سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » رمز گشایی از سخنان احمد جنتی: کله گنده ها و شکست خوردگان سیاسی چه کسانی هستند؟...

رمز گشایی از سخنان احمد جنتی: کله گنده ها و شکست خوردگان سیاسی چه کسانی هستند؟

چکیده :نگاهی به اظهارات اخیر سیاستمداران، رمز‌گشایی از این قسمت سخنان دبیر شورای نگهبان را نیز آسان می‌کند. از میان چهره‌های برجسته‌ای که «انتخابات آزاد» را مطرح کردند می‌توان از سید محمد خاتمی، حبیب ا... عسگراولادی و محمود احمدی‌نژاد نام برد. اشخاصی که کارنامه سیاسی آن‌ها می‌گوید افکار و رویکرد‌هایشان هیچ سنخیت و نزدیکی‌ای با یکدیگر ندارد. در این میان حساب احمدی‌نژاد را باید از دیگران جدا کرد. ...


بدنبال اظهارات نمایندگان ولی فقیه و ائمه جمعه در مورد گردن کلفت ها و کله گنده ها و شکست خورده های سیاسی، روزنامه قانون در مطلبی نوشت که نگاهی به اظهارات اخیر سیاستمداران، رمز‌گشایی از این قسمت سخنان دبیر شورای نگهبان را نیز آسان می‌کند. از میان چهره‌های برجسته‌ای که «انتخابات آزاد» را مطرح کردند می‌توان از سید محمد خاتمی، حبیب ا… عسگراولادی و محمود احمدی‌نژاد نام برد. اشخاصی که کارنامه سیاسی آن‌ها می‌گوید افکار و رویکرد‌هایشان هیچ سنخیت و نزدیکی‌ای با یکدیگر ندارد. در این میان حساب احمدی‌نژاد را باید از دیگران جدا کرد.

در این مطلب آمده است: کله گنده‌ها و شکست‌خورده‌های سیاسی امروز از انتخابات آزاد صحبت می‌کنند و یکی از آن‌ها که گردن کلفت‌تر از همه است از مدت‌ها قبل این موضوع را مطرح کرد و بقیه هم به دنبال آن این بحث را مطرح می‌کنند و در خارج هم منافقان، سلطنت‌طلب‌ها، آمریکا و اسرائیل‌‌ همان را می‌گویند.»

این جنجالی‌ترین بخش اظهارات احمد جنتی در خطبه‌های نماز جمعه هفته‌ای که گذشت، بود. اظهاراتی که اگرچه در لفافه بیان شد اما به استناد سخنان عریان‌تر اصولگرایان نوظهور و تندرو، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام را آماج حمله‌های اصولگرایان قرار می‌داد. این گروه از اصولگرایان که حتی سابقه انقلابی‌گری جنتی را نیز ندارند، هنوزبه اين نتيجه نرسيدند که دیوار هاشمی رفسنجانی پیشتر‌ها اینچنین کوتاه نبود و تا همیشه ایام کوتاه نخواهد ماند و روزی که در به این پاشنه نچرخد مبرهن می‌شود که یک شکست خورده سیاسی نمی‌تواند بیش از ۳‌دهه در متن نظام بوده و بسیاری از راهبرد‌هایش نجات دهنده انقلاب باشد.

احمد جنتی با اشاره به وقایع انتخابات ریاست جمهوری در سال ۱۳۸۸ خطاب به کسانی که بحث انتخابات آزاد را مطرح کرده‌اند گفته است که مردم «حرکت‌های شما را دیده‌اند و هم شما را و هم روسا و لیدرهای فتنه را شناخته‌اند و می‌دانند در چه خطی حرکت می‌کنید لذا شما باید از مردم خجالت بکشید.» اما سوای آیت ا… هاشمی رفسنجانی چه کسان دیگری دنباله رو «گردن کلفت» بوده‌اند؟

نگاهی به اظهارات اخیر سیاستمداران، رمز‌گشایی از این قسمت سخنان دبیر شورای نگهبان را نیز آسان می‌کند. از میان چهره‌های برجسته‌ای که «انتخابات آزاد» را مطرح کردند می‌توان از سید محمد خاتمی، حبیب ا… عسگراولادی و محمود احمدی‌نژاد نام برد. اشخاصی که کارنامه سیاسی آن‌ها می‌گوید افکار و رویکرد‌هایشان هیچ سنخیت و نزدیکی‌ای با یکدیگر ندارد. در این میان حساب احمدی‌نژاد را باید از دیگران جدا کرد.

