سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic

ترخیص 27 هزار تن گوشت از گمرگ

چکیده :مدير ثبت سفارش سازمان توسعه‌ تجارت ايران از آزادسازي 27 هزار تن گوشت موجود در گمرك و واردات دام زنده از افغانستان و پاكستان خبر داد....


مدير ثبت سفارش سازمان توسعه‌ تجارت ايران از آزادسازي 27 هزار تن گوشت موجود در گمرك و واردات دام زنده از افغانستان و پاكستان خبر داد.

ساسان خدايي در مورد واردات گوشت عنوان كرد: وزارت جهاد كشاورزي انعطاف‌پذيري از خود نشان داده و با توجه به اين‌كه قيمت گوشت مقداري افزايش يافته بود، اجازه داد كالاهاي موجود در گمرك ايران وارد كشور شوند.

به گزارش ایسنا، وي اظهار كرد: فعلا كه گوشت با مجوز معتبر دامپزشكي و ارائه‌ آن وارد مي‌شود و هر زمان كه بخواهند ديگر وارداتي انجام نشود، مي‌توانند در اين مورد اقدام كنند.

خدايي همچنين افزود: در حال حاضر عمدتا همان ميزان گوشتي است كه در گمرك موجود بود و رئيس كل گمرك ايران آن را 27 هزار تن اعلام كرده است.

وي بار ديگر يادآور شد كه گوشت‌هاي وارد‌شده به كشور طي روزهاي اخير از محل كالاهاي وارد‌ شده به گمرك بوده است كه تا پيش از اين اجازه عرضه نداشتند.

مدير ثبت سفارش سازمان توسعه‌ تجارت ايران در مورد واردات دام زنده نيز بيان كرد: ضوابط واردات دام زنده به مانند واردات گوشت است، منتها پس از وارد‌ شدن دام زنده از مرز‌هاي شرقي كشور، طي مدتي قرنطينه مي‌شوند و پس از اين، كار كشتار و عرضه‌ گوشت آن‌ها انجام مي‌شود.

وي اين واردات را طبق مصوبه كارگروه تنظيم بازار و مبدا واردات دام‌هاي زنده را كشور‌هاي افغانستان و پاكستان ذكر كرد.

خدايي در پايان متذكر شد: طبق ماده 16 قانون بهره‌وري كشاورزي وزارت جهاد كشاورزي اين اختيار را دارد تا زماني كه نياز باشد، اجازه دهد واردات گوشت و دام زنده انجام شود.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.