سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » گراني ارز قاچاق گوسفند را تشديد كرد/ گوشت گوساله 20 هزار تومان شد...

گراني ارز قاچاق گوسفند را تشديد كرد/ گوشت گوساله 20 هزار تومان شد

چکیده :درحالي روزانه 500 الي 600 راس گوسفند به كشورهاي عربي قاچاق مي‌شود كه مسوولان مربوطه براي جبران فقدان گوشت قرمز در بازار، اقدام به واردات بي‌رويه گوشت گوسفند با كيفيت پايين از كشورهاي افغانستان، پاكستان، مغولستان و ارمنستان مي‌كنند....


نوسانات شديد ارزي در زمستان سال گذشته تشديد خروج غيرقانوني دام سبك (گوسفند) از ايران به كشورهاي عربي را به دنبال داشته است.

به گزارش مهر، درحالي روزانه 500 الي 600 راس گوسفند به كشورهاي عربي قاچاق مي‌شود كه مسوولان مربوطه براي جبران فقدان گوشت قرمز در بازار، اقدام به واردات بي‌رويه گوشت گوسفند با كيفيت پايين از كشورهاي افغانستان، پاكستان، مغولستان و ارمنستان مي‌كنند.

شايد بتوان گوشت گوسفند ايراني را به دليل استفاده اين چهارپا از انواع علوفه تازه و طبيعي مراتع سرسبز كشورمان، باكيفيت‌ترين گوشت قرمز در بين كشورهاي منطقه به شمار آورد اما نبايد از نظر دور داشت كه قاچاق اين چهارپا به كشورهاي حوزه خليج‌فارس، به بازار داخلي لطمه‌اي جبران‌ناپذير مي‌زند.

در همین حال فارس گزارش داد: در ادامه گراني‌هاي قانوني و غيرقانوني و فقدان نظارت مستمر دولت، قيمت گوشت گوساله در بازار تهران به كيلويي 20هزار تومان رسيد. در ادامه افزايش قيمت گوشت در ماه‌هاي گذشته هر كيلوگرم گوشت گوساله در بازار تهران به كيلويي 20هزار تومان رسيد. اين در حالي است كه چند ماه پيش قيمت گوشت گوساله 13هزار تومان بود و طي هفته گذشته به 18هزار تومان رسيده بود.

همچنين هر كيلوگرم گوشت گوسفندي با دنبه نيز به قيمت 22هزار تومان عرضه مي‌شود كه تفاوت قيمت آن با گوشت گوساله به حداقل رسيده است. علي خندان‌رو رييس اتحاديه گوشت گوساله دليل اين افزايش را بالا بودن قيمت علوفه عنوان كرد و گفت: هر كيلوگرم يونجه به 800 الي 900 تومان رسيده و بقيه اقلام خوراكي دام هم افزايش دارد.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

2 پاسخ به “گراني ارز قاچاق گوسفند را تشديد كرد/ گوشت گوساله 20 هزار تومان شد”

  1. ناشناس گفت:

    کلا مسولین خسته نباشن چه کنترل دقیقی رو بازار دارن

  2. ناشناس گفت:

    گرانی رادست اخر به گرانی یونجه ربط میدهند
    دزد دزد است و بی شرف بی شرف