سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » شهریه مهدهای کودک 21 درصد افزایش یافت...

شهریه مهدهای کودک 21 درصد افزایش یافت

چکیده :معاون اجتماعی سازمان بهزیستی در رابطه با تغییر نرخ شهریه مهد کودک‌ها، تاکید کرد: طبق قوانین شهریه مهدکودک‌ها سالانه نباید بیش از نرخ تورم افزایش داشته باشد لذا شهریه‌ امسال امسال مهد‌ها با توجه به تورم ۲۲ و نیم درصدی، ۲۱ درصد افزایش یافته...


معاون اجتماعی سازمان بهزیستی گفت: مهدهای ستاره دار به مراتب در وضعیت کیفی بهتری از مهدهای معمولی قرار دارند لذا با بالا‌تر در نظر گرفتن شهریه این مهد‌ها به نوعی بدنبال تشویق و گسترش مهدهای ستاره دار هستیم.

به گزارش ایلنا، محمد نفریه در رابطه با شهریه مهدکودک‌ها گفت: شهریه مهدکودک‌ها به صورت استانی تعیین می‌شود که نمایندگان بهزیستی، کانون همیاران مهدکودک‌ها و سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان در تعیین آن نقش دارند و پس از تایید سازمان بهزیستی به شهرستان‌ها ابلاغ می‌شود.

معاون اجتماعی سازمان بهزیستی در رابطه با تغییر نرخ شهریه مهد کودک‌ها، تاکید کرد: طبق قوانین شهریه مهدکودک‌ها سالانه نباید بیش از نرخ تورم افزایش داشته باشد لذا شهریه‌ امسال امسال مهد‌ها با توجه به تورم ۲۲ و نیم درصدی، ۲۱ درصد افزایش یافته است.

وی در رابطه با محتوا و جزییات علوم آموزشی برای مربیان مهدکودک‌ها، خاطرنشان کرد: آموزش مهارت‌های زندگی، نگاه به رشد یکپارچه و آموزش مفاهیم دینی به خردسالان برای مربیان در نظر گرفته شده که به صورت یک بسته حاوی سه کتاب تهیه و به مهدکودک‌ها ابلاغ شده است و برای آموزشگاه‌ها یک برند محسوب می‌شود که نشان‌دهنده کیفیت آموزش در آن است.

معاون اجتماعی سازمان بهزیستی با اشاره به وضعیت بهتر مهدکودک‌های ستاره‌دار نسبت به مهدکودک‌های معمولی، گفت: شرایط فیزیکی و تجهیزات، ایمنی و بهداشت تغذیه، عمل به قوانین و مقررات و نیروی انسانی و آموزش هر کدام از مواردی هستند که مهدکودک‌ها با لحاظ آن‌ها امتیاز بالاتری دریافت می‌کنند و در رده‌های یک‌ستاره، دو ستاره و سه ستاره قرار می‌گیرد.

وی در رابطه با جزییات دریافت ستاره کیفیت برای مهد‌ها، تصریح کرد: از جمله شروط دریافت مهدکودک‌های سه ستاره این است که ۷۵ درصد مربیان آن‌ها باید دارای مدرک کاردانی، کار‌شناسی و بالا‌تر باشند و مربی با مدرک تحصیلی زیر دیپلم در کادر آن‌ها وجود نداشته باشد. همچنین گذراندن دوره آموزشی مخصوص مهدکودک‌ها توسط مدیران و مربیان و گذراندن دوره تکمیلی توسط ۲۵ درصد مربیان از جمله شروط مهدهای ستاره‌دار است.

وی ادامه داد: همچنین نرخ شهریه این مهد‌ها باید طبق دستورالعمل تنظیم شود و نسبت کودکان و مربیان در سطح استانداردهای اعلام‌شده قرار بگیرد که یکی از عوامل مهم در شهریه و اخذ ستاره برای مهد کودک‌ها فضای بیش از ۷۱ مترمربع حیاط به شمار می‌آید.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.