سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » محسنی اژه ای: هیچ کجا به اندازه ایران به زندانیان خدمات ارائه نمی شود...
» وضع زندانیان ما از همه دنیا بهتر است

محسنی اژه ای: هیچ کجا به اندازه ایران به زندانیان خدمات ارائه نمی شود

چکیده :در حالی فشار بر زندانیان سیاسی هر روز بیشتر می شود، سخنگوی قوه قضاییه مدعی است که زندانیان در زندان تلفن دارند و حتی مسقتیم از داخل زندان مصاحبه می کنند. این در حالی است که قطع تلفن و ملاقات های حضوری و کابینی از ابتدای ترین اقداماتی است که برای وارد آوردن فشار بیشتر بر زندانیان سیاسی انجام می شود....


کلمه- گروه خبر: در حالی فشار بر زندانیان سیاسی هر روز بیشتر می شود، سخنگوی قوه قضاییه مدعی است که زندانیان در زندان تلفن دارند و حتی مسقتیم از داخل زندان مصاحبه می کنند.

وی با این ادعا که هیچ کجا به اندازه ایران به زندانیان خدمات ارائه نمی شود، اظهار نظر کرد: زندانی دارای حدود و مقرراتی است و زندانها دارای استانداردهایی هستند. اگر ما به استاندارد جهانی نگاه کنیم مشاهده می کنیم که مقررات داخلی ما بسیار بهتر است چرا که برای همه زندانیان از جمله جاسوس ها، اختلاس کنندگان و مجرمان امنیتی مواردی از جمله عفو در نظر گرفته شده است که در هیچ کجا اینچنین نیست.

قطع تلفن و ملاقات های حضوری و کابینی از ابتدای ترین اقداماتی است که برای وارد آوردن فشار بیشتر بر زندانیان سیاسی انجام می شود.

سخنگوی قوه قضاییه مدعی شد که هیچ کجای دنیا به اندازه ایران زندانیان مشمول عفو نمی شوند. در زندان، زندانیان دارای تلفن هستند و حتی مسقتیم از داخل زندان مصاحبه می کنند و در موارد لازم با خانواده ها ملاقات شرعی دارند. ما نمی گوییم این موارد در دنیا وجود ندارد اما نسبت آن به ایران کم است.

اما وی نگفت که هیچ جای دنیا هم بی دلیل شهروندان را زندانی نمی کنند و آن را از ابتدایی ترین حقوق انسانی محروم نمی نمایند.

محسنی اژه ای به محرومیت افرادی چون عماد بهاور و امید کوکبی که تاکنون حتی یک روز مرخصی هم نداشته اند، نپرداخت.

دادستان کل کشور بدون اشاره به بیماری هایی که زندانیان در زمان حبس به آن مبتلا شده اند، ادامه داد: هم اکنون امکانات برای درمان زندانیان فراهم است و هزینه هایی که برای درمان و بهداشت زندانیها می شود نسبت به بسیاری از کشورها بالاست.

وی در مورد مکانیزم های نظارت بر زندان گفت: مکانیزم های لازم در قوانین وجود دارد و طبق دستورالعملها بازرسی های دوره ای و سرزده انجام می شود.

اما نگفت چرا تاکنون به نامه های سرگشاده زندانیان سیاسی در خصوص شکنجه و ضرب و شتم رسیدگی نشده است و چگونه ستار بهشتی و تعداد دیگری از زندانیان در اثر ضرب و شتم و شکنجه به قتل رسیده است.

سخنگوی قوه قضاییه مدعی است که رسانه های خارجی نیز باید بگویم برخی از آنها از کاه، کوه می سازند و ممکن است مواقعی نیز راست بگویند. نمی توان گفت اگر کسی در زندان سکته کرده است به علت نارسایی ها و کمبودهای زندان است. در زندان دکتر وجود دارد و بلافاصله اقدامات لازم در زندان یا خارج از آن برای تمامی زندانیان انجام می شود. نمی گوییم که همه چیز بدون نقص است اما در بازرسی ها و اراده ای که در قوه قضائیه وجود دارد سعی می کنیم هیچ موردی پیش نیاید.

این ادعا در حالی مطرح می شود که هدی صابر در اثر عدم رسیدگی بموقع جان سپرد و هنوز دو ماه نیست که ستار بهشتی کارگر وبلاگنویس در بازداشتگاه فتا کشته شده است.

دادستان کل کشور ادامه داد: هم اکنون امکانات برای درمان زندانیان فراهم است و هزینه هایی که برای درمان و بهداشت زندانیها می شود نسبت به بسیاری از کشورها بالاست.

