سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » 36 نفتکش ایرانی با پرچم تانزانیا در آبهای بین المللی...

36 نفتکش ایرانی با پرچم تانزانیا در آبهای بین المللی

چکیده :۳۶ نفتکش ایران با ثبت دوباره در تانزانیا، در سفرهای دریایی در آب‌های آزاد از پرچم این کشور استفاده کرده‌اند....


بدنبال ادامه تحریم های نفتی علیه کشورمان، بار دیگر ایران با ثبت نفتکش‌های خود در تانزانیا به دنبال دور زدن تحریم‌های نفتی بوده است.

خبرگزاری رویترز بخشی از یافته‌های تحقیقات دولت تانزانیا را مشاهده کرده است که بر اساس آن ۳۶ نفتکش ایران با ثبت دوباره در تانزانیا، در سفرهای دریایی در آب‌های آزاد از پرچم این کشور استفاده کرده‌اند.

گزارش شده است که دولت تانزانیا از این اقدام ایران مطلع نبوده است و هم‌اکنون اقدامات لازم برای لغو ثبت نفتکش‌های ایران در تانزانیا جریان دارد.

تحقیقات دولت تانزانیا از یک ماه پیش و پس از طرح ادعاهایی درباره برافراشته شدن پرچم‌های این کشور از سوی نفتکش‌های ایرانی آغاز شد.

هوارد برمن، یکی از نمایندگان کنگره آمریکا تانزانیا را متهم کرده بود که به ایران کمک کرده است تا از این طریق، تحریم‌های بین‌المللی را دور بزند.

تانزانیا برای انجام این تحقیقات از آمریکا و اتحادیه اروپا خواست تا به شناسایی مبداء و مالکیت نفتکش‌هایی که با پرچم این کشور حرکت می‌کنند، کمک کنند.

اقدام نفتکش‌های ایران در استفاده از پرچم یک کشور دیگر تلاشی برای دور زدن تحریم‌هایی عنوان شده است که آمریکا و اتحادیه اروپا علیه ایران تصویب کرده‌اند.

در چارچوب تحریم‌های جدید که از ابتدای ماه ژوئیه (دهم تیر) اجرایی شد، شرکت‌های بیمه‌گر از پوشش بیمه نفتکش‌های حامل نفت خام یا فرآورده‌های نفتی مرتبط با ایران منع شده‌اند و در صورت تخلف جریمه خواهند شد.

ثبت دوباره نفتکش‌ها و استفاده از پرچم یک کشور دیگر، پنهان کردن مالکیت ایران بر این نفتکش‌ها را امکان‌پذیر می‌کند و پوشش بیمه آنها راحت‌تر انجام می‌شود.

گفته شده است که در چنین شرایطی، خریداران نفت خام ایران هم می‌توانند بدون جلب توجه تحریم‌کنندگان به واردات نفت از این کشور ادامه دهند.

به گزارش رویترز، یک شرکت حمل و نقل که در دوبی مستقر است، هماهنگی لازم را برای ثبت دوباره نفتکش‌های ایران در تانزانیا به عمل آورده بوده است.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

4 پاسخ به “36 نفتکش ایرانی با پرچم تانزانیا در آبهای بین المللی”

 1. ناشناس گفت:

  ما ميتوانيم *سال دور زدن تحريم و با بدبختي سرمايه مردم رو به باد دادن مبارك:@

 2. ناشناس گفت:

  وقتی کشوری ضعیف باشه مثل این تانزانیا کشورهای دیگه ازش سواستفاده میکنند و نمیتونه حقش رو بگیره وضعی که خود ایران هم بهش مبتلاست و چین و روسیه و هند و حتی قطر ! ازش سواستفاده میکنند

 3. ناشناس گفت:

  این از افتخارات ماست در مبارزه بین المللی و کسب قدرت که پرچم تانزانیا روی کشتی کشور ما قرا گیرد
  رفت ابروی ایران

 4. ناشناس گفت:

  این خامنه ای و دارو دسته مزدورش چه خسارت ها که بر کشور وارد نکرده اند .و چه اندازه ایرانی را در جهان سر شکسته و تحقیر نکرده اند