و کینه توزانه همیشه از انتخا بات می ترسید و به دگر اندیشان توهین می کنید