ادعای محسنی اژه ای در حالی مطرح می شود که هزینه بیمارستان و درمان زندانیان سیاسی به عهده خانواده هاست. در همین حال هفته گذشته، ۲۰ زندانی سیاسی محبوس در بند ۳۵۰ زندان اوین هفته ی گذشته در نامه ای به رییس این زندان با شرح مختصری از افراد بیمار محبوس در این زندان که با کارشکنی های مسئولان از پیگیری درمان خود محروم شده اند، نوشته اند: مدتی است در امور معالجه افراد بیمار بند ۳۵۰ کارشکنی هایی صورت گرفته و می گیرد که منجر به وخامت حال برخی از بیماران این بند و عدم رسیدگی به آن ها شده که می تواند عواقب خطرناکی در پی داشته باشد و پیگیری ها نیز تاکنون نتیجه ای نداشته است.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

15 پاسخ به “محسنی اژه ای: هیچ کجا به اندازه ایران به زندانیان خدمات ارائه نمی شود”

 1. مادر سبز گفت:

  بر دروغگو لعنت.

 2. i گفت:

  خدمات برای زندانیان در ج.ا. unique است:

  مرگ طبیعی!٬ شیشه نوشابه٬ تجاوز٬ اعدام٬ فساد

  • محمد گفت:

   درست می گوئی دوست عزیز یکی از خد ما تشان همین شهید کردن ستار بهشتی بود . جوا نان را عمودی میبرند و افقی تحویل خانواد ها شان می دهند

 3. سجاد گفت:

  واقعااین رادرست گفته

  خدماتی باشوک الکتریکی وشیشه نوشابه وو آب جوش وووو…….جنسی وهتک حرمت وووتهدید به زنان ودختران زندانی با……..ونمیدونم کی اینهابه زمین میخورند وانشالله هیچ گاه بلندشند وخداذلیلشان کنه که روی حکومت صفوی راسفیدکردند

 4. صادق گفت:

  اينها بر اين باورند كه دروغ هرچي بزرگتر باشه باورش براي مردم راحت تره

 5. ALI گفت:

  برادر من از کجای دنیا خبر داری؟
  کدام کشور تو و یا اربابانت را آدم حساب کرده و به شماها اجازه بازدید از زندان هایش را داده که چنین در مقام مقایسه برآمدی؟
  برادر من کاش خدمات رسانی به زندانی را تعریف میکردی تا ما از اشتباه در بیایم. شاید فشارهای غیر اخلاقی و رفتارهای وحشیانه و غیرانسانی که بر زندانی و یا خانواده های زندانیان اعمال میشود نیز جز سرویس های خدماتی شماست؟

 6. ایران آزاد گفت:

  اژه ای, راستی هنوز هم با دندون گاز میگیری

 7. IRANI_MEHDI گفت:

  امیدورام فرصت جبران پیش بیاد ما این خدمات رو جبران کنیم!

 8. khosrow گفت:

  بی‌ گناهان را زندانی میکنند بعدش ادعا میکنند که خدمات خوبی‌ میدهند، واقعا که بی‌ شرم هستند، آیا دوست دارد همین بلا بر سر فرزندان خودش بیاید ؟

 9. Siattrx گفت:

  خوب راست میگه.مخصوصا گسترش بیماریهایی مثل ایدز و هپاتیت و …در بین زندانیان ایرانی.شکنجه.تهدید خانواده.اعتیاد پس از بازگشت از زندان.ولی در مورد جاسوسها راست میگه.چون آزادانه در کشور تمام پستهای مدیریتی رو به دست گرفتند و با کمک کسانی هنچون آیت الله مصباح و …کشور را به سرعت به سمت نابود شدن و جنگ داخلی هدایت می کنند.انصافا جاسوسها به طور کامل ازاد هستند.

 10. محمد گفت:

  کدام زندانی از زندان مصا حبه کرده .ای دروغگو و مزدور سر کوبگر یکی را نام ببر .ای ازه ای که دستت به خون مردم و نخبگان و روشن فکران این کشور تا ارنج الوده است . چگونه می خواهی بمیری و جواب خدا را در ان دنیا بدهی شاید هم مجبور شوی در همین دنیا به جنایت هایت پاسخ دهی

 11. Satar گفت:

  مشت و لگد با پوتين و سر در توالت کردن و انگشت شکستن از نمونه خدمات در زندان ميباشد؟
  شرم کنيد.

 12. GhasemAgha گفت:

  اژه ای خود گویی و خود خندی، عجب مرد هنرمندی. مگر اینکه تو از خودت و این سازمانها تعریف و تمجید کنی. امیدوارم روزی خودت را به این هلفدونی ها بیندازند تا معنای این حرفت را بدانی. مثل هویدا که گفته بود همه چیز در این زندانهاخوب است فقط این زندانها خیلی تنگ و کوچک است. خلخالی نیمه دیوانه هم با خنده استهزا آمیز گفته بود “قوربان آن دیه تغسیر خودتان است که زندانها را اینقده کوچولوساختین”

 13. من گفت:

  این یکی رو راست می گه! زهرا کاظمی به دلیل همین خدمات دچار ضربه مغزی در زندان شد. کهریزک هم که ابتلا به مننژیت به مراجعین محترم عرضه می کند. دروغ که حناق نیست و کنتور هم نداره. پس اژه ای هرچی دلت خواست بگو!! به موقع می بینمت!!!

 14. mani گفت:

  in do seh rooz morekhsiro migeh mesle inkeh ba in morkhasi shakhe ghoolo shekasteh