سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » صفارهرندی: در سال 88 مسئولان دچار خام اندیشی شدند، الان بر همه چیز اشراف داریم...

صفارهرندی: در سال 88 مسئولان دچار خام اندیشی شدند، الان بر همه چیز اشراف داریم

چکیده :تکرار این ادعای تیم سعید امامی در حالی صورت می گیرد که طی سه سال گذشته هنوز موفق به ارائه یک سند در این رابطه نشده اند....


صفار هرندی بدون اشاره به خشونت عریان حکومت در سال 88 در سرکوب معترضان می گوید که دستگاه‌هاي اطلاعاتي کشور بر همه شرايط حاکم اشراف کامل دارد، هر چند در آن سال دچار خام اندیشی و ساده انگاری بودند.

وزير سابق فرهنگ و ارشاد اسلامي مدعی است: در سال 88 مسئولان کشور دچار خام‌انديشي و ساده‌انگاري شدند و از برخي مسائل غافلگير شدند.

صفارهرندي ادامه داد: در حال حاضر دستگاه‌هاي اطلاعاتي کشور بر همه شرايط حاکم اشراف کامل دارد ولي در آن دوران دشمن شرايطي ايجاد کرده بود که از دسترس دستگاه‌هاي اطلاعاتي به دور بود ولي در حال حاضر اشراف در دستگاه اطلاعاتي به گونه‌اي است که اگر قرار باشد افرادي بخواهند در کشور ايجاد اخلال کنند به آنها تذکر داده مي‌شود.

وي ادعا کرد: اشراف دستگاه اطلاعاتي کشور طوري شده است که فتنه‌گر و اخلالگر از زمان حرکت در کشور ثالث رصد مي‌شود. اين قضيه در مسئله ريگي به خوبي بر همگان آشکار شد.

اين مقام امنیتی در ادامه ديگر دلائل بروز “فتنه در سال 88” را وسوسه برخي گروه‌هاي سياسي براي دستيابي به قدرت از طريق کشورهاي ثالث عنوان کرد و گفت: برخي گروه‌هاي سياسي در کشور دچار وسوسه قدرت شدند و سعي کردند که با استفاده از قدرت خارجي به حکومت برگردند.

تکرار این ادعای تیم سعید امامی در حالی صورت می گیرد که طی سه سال گذشته هنوز موفق به ارائه یک سند در این رابطه نشده اند.

صفار هرندي در مورد صحبت‌هاي اخير احمدی نژاد در مورد عدم مسئوليت پذيري دولت در گراني‌هاي اخير گفت: بهتر است اين سئوال از خود رئيس دولت پرسيده شود که چرا فکر مي‌کند از ملکوت وارد شده و ديگران اشتباه‌کار هستند و خودش از هر اشتباهي پاک است
.
به گزارش آريا، محمد حسين صفار هرندي در ادامه نشست پرسش و پاسخ با اعضاي بسيج دانشجويي دانشگاه‌هاي مازندران اظهار داشت: در جنگ احد حضرت علي (ع) حدود 70 تا 100 زخم کاري ناشي از جنگ برداشته بود، ولي در همان حال مراقب بود که به پيامبر (ص) آسيبي وارد نشود و هر کس در حال حاضر اگر با اين نگاه نزديک باشد از فتنه‌هاي مختلف به راحتي عبور مي‌کند.

عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام اضافه کرد: در سال 88 يک فتنه بزرگ پيش آمد و مردم با حضور خود در 9 دي نشان دادند که اسير فتنه نبودند و با اعلام حضور خويش به فتنه نه بزرگ گفتند.
وي ادعا کرد: حماسه 9 دي ماه مردم با شکوه‌ترين حماسه دوره انقلاب اسلامي ايران بود.

وي در بخش ديگري از سخنانش به حضور مردم در انتخابات اشاره کرد و بيان داشت: در آخرين نظرسنجي‌هاي انجام شده درباره ميزان حضور مردم در انتخابات 57 درصد مردم اعلام کردند که انتخابات حضور پرشوري خواهند داشت.

صفار هرندي با اشاره به برخي فشارهاي اقتصادي و سياسي که به مردم در حال حاضر وارد است و برخي سوء مديريت‌ها در کشور وجود دارد، تصريح کرد: برخي اختلافات داخلي نيز در کشور وجود دارد. مردم اين وضع موجود را به خاطر حفظ نظام تحمل مي‌کنند.

اين مقام امنیتی سیاسی در پاسخ به سئوال دانشجويان در مورد نظر سپاه در قبال مسائل سوريه و بحرين گفت: کل کشور و اعتقادات ديني حکم مي‌کند به مردمي که نگاه‌شان ايستادن پاي موضع حق هزينه‌اي سنگيني مي‌پردازند کمک کنيم.

