سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » روزشمار انتخابات؛ ۸ دی ۱۳۸۷/ وزیر کشور: ما از تك تك آرا صيانت می کنیم، شوراي نگهبان ...

روزشمار انتخابات؛ ۸ دی ۱۳۸۷/ وزیر کشور: ما از تك تك آرا صيانت می کنیم، شوراي نگهبان هم نظارت مي‌كند

چکیده :- مهدي كروبي: انفعال و کنار رفتن از صحنه مشکلي را حل نمي‌کند(ایسنا)- وزیر کشور: ما از تك تك آراي آن‌ها صيانت خواهيم كرد، شوراي نگهبان هم نظارت مي‌كند (ایسنا)- توصیه آرمین درباره شاه سلطان حسین (عصر ایران)- روزنامه کیهان: خاتمی در تهران 10 درصد و در شهرستان ها 50 درصد از احمدی نژاد عقب تر است- تکذیب نقل قول موسوی درباره موسوی...


روزشمار تاریخ؛ انتخابات دهم

وزیر کشور: ما از تك تك آراي آن‌ها صيانت خواهيم كرد، شوراي نگهبان هم نظارت مي‌كند

۸ دی ۱۳۸۷

 

سرخط خبرها

– مهدي كروبي: انفعال و کنار رفتن از صحنه مشکلي را حل نمي‌کند(ایسنا)

– وزیر کشور: ما از تك تك آراي آن‌ها صيانت خواهيم كرد، شوراي نگهبان هم نظارت مي‌كند (ایسنا)

– توصیه آرمین درباره شاه سلطان حسین (عصر ایران)

– روزنامه کیهان: خاتمی در تهران 10 درصد و در شهرستان ها 50 درصد از احمدی نژاد عقب تر است

– تکذیب نقل قول موسوی درباره موسوی (ایلنا)

 

فراتر ازخبر

صادق محصولي وزیر کشور در پاسخ به اين پرسش كه « از سوي برخي احزاب پيشنهاد تشكيل ستادي براي صيانت از آرا اعلام شده است» گفت: ما قانون را در همه حال اجرا و اقدام غيرقانوني را نكوهش مي‌كنيم. قانون اساسي و قوانين مربوط به انتخابات خوشبختانه ابزار و وسايل و راهكارهاي لازم را براي نظارت كامل بر انتخابات پيش‌بيني كرده است و هيچ نقصي در اين جهت نداريم؛ بنابراين حتي دوستان خود افرادي كه اين مطالب را مطرح كرده‌اند كه بيشتر جنبه تبليغي و انتخاباتي دارد تا راهكار اجرايي، اعلام كرده‌اند، خوشبختانه اين راهكارها قانوني نيست و اگر بخواهيم كاري انجام دهيم بايد از همان قوانين موجود كه كامل هم هست و اگر نقايصي دارد تحت عنوان قانون انتخابات رفع شود، استفاده كنيم.

وي افزود: بنابراين ما فكر مي‌كنيم با وجود راهكارهاي قانوني هيچ مشكلي در رابطه با صيانت از آراي مردم نداريم و اطمينان خاطر به همه مردم شريفمان مي‌دهيم كه آراي آنها در دست مسوولان امانت است. ما از تك تك آراي آن‌ها صيانت خواهيم كرد، شوراي نگهبان هم نظارت مي‌كند، حتي كانديداها طبق روالي كه در گذشته بوده است مي‌توانند سر صندوق‌ها نماينده داشته باشند، سعي‌مان بر اين خواهد بود از احزابي در چارچوب قانون استفاده كنيم؛ بنابراين انتخابات بسيار شكوهمند و با مشاركت حداكثري مردم و قانونمندي را ان‌شاءالله پيش رو خواهيم داشت.

روزنامه کیهان در این شماره خود طی تحلیلی با ادعای اینکه طبق آخرین نظرسنجی ها، سید محمد خاتمی در تهران 10 درصد و در شهرستان ها 50 درصد از محمود احمدی نژاد عقب تر است نوشت: اگر خاتمی بداند که رای می آورد فلسفه بافی نخواهد کرد. در این یادداشت آمده است:

مهم ترين علت ترديد خاتمي و حاميانش که البته کمتر اجازه صحبت علني درباره آن را مي دهند اين است که آيا به واقع اصلاح طلبان آن مقدار که ادعا مي کنند راي دارند؟ (صداي يکي دو اصلاح طلبي که در اين باره ابراز ترديد کرده بودند خيلي زود خفه شد).

ترديد اصلي خاتمي در «راي» است والا او زماني که بداند راي کافي دارد ديگر به فلسفه بافي درباره ساختار نخواهد پرداخت و اکنون که اين کار را مي کند فقط به اين دليل است که نسبت به اين موضوع مردد است.

همين حالا آخرين نظرسنجي هاي انجام شده -که لابد اصلاح طلبان هم خبر آن را دريافت کرده اند- نشان دهنده آن است که خاتمي در تهران حداقل 10 درصد و در شهرستان ها بيش از 50 درصد از رقيب اصولگراي خود عقب تر است.

 

برگزیده ها

خبر روز/ الف

محصولي جانشين فرمانده كل قوا در امور انتظامي شد

صادق محصولي وزير كشور جانشين فرمانده معظم كل قوا در امور انتظامي شد.به گزارش فارس، محمدعلي شاعري معاون برنامه‌ريزي وزارت كشور، صبح امروز يكشنبه در همايش معاونين برنامه‌ريزي و اقتصادي استانداري‌هاي سراسر كشور با اعلام خبر جانشيني صادق محصولي به عنوان جانشين فرمانده معظم كل قوا در تصدي مسئوليت نيروي انتظامي، اين موضوع را به وي تبريك گفت.اين سمت با درخواست وزير كشور و گردش كاري كه از سوي رئيس ستادكل نيروهاي مسلح انجام مي‌شود، با موافقت مقام معظم رهبري صورت مي‌پذيرد.

مطالب مرتبط:

روزشمار انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۸۸

 Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.