اگر سید محمد خاتمی و هاشمی رفسنجانی و عسگراولادی از منظر یک سیاستمدار خارج از گود و در چند رسانه و خبرگزاری مکتوب و آنلاین خواستار انتخابات آزاد شده‌اند، احمدی‌نژاد در راس دولت و به عنوان مجري انتخابات آن‌هم در یک مصاحبه تلویزیونی بر لزوم برگزاری انتخابات آزاد تاکید کرده است.

احمدی‌نژاد در گفت‌وگوی اخیر خود با شبکه اول سیما گفته بود: انتخابات باید آزاد باشد. به گفته رئیس دولت دهم، انتخابات هم صحنه بین‌المللی را دگرگون می‌کند و هم صحنه داخلی را؛ انتخابات روحیه جدیدی به وجود می‌آورد؛ انتخابات هم متعلق به مردم است. خاتمي کمتر از10 روز پیش خواستار برگزاری انتخابات آزاد شد، کمی پیش‌تر هم اکبرهاشمی رفسنجانی برگزاری «انتخابات آزاد» را حلال «بخش بزرگی از مشکلات کشور»، موجب «افزایش اعتماد مردم و دوستداران نظام» و عامل «خلع سلاح و یأس دشمنان خارجی» خوانده بود.

در این میان حبیب ا… عسگراولادی نیز با تاکید بر مشارکت همه گروه‌ها و با اشاره به تبدیل صحنه انتخابات به «جشن ملی» تلویحا خواستار برگزاری انتخابات آزاد و فضای باز سیاسی شده بود. گستردگی طیف‌های خواستار برگزاری انتخابات آزاد، گمانه قرار گرفتن این افراد زیر چتر هاشمی رفسنجانی و دنباله روی از وی را تقریبا غیرممکن می‌کند.

در جبهه اصلاح طلبان افراد دیگری نیز خواستار برگزاری انتخابات آزاد شده بودند و به نوعی می‌توان آن را پیش شرط اصلاح طلبان برای مشارکت در انتخابات تلقی کرد. افرادی مانند آیت ا… موسوی خوئینی‌ها، محمد رضا خاتمی، غلامحسین کرباسچی، رسول منتجب نیا و….

از آن سو، علی مطهری اصولگرا نیز هفته گذشته با اشاره به لزوم برگزاری انتخابات آزاد، اظهارات هاشمی رفسنجانی در این مورد را منطقی عنوان کرد. وی همچنین با بیان اینکه باید مسائل درمورد انتخابات، روشن و به صورت شفاف گفته شود، خطاب به مخالفان ایده هاشمی گفته بود: «به جای اینکه به این ایده و شخص آقای هاشمی حمله کنید بهتر است بنشینید و با ایشان صحبت کنید. از ایشان بپرسید اینکه شما می‌گویید انتخابات آزاد و بر این واژه تاکید دارید و گاهی اشاراتی به تخلف و بلکه تقلب در انتخابات سال‌های ۸۴ و ۸۸ داشته‌اید، منظورتان چیست.»

اما در این میان بیشتر چهره‌های اصولگرا «انتخابات آزاد» را کلید واژه اغتشاش و فتنه آینده می‌دانند. درحالی که حبیب ا… عسگراولادی از چهره‌های برجسته حزب موتلفه در کنار اصلاح طلبان ایجاد فضای باز سیاسی در جهت مشارکت حداکثری را خواستار شده بود. محمد نبی حبیبی، دبیر کل حزب مؤتلفه اسلامی با اشاره به دخالت بیگانگان در انتخابات آینده و تکرار شرارت‌های عوامل فتنه در انتخابات گفته است؛ انتخابات آزاد کلید واژه فتنه سازان خارجی و عوامل فتنه در داخل برای بازتولید فتنه ۸۸ شده است.