وي با طرح پرسشي ادامه داد: وقتي مسلمانان بحرين از ما کمک مي‌خواهند، نبايد کمک کنيم و اگر از سوريه فرياد استغاثه از سوي مردم و حکومت‌کنندگان بر مردم به خاطر دفاع از اسرائيل ايستاده‌اند نبايد کمک کرد.

در سوريه عاشق چشم و ابروي کسي نيستيم

اين مسئول امنیتی سیاسی ادامه داد: در جهان در حال حاضر تنها سه کشور ايران، عراق و لبنان و ملت‌هاي آزاده جهان به نداي حق‌طلب مردم سوريه پاسخ دادند و موضوع سپاه در قبال مردم سوريه و بحرين موضع نظام است.

وي اضافه کرد: در مورد سوريه معيار ما اين است که غرب در کشورهاي عربي اسلامي دچار چالش جدي شد و مي‌خواهد انتقام دولت‌هاي اسلامي را از سوريه بگيرد و دليلش نيز ايستادگي سوريه در برابر اسرائيل است.

صفارهرندي با اشاره به همکاري سوريه با ايران در جنگ 33 روزه لبنان بيان داشت: در جنگ 33 روزه اسرائيل بر ضد حزب‌الله، سوريه کمک مردم ايران را به لبنان منتقل مي‌کرد و حالا غرب مي‌خواهد سوريه را به جرم همراهي با ايران در مبارزه با اسرائيل مجازات کند.

وي ادامه داد: اگر در سوريه موضع حق‌طلب و اصلاح‌نگري باشد که مورد حمايت عامه مردم باشد ما نيز از اين موضع دفاع مي‌کنيم و در سوريه عاشق چشم و ابروي کسي نيستيم.

وي با اشاره به شروع بررسي پرونده مفاسد اقتصادي در دستگاه قضا گفت: پرونده‌هاي اخير که در حال بررسي است به طور کلي بسيار مناسب است ولي به طور جزيي ممکن است تخلفاتي در دستگاه قضايي وجود داشته باشد که با قضات متخلف بر اساس قانون برخورد مي‌شود.

صفارهرندي در ادامه تاکيد کرد: آزموني که دستگاه قضايي در حال حاضر با آن دسته و پنجه نرم مي‌کند و پيگيري‌هايي که در حال حاضر در حال انجام است، بسيار خوب است.

این مقام نظامی سياسي اضافه کرد: رفتن به سراغ فرزندان بزرگان که آلودگي‌هايي داشتند، نشان از اشراف کامل دستگاه قضايي دارد و از دستگاه قضايي که سال‌ها تلاش مي‌شد تا نسبت به مسائل جامعه حساس‌تر باشد دانشجويان بايد از مواضع فعلي دستگاه قضايي تقدير کنند.

صفارهرندي در پاسخ به سئوالي درباره انتخابات آينده و نظرش در مورد فتنه جديد بيان داشت: انتخابات آينده به خاطر تلفيق دو انتخابات، بيشتر در معرض ارزيابي قرار مي‌گيرد، ولي کشور ممکن است در معرض فتنه بدتر از 88 قرار گيرد.

عضو مجمع تشخيض مصلحت نظام در ادامه بيان داشت: انگيزه براي ايجاد فتنه در کشور در بين دشمنان وجود دارد، ولي فقط انگيزه شرط نيست. در کشور شرايط براي فتنه در کشور مهيا نيست.

عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام تاکيد کرد: خدمات همه دولت‌ها را در کشور نبايد ناديده گرفت و سود همه دولت‌ها به ملت ايران در دوره حضورشان بيشتر از ضرر بود و در دولت فعلي که در حال حاضر سرپاست و به اميد خدا به سلامت اين چند ماه را نيز به سر کند خدمات ارزنده‌اي ارائه شد که در برخي حوزه‌ها رکوردشکني قابل ملاحظه‌اي نيز داشت.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

2 پاسخ به “صفارهرندی: در سال 88 مسئولان دچار خام اندیشی شدند، الان بر همه چیز اشراف داریم”

  1. Aria_ir64 گفت:

    عده ی زیادی با تلاش مضاعف میخوان یک انتصابات جدید رو به خامنه ای تحمیل کنن. کم و بیش باهاش مقابله میشه ولی بازم به نظر خودش بستگی داره. خوبیش اینه که دیگه به اونا اعتماد نداره

  2. من گفت:

    چقدر مزخرف می گی صفار هرندی!!! به جای بافتن این اراجیف اگه نشسته بودی در مقوله امنیت ملت ایران فکر کرده بودی الان امن ترین کشور دنیا بودیم!!!! بسه دیگه. این موضوع فتنه نخ نما شده!