سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » علی دایی: مردم از امدادرسانی راضی نبودند/ آمار کشته‌ها بیشتر از اینهاست...

علی دایی: مردم از امدادرسانی راضی نبودند/ آمار کشته‌ها بیشتر از اینهاست

چکیده :«ما فقط دو یا 3 ساعت آنجا بودیم ، نمی توانم بگویم وضعیت امدادرسانی چطور بود. 40 تا 50 درصد خانه های مردم مردم در روستاهایی که ما رفتیم، تخریب شده بود و شرایط خوبی نداشت اما وقتی با مردم صحبت کردیم یک خرده از امدادرسانی ناراحت بودندو می گفتند آنچنان که باید و شاید در ساعات اولیه زلزله امداد رسانی خوبی انجام نشده است.»...


علی دایی پس از بازدید از مناطق زلزله زده گلایه مردمی را در رسانه ملی به زبان آورد که ناراضی هستند از شیوه امدادرسانی به مصدومان و آسیب دیدگان.

در اکثر دقایق برنامه نود بسیاری از اهالی فوتبال روی خط ارتباطی برنامه آمدند و به جای مطرح کردن مسائل فنی بیستر از تاسف خود مبنی بر حادثه زلزله در آذربایجان شرقی و درخواست از مردم برای کمک به هموطنان آذری صحبت کردند.

علی دایی، سرمربی آذری راه آهن که به مناطق زلزله زده اهر و ورزقان رفته بود در برنامه 90 گفت: «ما فقط دو یا 3 ساعت آنجا بودیم ، نمی توانم بگویم وضعیت امدادرسانی چطور بود. 40 تا 50 درصد خانه های مردم مردم در روستاهایی که ما رفتیم، تخریب شده بود و شرایط خوبی نداشت اما وقتی با مردم صحبت کردیم یک خرده از امدادرسانی ناراحت بودندو می گفتند آنچنان که باید و شاید در ساعات اولیه زلزله امداد رسانی خوبی انجام نشده است.»

به گزارش خبرآنلاین؛ دایی در ادامه گفت:« از خارج کشور تماس های زیادی با من گرفته شده و دوستان خوبم خواستند که هر طور هست به این مردم آسیب دیده کمک کنند. البته آنها دنبال راهی هستند که مطمئن باشند کمک های شان حتما به دست مردم آسیب دیده می رسد. باید شرایطی را فراهم کنیم که کمک های مردمی به دست مردم آسیب دیده از زلزله برسد.»

دایی درباره تعداد قربانیان هم گفت:«من هم آخرین باری که آمار رسمی را شنیدم چیزی حدود همین 300 کشته بود اما با چیزی که دیدم احساسم این است که تعداد قربانیان بیشتر بوده باشد. البته خدا رحم کرد که این زلزله در ساعات بعدازظهر این مناطق را لرزانده است. زمانی که خیلی از هموطنان ما در این مناطق، در مزارع و زمین های کشاورزی مشغول فعالیت بودند. این اتفاق خیلی تلخ است. باید همه در کنار هم باشیم. آذری و فارس ندارد. همه باید با هم متحد باشیم. باید کاری کنیم مردم به آسایش برسند. چند ماه دیگر زمستان سرد آذربایجان از راه می رسد. نباید بگذاریم کار به روزهای سرد برسد. مسئولان باید خیلی بیشتر به فکر مردم باشند. اگر به فکر مردم نباشند که ما مسئولیتی نداریم.»

درحالی که انتقادات شدیدی از سوی مردم و رسانه ها به عملکرد اخیر تلویزیون وچود دارد، عادل فردوسی پور در اقدامی تحسین برانگیز، مسابقه پیامکی این هفته برنامه 90 را به زلزله زدگان اخیر کشور اختصاص داد.

وی در ابتدای این برنامه گفت: از مردم می خواهیم برای تسلای خاطر زلزله زدگان عزیز کشورمان، پیامکی به شماره 200090 ارسال کنید.

موضوع مسابقه پیامکی برنامه به شکل متفاوت انجام شد بطوری که فردوسی پور از مردم خواست برای ابراز همدردی با مردم زلزله زده ی آذربایجان تنها یک متن خالی به شماره معروف ۲۰۰۰۹۰ ارسال کند. به همین جهت حدود 4 میلیون و 200 هزار نفر در این نظر سنجی شرکت کردند .

 Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

3 پاسخ به “علی دایی: مردم از امدادرسانی راضی نبودند/ آمار کشته‌ها بیشتر از اینهاست”

 1. azad گفت:

  yashasin azarbayjannnnnnnnnn

 2. iranabadec گفت:

  ورزشکاران ملی ایران! هنرمندان و دانشمندان ایرانی! با هر زبان ، اعتقاد و قومیتی که هستید، وقت آن است که پرچم سازمان یابیِ مطالباتِ بر حق مردم ایران را برافرازیم
  http://iranabadec.blogspot.co.uk/2012/08/blog-post_13.html

  1- اجرای حکم شلاق زندانیان سیاسی در خبرهای امروز،
  2- عدم پوشش خبری خسارت های زلزله،
  3- کم کاری در نجات زلزله زدگان،
  4- متواری شدن ا.ن. از روبرو شدن با مردم زجر کشیده،
  5- تاخیر در اعلام تسلیت به بازماندگان،
  6- محروم کردن دختران از 77 رشته دانشگاهی،
  7- احضار فعالین سبز برای اجرای احکام،
  8- ندادن اجازه برای رسیدن کمک های بین المللی به زلزله زدگان،
  9- نقل چرندیات در خطبه های تحت اختیار،
  10- اعلام اینکه در 2 ماه تمامی خرابی های زلزله جبران خواهد شد(رحیمی)،
  11- …

  این لیست را تا دلتان بخواهد می توان درازتر کرد. از “جنگ طلبی” تا ایجاد “بحران های اقتصادی” آگاهانه و…
  فکر نمی کنید، جماعت حاکمان دارند چیزی را از “چشم” مردم ایران پنهان می کنند؟

  « این اقداماتِ سلبی و کلامیِ بی مقدار به عنوان “اعلامِ حضورِ” حاکمیتی است که مدت ها است از “سریر حکومت” پائین افتاده است.»

  ورزشکاران ملی ایران! هنرمندان و دانشمندان ایرانی!
  با هر زبان ، اعتقاد و قومیتی که هستید، وقت آن است که پرچم سازمان یابیِ مطالباتِ بر حق مردم ایران را برافرازیم.
  24 مرداد 1391

 3. یاشاسین آذربایجان
  یاشاسین تورک اوغلی
  یاشاسین علی دایی