سید احمد خاتمی امام جمعه موقت تهران هم چندی پیش در خطبه‌های نماز جمعه تهران تأکید کرده بود که: فتنه‌ جدیدی که با آن روبه‌رو خواهیم بود با کلید واژه «انتخابات آزاد» به پیش می‌رود. استفاده از این کلید واژه برای این است که بگویند اولا انتخابات گذشته آزاد نبود و ثانیا اگر آنچه که ما می‌خواهیم از صندوق آرا بیرون نیاید تقلب در انتخابات رخ داده است. و اما مجموع موضع گیری‌هایی که در این باره می‌شود شاید در تايید یا رد صلاحیت افراد موثر باشد.

احمد جنتی دبیری شورایی (شورای نگهبان) را بر عهده دارد که مسئول بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری و مجلس است این شورا می‌تواند صلاحیت کاندیدا‌ها را براساس تشخیص خود از سوابق و دیدگاه‌های آن‌ها رد کند. جنتی در این باره تاکید کرده «کسانی که واجدین شرایط باشند امکان ندارد که رد شوند و اگر هم واجد شرایط نباشند امکان ندارد که تایید شوند و انتظاری غیر از این هم نباید داشته باشند.»Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

7 پاسخ به “رمز گشایی از سخنان احمد جنتی: کله گنده ها و شکست خوردگان سیاسی چه کسانی هستند؟”

 1. Javid گفت:

  نمیدونیم به موزه حیات … تحویلت بدیم ،به موزه ایران باستان بدیمت ،به موزه ماقبل تاریخ بسپاریمت .آها میدیم به موزه عصر نوسنگی

 2. khosrow گفت:

  شکست خورده‌های سیاسی آن‌هایی هستند که حرفی‌ برای گفتن نداشته باشند، و از انتخابات آزاد بترسند، و در هر مناظره‌ای شکست بخورند، و فقط با زور اسلحه حکومت بکنند، که این البته شامل حال آخوند‌های بی‌ بصیرتی همچم احمد جنتی و رهبرش خامنه‌ای هست، که با حمایت از احمدی نژاد کشور را به پرتگاه سقوط کشاندند.

 3. Ziba گفت:

  جنتی! مشکل همیجاست که واجدین شرایط از سوی ملت با واجدین شرایط از سوی شما با هم کلی اختلاف دارد! نمی تونی خاصیت فراجناحی بودن شورای نگهبان را حفظ کنی برو بشین خونه ات.یا به زبون خوش دست از سر این ملت بردار یا اینکه دستت رو از سرمون برمی داریم. بعدا گله مند نشی ها!!! نری پشت تریبون نماز جمعه جیغ بکشی ها!!!!

 4. ناشناس گفت:

  نماز گزاران محترم حتما نمازهایشان اعاده کنند

 5. mani گفت:

  jenatti agar maghsoodet hashemiye ke uoo sardare sazandegi laghab gereft in shomaeed ke shekast khordegane siyasi hasteed be poole in mamlekat negah kon va an ra ba zamane hashemi moghayeseh kon bad kalleye pooketo be kar bendaz bi savad

 6. یار میر حسین گفت:

  از روزی که خامنه ای گفته اسمشو نیار . حالا همه می گویند انتخابات آزاد .آخه ..پدرم .برادرم .خواهرم .این روزها از این واژه .بعضی ها کهیر .می زنند .بعضی ها خوابهای بد می بینند .بعضی ها تب می کنند.. بعضی ها دق می کنند .ما هم حال می کنیم. پس . زنده باد انتخابات آزاد .آزاد

 7. Sima گفت:

  آخه خداجون تا کی ما باید این لعنتی کوتوله رو تحمل کنیم اگه عمر نوح هم داشته باشه باید تموم بشه یه روزی
  خدا این جنتی و دارو دستشو از روی زمین محو کنه.دوست دارم زودتر اون روزو ببینم
  الهی آمین