سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » کاهش 30 درصدی تولید آلومینیوم در کشور/ قیمت مواد اولیه 3 برابر شد...

کاهش 30 درصدی تولید آلومینیوم در کشور/ قیمت مواد اولیه 3 برابر شد

چکیده :مدیرعامل اتحادیه مرکزی صنایع آلومینیوم در ساختمان ایران با اشاره به نابسامانی‌های بازار و نوسانات ارز گفت: این نوسانات موجب کاهش میزان تولید و تعطیلی 30درصدی کارخانه های آلومینیوم شده است. ...


مدیرعامل اتحادیه مرکزی صنایع آلومینیوم در ساختمان ایران با اشاره به نابسامانی‌های بازار و نوسانات ارز گفت: این نوسانات موجب کاهش میزان تولید و تعطیلی 30درصدی کارخانه های آلومینیوم شده است.

اسدالله زینعلی در گفت‌و‌گو با خبرگزاری تسنیم، به آشفتگی های بازار و کاهش تولید آلومینیوم طی چند ماه اخیر اشاره و اظهار کرد: در این راستا بیش از 35 درصد کارخانه‌های تولیدی در کشور تعطیل شده است.

وی ادامه داد: صنعت آلومینیوم نیز از این وضعیت مستثنی نبوده و در حال حاضر بیش از 30درصد کارخانه های تولید کننده آلومینیوم نسبت به نیمه اول سال رکود فعالیت و کاهش تولید داشته‌اند.

زینعلی بیان کرد: اتحادیه مرکزی شرکت‌های صنایع آلومینیوم در ساختمان ایران از سالهای قبل اقدام به تولید پروفیل آلومینیوم کرده و در شرایط حاضر کاهش تولید نداشته است.

مدیرعامل اتحادیه مرکزی شرکت‌های صنایع آلومینیوم در ساختمان ایران خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه ظرفیت این مجموعه تولید پروفیل در و پنجره های آلومینیومی است، نوسانات قیمت ها مشکلات بسیاری را در راستای تولید ایجاد کرده است.

وی افزود: اتحادیه مرکزی شرکت‌های صنایع آلومینیوم ظرفیت جذب نیرو در راستای ایجاد اشتغال هدفگذاری شده دولت را دارد اما با توجه به افزایش قیمت مواد اولیه تولید پروفیل و آلومینیوم از عهده هزینه‌های جانبی مانند دستمزد کارگر بر نمی‌آید و مجبور است با تعداد نیروی کمتری تولید را ادامه دهد.

زینعلی یادآور شد: وضعیتی که در حال حاضر برای واحدهای تولیدی وجود دارد نگران‌کننده است و ادامه این روال بسیاری از واحد‌ها را از عرصه تولید خارج می کند.

مدیرعامل اتحادیه مرکزی شرکت‌های صنایع آلومینیوم در ساختمان ایران افزود: این مجموعه تسهیلات بانکی کوتاه مدت را دریافت کرده و با خرید ماشین آلات، آن را به سرمایه بلند مدت تبدیل کرده است.

وی با تاکید براینکه اگر تولیدی در کشور وجود دارد از برکت تعاونی های سراسر کشور است اظهار کرد: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در زمینه های مختلف کمک‌های بسیاری را داشته و همواره در جهت رونق بخشیدن به تعاونی‌ها از هیچ اقدامی دریغ نکرده ، چرا که عدم توجه به تعاونی‌ها می‌تواند کاهش تولید را به همراه داشته باشد.

زینعلی با تاکید بر افزایش بیش از 3 برابری قیمت مواد اولیه آلومینیوم نسبت به 6 ماه اول سال تصریح کرد: مبلغ مواد اولیه تولید پروفیل و آلومینیوم از 3هزار تومان به 10هزار تومان در نیمه دوم سال افزایش یافته است و این عملکرد عرصه صنعت را با مشکلات اساسی روبرو خواهد کرد.

وی تاکید کرد: شعار امسال “تولید ملى، حمایت از کار و سرمایه ایرانى” است، بنابراین باید در راستای رسیدن به این شعار تلاش شود که عدم تحقق آن موجب افزایش نرخ بیکاری و بروز پیامدهای منفی خواهد بود.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.