سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » ورود 50 میلیون متر مکعب فاضلاب به کارون...

ورود 50 میلیون متر مکعب فاضلاب به کارون

چکیده :نماینده مردم اهواز در مجلس با بیان اینکه در شهر اهواز 50 میلیون متر مکعب فاضلاب وارد رود کارون می‌شود گفت: سازمان محیط زیست باید در این زمینه اقدامی انجام دهد زیرا جان میلیونها نفر در خطر است....


نماینده مردم اهواز در مجلس با بیان اینکه در شهر اهواز 50 میلیون متر مکعب فاضلاب وارد رود کارون می‌شود گفت: سازمان محیط زیست باید در این زمینه اقدامی انجام دهد زیرا جان میلیونها نفر در خطر است.

به گزارش مهر، محمد اسماعیل‌نیا در جلسه مشترک اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با رئیس سازمان حفاظت محیط زیست اظهار داشت: محیط زیست با سلامت انسان‌ها رابطه مستقیمی دارد و سلامت انسان نیز بالاترین سرمایه است.

وی با بیان اینکه چگونه بیش از یک میلیون گونه گیاهی و جانوری در معرض انقراض قرار گرفته است نیازمند یک بحث طولانی دارد، گفت: متاسفانه یک آسیب‌پذیری جدی در طبیعت و اکوسیستم کشور و دنیا داریم که این آسیب‌پذیری با دخالت انسان در طبیعت صورت گرفته است.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: متاسفانه در کشور خودمان در این حوزه نیز اتفاقات بسیار سنگینی افتاده است.

اسماعیل‌نیا اظهار داشت: در گذشته مدیریت جامع و شایسته را در سازمان حفاظت محیط زیست تجربه نکرده بودیم و با توجه به اینکه خیلی از شخصیت‌ها در گذشته فعالیت‌های خوبی داشتند، اما خیلی از دستورالعمل‌ها و آیین نامه‌ها به نتیجه نرسیده است.

نائب رئیس اول کمیسیون کشاورزی مجلس افزود: امیدواریم سازمان حفاظت محیط زیست آن مدیریت شایسته و جایگاه خودش را پیدا کند.

وی تصریح کرد: ترکیب جدید کمیسیون کشاورزی از یک بافت تخصصی بیشتری برخوردار است و فضایی که می‌خواهیم در این کمیسیون دنبال کنیم عمیقا کارشناسی و به دور از تعصبات بخشی است.

سکینه عمرانی، نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی در ادامه این جلسه نیز گفت: سازمان حفاظت محیط زیست باید تامین حقوق محیط‌ بان‌ها را مدنظر داشته باشد و به تامین معاش آن‌ها بپردازد زیرا گاهی تخلف‌ها از سوی خود محیط بان صورت می‌گیرد.

هدایت‌الله میرمرادزهی، نماینده مردم سراوان در مجلس نیز اظهار داشت: سازمان حفاظت محیط زیست در مورد بادهای 120 روزه زابل فکری کند و همچنین در زمینه تامین حق‌آبه تالاب سیستان اقداماتی انجام دهد.

وی افزود: آمادگی داریم در مجلس هر قانونی را که در این زمینه منطقی باشد تصویب کنیم.

شکرخدا موسوی ؛ نماینده مردم اهواز نیز دراین جلسه حیطه مسئولیت سازمان حفاظت محیط زیست را همه جغرافیای ایران دانست و گفت: سازمان حفاظت محیط زیست باید در رابطه با همه نقاط کشور فکری داشته باشد.

وی تصریح کرد: سازمان محیط زیست با منابع طبیعی باید ارتباط بیشتری و در قالب یک رابطه تعریف شده داشته باشد.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس ادامه داد: در شهر اهواز متاسفانه 50 میلیون متر مکعب فاضلاب وارد رود کارون می‌شود که جان تعداد زیادی انسان نیز در خطر است، بنابراین سازمان محیط زیست باید در این زمینه اقدامی انجام دهد.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

یک پاسخ به “ورود 50 میلیون متر مکعب فاضلاب به کارون”

  1. ناشناس گفت:

    از نظر مسئولین این خواست خداوند است که فاضلاب وارد رود خانه بشود .در شمال زباله و فاضلاب مستقیما به رود خانه ها و دریا وارد می شود و چشم هر بینند ه ای را ازار می دهد اما این مسئولین متحجر و مزدور و بی غیرت انگار نه انگار .مگر ندیدید ادم جاهلی مانند جنتی گفت گرانی ها و تورم خواست خداوند است