سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » کاهش ذخیره آب ۴۳ سد کشور به زیر ۳۰ درصد...

کاهش ذخیره آب ۴۳ سد کشور به زیر ۳۰ درصد

چکیده :۴۳ سد کشور از جمله سدهای لار، کرخه، پیشین، سیمره، زاینده رود، ساوه، ۱۵خرداد و ملاصدرا هم اکنون کمتر از ۳۰ درصد حجم خود ذخیره آب دارند. ۲۱ سد از این تعداد با کاهش ۲۰ درصدی حجم آب خود مواجه هستند....


وزارت نیرو اعلام کرد: تا پایان هفته گذشته، ذخیره آب ۴۳ سد کشور به کمتر از ۳۰ درصد رسید که لار و کرخه از آن جمله است.

به گزارش خبرگزاری مهر، از بین این ۴۳ سد می توان به سدهای لار، کرخه، پیشین، سیمره، زاینده رود، ساوه، ۱۵خرداد و ملاصدرا اشاره کرده که هم اکنون کمتر از ۳۰ درصد حجم خود ذخیره آب دارند.

۲۱ سد کشور در زمان حاضر با کاهش ۲۰ درصدی حجم آب خود مواجه هستند که سدهای زاینده رود، ساوه، کرخه، دز، شهید عباسپور، پیشین و استقلال از آن جمله محسوب می شوند.

گزارش سدهای کشور نشان می دهد که ۲۶ سد کشور از جمله سدهای ارس، کرخه، دز، میناب، پیشین، ایلام و جگین با کاهش بیش از ۲۰ درصدی حجم آب ورودی به مخازن مواجه هستند. ۴۱ درصد از کل ورودی های آب به مخازن سدهای کشور و ۴۳ درصد از کل آب های خروجی از سدها در مدت مورد بررسی متعلق به سدهای استان خوزستان است.

همچنین در پایان هفته گذشته، ۹ سد از جمله سدهای کرج، طالقان، آیدوغموش، تهم و دامغان افزون بر ۹۰ درصد حجم مخزن موجودی آب داشتند.

براساس این گزارش، ورودی آب ۹۱ سد کشور در سال آبی جاری افزایش یافته که از سدهای مهم می توان به سفیدرود، لار، شهید رجایی، وشمگیر، تهم، گلستان ۱ و ۲، طالقان، عباسپور و کرج اشاره کرد.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

4 پاسخ به “کاهش ذخیره آب ۴۳ سد کشور به زیر ۳۰ درصد”

 1. ناشناس گفت:

  بالاخره سد لار کاهش داشته یا افزایش؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 2. Baloochstani گفت:

  سدپیشین کاملاخشک شده وآب شرب مردم اطراف قطع شده

 3. نکیسا سامی گفت:

  باسلام:
  آیا جز این می باشد که علیرغم باراندگی های فراوان عدم مدیریت صحیح موجب کاهش ذخیره آب سدها شده است ؟

 4. م گفت:

  کاش میزان بارندگیها قبل و بعد از دولت دروغگو را می آوردید تا با آمار نشان داده می شد که دروغ متولیان اموربا لطافت باران جمع نمی شود شاید بگویید خب در غرب دروغ و فساد بیشتر است در جواب می گویم ما عهدی با معمار انقلاب در حفظ انقلاب و کشور و اسلام داریم که خدا در تمرد و دروغ حاکمان بر همان عهد ما را به امتحان و بلا دچار می کند تا در اصلاح وضعیت به نحوی صحیح و مقتضی و با روشنگری و دوری از افراط و تفریط بکوشیم همچنین فساد در غرب را به آثار و دستاوردش مبتلا می کند و همه در آزمون و امتحان هستند هر جامعه ای به نوعی و خدا چک سفیدامضاء به هیچ ملتی نداده.